https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Zdjęcia wraków czołgów z plaży "Omaha" https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=10069 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Jarema [ sobota, 29 stycznia 2005, 23:02 ] |
| Tytuł: | Zdjęcia wraków czołgów z plaży "Omaha" |
Zobaczcie. Całkiem fajne. http://www.luftschutz-bunker.de/images/wracks/dday_wracks.htm |
|
| Autor: | krilan [ sobota, 29 stycznia 2005, 23:09 ] |
| Tytuł: | |
fajne, fajne i mi by sie taki przydal :jump hehehe |
|
| Autor: | dalton [ niedziela, 30 stycznia 2005, 11:29 ] |
| Tytuł: | |
WITAM . Te wraki to nie sa w prywatnym muzeum we francji , bo mialem podobne fotki ?.,POZDRAWIAM . |
|
| Autor: | MichalMag [ niedziela, 30 stycznia 2005, 11:51 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Bardzo fajne pojazdy. Jeden z nich (patrz zdjęcie pierwsze) ma chyba dziure po jakimś pocisku. Ciekawie to wygląda. Pozdrawiam, Michał |
|
| Autor: | comet.pl [ niedziela, 30 stycznia 2005, 22:36 ] |
| Tytuł: | |
To chyba odpowiednia forma eksponowania sprzętu bojowego ..............................:czo... :czo... :czo.............. Jakoś nikomu nie przeszkadzają te "strupy" (małże) na pancerzu. Musieli je wydobyć po ładnych paru latach z wody. To pewnie muzeum w Normandii ? Nie znam niemieckiego, mógłby ktoś to przetłumaczyć. :wq saludo, comet :pa |
|
| Autor: | Edi [ czwartek, 3 lutego 2005, 03:41 ] |
| Tytuł: | |
Musialo tam byc bardzo goraco! |
|
| Autor: | warwick [ wtorek, 8 lutego 2005, 14:55 ] |
| Tytuł: | |
kilka miesięcy temu widziałem na kanale NG dokument z wydobywania takiej pływającej wesji Sherman'a tylko, że ten którego wtedy wyciągali urwał im się tuż prz wierzchu czy jakoś tak .... w każdym razie nie wyciągneli go.Ciekawy jestem czy była druga wyprawa czy to zupełnie inna sztuka ... Super zdjęcia :) :1 pozdr.warwick |
|
| Autor: | dalton [ czwartek, 10 lutego 2005, 20:25 ] |
| Tytuł: | |
WITAM. Warwick mowisz o tym szermanie DD, ale jego chyba wyciagali dzies kolo Wloszech ,"na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! nie Normandia ( na filmie lina sie im urwala w dzwigu jak go juz mieli przy powierzchni ) . POZDRAWIAM. |
|
| Autor: | dalton [ czwartek, 10 lutego 2005, 20:25 ] |
| Tytuł: | |
WITAM. Warwick mowisz o tym szermanie DD, ale jego chyba wyciagali gdzies kolo Wloszech ,"na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! nie Normandia ( na filmie lina sie im urwala w dzwigu jak go juz mieli przy powierzchni ) . POZDRAWIAM. |
|
| Autor: | Krzysiek(?) [ czwartek, 10 lutego 2005, 22:35 ] |
| Tytuł: | |
Witam z tego co podpowiada mi pamięć, to na filmie pokazano wersję DD, którą planowano wydobyć przy wybrzeżu włoskim. Pierwszym pytaniem znalazców było skąd we Włoszech DD, okazało się, że przed Normandią było to jedno z miejsc, gdzie dokonywano prób poligonowych nowej wersji właśnie z myślą o lądowaniu w Normandii. Niestety w trakcie badań pojazd zatonął. A na filmie fakt pojazd po raz drugi poszedł pod wodę, mieli spróbować jeszcze raz go ciągnąć, niestety .... brak danych :) co do dalszych eskapad Pozdrawiam :que |
|
| Autor: | dalton [ czwartek, 10 lutego 2005, 22:51 ] |
| Tytuł: | |
WITAM . Z tym shermanem DD, to dali ciala bo przy wyciaganiu przedmiotu o masie np 30 ton , to potrzeba dzwigu o dwukrotnie wiekszym uciagu (lin tez), a nie na styk ( pewno na nastepna eskapade braklo funduszy - tez bym im nie dal -marnotrastwo pieniedzy i czasu ) . POZDRAWIAM |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|