https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Tryb statyczny i dynamiczny-pytanie i prośba o pomoc https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=8942 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Kopi [ piątek, 17 grudnia 2004, 09:16 ] |
| Tytuł: | Tryb statyczny i dynamiczny-pytanie i prośba o pomoc |
Witam. Mam pytanie dotyczące zachowań wykrywki ustawionej na all metal w trybie statycznym i dynamicznym (chodzi o piszczałkę kumpla). Co może być przyczyną takiego zachowania: wykrywacz ustawiony w statyku all metal przy odpowiednio zbalansowanym gruncie i dobrze dobranej czułości pracuje stabilnie i prawidłowo. Po przełączeniu w tryb dynamiczny w pełni automatyczny gdzie nie ma wpływu a przynajmniej nie powinien mieć balans gruntu a czułość powinna zostać taka sama jak na statyku (wg zaleceń producenta) praca wykrywacza staje sie kiepściutka. Przemiatając sondą nad fantem (namierzonym na statyku przy bardzo silnym sygnale) raz wykrywa go elegancko a po kolejnym machnięciu sondą potrafi go nie zauważyć (wysokość przesuwu sondy nad ziemią taka sama) lub wykrywa bardzo cieniutkim sygnałem. Dzieje się tak bez względu na typ fanta - kolor czy żelazo oraz bez względu na typ podłoża. Acha piszczałka to samoróba zrobiona przez elektronika prawdopodobnie na schemacie f555. Podobno wyszyskie układy prawidłowe bo był już sprawdzany. Czy coś jest z tą piszczałką nie tak czy ten typ tak ma? Pozdrawiam Kopi |
|
| Autor: | proscan [ piątek, 17 grudnia 2004, 10:32 ] |
| Tytuł: | |
Wydaje mi się, że wykrywacz nie posiada "prawdziwego" trybu ruchowego lecz autozerowanie, czyli wykrywacz dostraja się do przedmiotu. Stąd zapewne coraz słabsze sygnalizowanie podczas kolejnych przemiatań. proscan |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|