https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| przechowywanie wykrywaczy https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=8863 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | lis [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 22:54 ] |
| Tytuł: | przechowywanie wykrywaczy |
ja trzymam wykrywacz w piwnicy i nieprzypadkowo wybrałem to miejsce-jest w miare sucho, temperatura małozmienna i zbliżona do zewnętrznej przez co sprzęt nie zawiódł mnie ze względu na zaparowanie,któremu sprzyja częste wnoszenie i wynoszenie macie może lepsze legowiska dla naszych psiaków? :lol: |
|
| Autor: | berezol [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:12 ] |
| Tytuł: | |
Ja do miejsca prtzetrzymywania sprzętu nie przywiązuję większej wagi i do tej pory też mnie nie zawiódł... |
|
| Autor: | Martin [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:22 ] |
| Tytuł: | |
Ja trzymam wykrywkę w dolnej szufladzie mojej szafy+ saperka+ słuchawki+ plecak+ siekierka+ zapasowe baterie+ peleryna przeciwdzeszczowa= zawsze sucho, temperatura stała i wszystko pod ręką :roll: Pozdrawiam :pa |
|
| Autor: | berezol [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:25 ] |
| Tytuł: | |
To niezłą masz szufladkę, że wszystko się mieści :) |
|
| Autor: | Martin [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:30 ] |
| Tytuł: | |
berezol napisał(a): To niezłą masz szufladkę, że wszystko się mieści :)
no nie przeczę :zb ,ale to też kwestia odpowiedniego ułożenia przyrządów "przestępszych" :666 , wszystko ma swoje ustalone miejsce i dlatego się mieści... |
|
| Autor: | berezol [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:32 ] |
| Tytuł: | |
Sucho...temperatura stała... duży rozmiar szuflady... Co ty stary w kostnicy go trzymasz??? :jump |
|
| Autor: | Nicnieznalazłem [ wtorek, 14 grudnia 2004, 09:49 ] |
| Tytuł: | |
Witam U mnie wykrywacz jest myty po każdym wyjeździe (taką mam niestety przypadłość) , i jak juz jest umyty to stanowi element dekoracyjny pokoju :) i ładnie się komponuje z monetkami w antyramach na scianie (wiadomo-narzedzie "przestępstwa"i łup :666) .Saperka (obciachowa bo to ogrodówka a nie taka poważna wojskowa :) ) ,buty, spodnie i reszta gadzetów leży w garażu przy aucie (zdecydowanie nie są to elementy dekoracyjne :lol: ). Pozdrawiam |
|
| Autor: | berezol [ wtorek, 14 grudnia 2004, 12:32 ] |
| Tytuł: | |
Oczywiście umycie sprzętu po wykopkach to podstawa, wiadomo jak elektronika reaguje na wszelkie zabrudzenia typu błoto czy piasek. |
|
| Autor: | Tubylec [ wtorek, 14 grudnia 2004, 19:27 ] |
| Tytuł: | |
Czyszczę, wyciągam z wykrywki przede wszystkim baterie i już.... czeka se na lepsze dni... B+ :D |
|
| Autor: | Maciek (cobra67) [ wtorek, 14 grudnia 2004, 20:11 ] |
| Tytuł: | |
Taaak Nicnieznalazłem to pedant do potęgi entej. :P Wszystko musi mieć na błysk wyczyszczone czy to w aucie czy w domu. Ja swojej wykrywki w tym roku ani raz nie czyściłem. Sama się czyści. Jedynie nie pozwalam jej zamoknąć. Teraz leży w pokoju ale zaraz wędruje pod tapczan. |
|
| Autor: | RUTUS [ środa, 15 grudnia 2004, 01:04 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Dwa słowa : - temperatura pokojowa - niska wilgotność Ponadto w czasie przechowywania wyjmujemy baterie ( np. na zimę ) , zdejmujemy wszelkie folie , pokrowce itp. Ostatnia magiczna rzecz: jeśli zostawiamy wykrywacz na dłuzej to nie wolno stawiać wykrywki na kancie sondy. Po prostu kładziemy płasko. Dlaczego ? Teoretycznie nie powinno się nic stać ,ale sondy detektorów nie są projektowane aby przez kilka miesięcy przenosić nawet małe obciążenie. Tworzywa sztuczne ( i wszelkie inne pianki ,żywice epoksydowe itp. ) mają to do siebie że odkształcają się pod wpływem długotrwałego obciążenia - a takie małe odkształcenie ( np. 3mm) będzie ogromnie wpływało na zestrojenie sondy. Tak więc niby nie powinno sie nic stać - ale ..... pozdrawiam. |
|
| Autor: | Martin [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:01 ] |
| Tytuł: | |
Witam Oto moja " kostnicowa" szufladka... plecak wyjąłem co by nie psuł kompozycji... :D Pozdrawiam |
|
| Autor: | PREM [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:23 ] |
| Tytuł: | |
zamawiales wykrywke pod szuflade czy szuflade pod sprzet ???:) :jump |
|
| Autor: | Jaro5 [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:24 ] |
| Tytuł: | |
Na okres "wolny od pracy" (oczywiście pracy wykrywacza :) ) - wyciągniecie baterii, mycie, osuszenie i do pudełka. A pudło do szafy ;) W tak komfortowych warunkach wykrywacz niecierpliwie czeka na rozpoczęcie kolejnego sezonu :jump Pozdr |
|
| Autor: | PREM [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:29 ] |
| Tytuł: | |
ee ja tak nie celebruje :))) ale umyc i wysuszyc trrzeba fakt czasami zapominam o saperce oj to juz gorzej ale sprzet byle snie zawilgl, akumulatory wyjac trzeba, poza tym ja i tak kopie caly czas wczoraj to tyle sniegu nanioslem do domu tesciow ze..... |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|