Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 10:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wrak czołgu - prośba o identyfikację
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 16:14 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 17:50
Posty: 25
Lokalizacja: Skoczów
Witam
W pracy wpadła mi w ręce taka oto książka: Andrzej Fajer - "Wisła, Ustroń, Skoczów, Strumień i okolice na starych widokówkach i fotografiach". Skoczów : Wydaw. "ANAFA", 2005. Na stronie 215 znajduje się fotografia wraku czołgu podpisana: cyt.: "Wrak czołgu niemieckiego w pobliżu skrzyżowania dróg Cieszyn-Bielsko-Strumień". Zatem mam pytanie jaki to jest czołg :)
Pozdrawiam
Piotrek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 16:40 
Offline
Radkoff Pierwszy Wielki

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 13:44
Posty: 2560
Lokalizacja: Belfast - Ulster Northern Ireland
Witam!

Mi to tam na Panterę wygląda... ale w partyzantce nie byłem - więc poczekamy na opinię innych.

A z innej paki:

Jak interesujesz się tym regionem to jeździsz pewnie do Pruchnej i Strumienia ;)
Na czołg nie licz, ale w leśnych dołach i bagnach sprzętu trochę jest i rozrywek również.
Niestety te ostatnie sa w rewelacyjnych stanach.
Nasadkowe to tylko umyć i strzelać :n - taka luźna przenośnia ...

Generalnie mamy paskudny teren i większość ekip przerzuciła się na Jurę lub na Czechy... (monety)
Skontaktuj się ze Szczurem z forum - on lubi takie militarne klimaty.
I napisz jaka to biblioteka. Polecam rocznikiwe Kalendarze cieszyńskie. Oj ciekawe rzeczy można trafić :)

Pozdrawiam!
Radek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 18:01 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 17:50
Posty: 25
Lokalizacja: Skoczów
Hej :)
Biblioteka w Skoczowie, a książka jeszcze nie przeszła przez moje łapki i nie jest jeszcze dostępna dla czytelników ;) ale będzie w niedługim czasie.
Owszem jeżdżę tu i ówdzie lecz na rowerku szlakami, co do wykopków to nie jeżdże :( tylko czytam itp.
Szczura znam poniekąd jeszcze z odkrywcy i nie tylko ;) ale mimo to dzięki za namiar :)

Co do zdjęcia, mnie wygląda to na coś pokroju czołgu ciężkiego IS-1 :que
może ktoś jeszcze napisze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 18:40 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
ja sie tam nie znam, ale mi to nie wygląda na niemiecki czołg. Chyba, że rosyjski w niemieckiej słuzbie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 19:14 
Offline
Radkoff Pierwszy Wielki

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 13:44
Posty: 2560
Lokalizacja: Belfast - Ulster Northern Ireland
mirek napisał(a):
ja sie tam nie znam, ale mi to nie wygląda na niemiecki czołg. Chyba, że rosyjski w niemieckiej słuzbie :)


A wiesz, że mi to również do głowy przyszło :)

Nie chcę palnąć głupoty, bo nie jestem specem od tych klocków - ale on chyba wieżyczka jest obrócona chyba do tyłu...i widzimy przód czołgu (?)
Bo jeśli widzimy tył, to wypuszczony w dół miał tylko chyba "Maus" - a na Mausa to raczej nie wygląda.

***CYT.IGLANADON-PONIŻEJ: "no nie........ ISa-2 żescie nie widzieli ??? " KON. CYT.***
No to wszystko jasne :)

Jak mogli opisać z tyłu fotki: rozpie... Iosif Stalin 2 - przecież nie wypadało... (ewentualnie wypadało się przez okno...za wstawiennictwem artystycznym NKWD)
Nic banalniejszego - niemiecki czołg i już!
Teraz można namówić autora książki do przystąpienia do naszego forum w celach edukacyjnych ;)

