https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

przechowywanie wykrywaczy
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=8863
Strona 1 z 2

Autor:  lis [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 22:54 ]
Tytuł:  przechowywanie wykrywaczy

ja trzymam wykrywacz w piwnicy i nieprzypadkowo wybrałem to miejsce-jest w miare sucho, temperatura małozmienna i zbliżona do zewnętrznej przez co sprzęt nie zawiódł mnie ze względu na zaparowanie,któremu sprzyja częste wnoszenie i wynoszenie
macie może lepsze legowiska dla naszych psiaków? :lol:

Autor:  berezol [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:12 ]
Tytuł: 

Ja do miejsca prtzetrzymywania sprzętu nie przywiązuję większej wagi i do tej pory też mnie nie zawiódł...

Autor:  Martin [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:22 ]
Tytuł: 

Ja trzymam wykrywkę w dolnej szufladzie mojej szafy+ saperka+ słuchawki+ plecak+ siekierka+ zapasowe baterie+ peleryna przeciwdzeszczowa= zawsze sucho, temperatura stała i wszystko pod ręką :roll:

Pozdrawiam :pa

Autor:  berezol [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:25 ]
Tytuł: 

To niezłą masz szufladkę, że wszystko się mieści :)

Autor:  Martin [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:30 ]
Tytuł: 

berezol napisał(a):
To niezłą masz szufladkę, że wszystko się mieści :)



no nie przeczę :zb ,ale to też kwestia odpowiedniego ułożenia przyrządów "przestępszych" :666 , wszystko ma swoje ustalone miejsce i dlatego się mieści...

Autor:  berezol [ poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:32 ]
Tytuł: 

Sucho...temperatura stała... duży rozmiar szuflady... Co ty stary w kostnicy go trzymasz??? :jump

Autor:  Nicnieznalazłem [ wtorek, 14 grudnia 2004, 09:49 ]
Tytuł: 

Witam

U mnie wykrywacz jest myty po każdym wyjeździe (taką mam niestety przypadłość) ,
i jak juz jest umyty to stanowi element dekoracyjny pokoju :) i ładnie się komponuje z monetkami
w antyramach na scianie (wiadomo-narzedzie "przestępstwa"i łup :666) .Saperka (obciachowa bo to ogrodówka
a nie taka poważna wojskowa :) ) ,buty, spodnie i reszta gadzetów leży w garażu przy aucie
(zdecydowanie nie są to elementy dekoracyjne :lol: ).


Pozdrawiam

Autor:  berezol [ wtorek, 14 grudnia 2004, 12:32 ]
Tytuł: 

Oczywiście umycie sprzętu po wykopkach to podstawa, wiadomo jak elektronika reaguje na wszelkie zabrudzenia typu błoto czy piasek.

Autor:  Tubylec [ wtorek, 14 grudnia 2004, 19:27 ]
Tytuł: 

Czyszczę, wyciągam z wykrywki przede wszystkim baterie i już.... czeka se na lepsze dni... B+ :D

Autor:  Maciek (cobra67) [ wtorek, 14 grudnia 2004, 20:11 ]
Tytuł: 

Taaak Nicnieznalazłem to pedant do potęgi entej. :P Wszystko musi mieć na błysk wyczyszczone czy to w aucie czy w domu. Ja swojej wykrywki w tym roku ani raz nie czyściłem. Sama się czyści. Jedynie nie pozwalam jej zamoknąć. Teraz leży w pokoju ale zaraz wędruje pod tapczan.

Autor:  RUTUS [ środa, 15 grudnia 2004, 01:04 ]
Tytuł: 

Witam!
Dwa słowa :
- temperatura pokojowa
- niska wilgotność
Ponadto w czasie przechowywania wyjmujemy baterie ( np. na zimę ) , zdejmujemy wszelkie folie , pokrowce itp.
Ostatnia magiczna rzecz: jeśli zostawiamy wykrywacz na dłuzej to nie wolno stawiać wykrywki na kancie sondy. Po prostu kładziemy płasko. Dlaczego ? Teoretycznie nie powinno się nic stać ,ale sondy detektorów nie są projektowane aby przez kilka miesięcy przenosić nawet małe obciążenie. Tworzywa sztuczne ( i wszelkie inne pianki ,żywice epoksydowe itp. ) mają to do siebie że odkształcają się pod wpływem długotrwałego obciążenia - a takie małe odkształcenie ( np. 3mm) będzie ogromnie wpływało na zestrojenie sondy.
Tak więc niby nie powinno sie nic stać - ale .....
pozdrawiam.

Autor:  Martin [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:01 ]
Tytuł: 

Witam

Oto moja " kostnicowa" szufladka... plecak wyjąłem co by nie psuł kompozycji... :D

Pozdrawiam

Autor:  PREM [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:23 ]
Tytuł: 

zamawiales wykrywke pod szuflade czy szuflade pod sprzet ???:) :jump

Autor:  Jaro5 [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:24 ]
Tytuł: 

Na okres "wolny od pracy" (oczywiście pracy wykrywacza :) ) - wyciągniecie baterii, mycie, osuszenie i do pudełka. A pudło do szafy ;)
W tak komfortowych warunkach wykrywacz niecierpliwie czeka na rozpoczęcie kolejnego sezonu :jump
Pozdr

Autor:  PREM [ poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:29 ]
Tytuł: 

ee ja tak nie celebruje :))) ale umyc i wysuszyc trrzeba fakt czasami zapominam o saperce oj to juz gorzej ale sprzet byle snie zawilgl, akumulatory wyjac trzeba, poza tym ja i tak kopie caly czas wczoraj to tyle sniegu nanioslem do domu tesciow ze.....

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/