Pozdrawiam!
Radek


Ostatnio edytowano środa, 17 sierpnia 2005, 19:37 przez radkow1, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 19:15 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 21 lipca 2002, 00:00
Posty: 87
no nie........ ISa-2 żescie nie widzieli ??? :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 19:24 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2005, 22:25
Posty: 46
Lokalizacja: spod Jasnej Góry
is 2 jak nic



http://czolgi.info/galeria.php?nr=17&il ... 31&szukaj=


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 19:48 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2005, 21:26
Posty: 17
Tak to jest IS-2
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 21:35 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 17:50
Posty: 25
Lokalizacja: Skoczów
o tóż to :D IS-2 tak na moje oczy, IS-1 w jednym szczególe ma inny wylot lufy ;) czyli można zaryzykować stwierdzenie, iż autor książki popełnił gafę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 21:38 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2004, 22:58
Posty: 1600
Lokalizacja: EU
Kret napisał(a):
o tóż to :D IS-2 tak na moje oczy, IS-1 w jednym szczególe ma inny wylot lufy ;) czyli można zaryzykować stwierdzenie, iż autor książki popełnił gafę...


widziałem dużo większe gafy, nie zawsze należy wierzyć podpisa pod zdjęciami w książkach :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2005, 19:07 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 17 sierpnia 2005, 20:39
Posty: 73
Lokalizacja: opolszczyzna
Pokazany na zdjęciu czołg to oczywiście Panzer VII "Leopard-skunks" wprowadzony przez Niemców pod koniec wojny (1947), rzadka fotka bo tylko 8 uległo zniszczeniu podczas działań wojennych w Patagonii Luksemburskiej. Czołg późnej serii produkcyjnej, można to rozpoznać po charakterystycznych "chrapach" na lufie oraz defilybrowanych ogniwach gąsienic Ost-Sud-Ketten.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2005, 20:20 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
marcinkappa napisał(a):
wprowadzony przez Niemców pod koniec wojny (1947)


w 1947 to chyba garażowa produkcja Werewolfu : :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 24 sierpnia 2005, 09:23 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 17 sierpnia 2005, 20:39
Posty: 73
Lokalizacja: opolszczyzna
Zgadza się, w 1947 Niemcy produkowali czołgi w garażach, chodziło o rozproszenie produkcji w obronie przed nalotami wykładzinowymi Aliantów, co zresztą okazało się bardzo pomysłowe i skuteczne.
Surowcem do budowy czołgów była stal z armat wytapianych z masła w latach 30-tych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 września 2005, 12:01 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2005, 21:04
Posty: 378
Lokalizacja: Śląsk i Mazowieckie
radkow1 napisał(a):
Witam!


Jak interesujesz się tym regionem to jeździsz pewnie do Pruchnej i Strumienia ;)
Na czołg nie licz, ale w leśnych dołach i bagnach sprzętu trochę jest i rozrywek również.
Niestety te ostatnie sa w rewelacyjnych stanach.
Nasadkowe to tylko umyć i strzelać :n - taka luźna przenośnia ...



Jeżdze do Pruchnej i Strumienia i tam już troche spenetrowałem tamte okolice....A co kolego do czołgów w Pruchnej to się mylisz...
Ja znalazłem zaczep do jakiegoś czołgu , a miejscowi mi powiedzieli że jacyś ludzie przyjechali dużą cięzarówką i coś z lasu wyciągneli na lawecie (moje przypuszczenie pancerz czołowy) błąd ortograficzny!!! w skazane miejsce i zastałem dół 2 na 4 metry i na 1.5 głeboki (gnoje nie pofatygowali się żeby go zakopać) a w dole ani troszeczke metalu wszystko wyzbierane...

Co do rozrywek to jeszcze wiele może łapki urwać...

Znam fajowe miejsce które graniczy z bagnem i już mi dało troszeczke fancików..

Pozdro BArtek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Jaki to czołg ?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2005, 17:55 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2005, 17:39
Posty: 2
Lokalizacja: GŁOWNO
jest to moje inauguracyjne wystąpienie na forum, więc zaznacze tyko że jestem dyslektykiem i solę przekomiczne błędy, więc nie tylko niewiedzą, ale też ortografią mogę kogoś ubawić ! Czołg na pewno stoi właściwie tzn; wieża jest skierowana w przód. Rodzaj i kształt hamulca wylotowego lufy, sugerowałby że jest to czołg niemiecki, ale z tego co mi się teraz na gorąco kojarzy (bez zaglądania do źródeł) rosyjskie czołgi ciężkie, typu IS miały bardzo podobny. Obrys pancerza , kształt gąsienic i kół nośnych utwierdza mnie w przekonaniu że jest to rosyjski czołg ciężki......ale pogrzebe, sprawdzę.....i...zobaczymy..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL