|
Witam
Owszem wiele mitów krąży po świecie, ale ... :) po pierwsze rzeczywiście Niemcy w okresie poprzedzającym zorganizowali taką wyprawę, w skład ekspedycji wchodził także statek przenoszący na swoim pokładzie wodnosamoloty (to dlatego okrzyknięto go mianem lotniskowca). Druga sprawa, rzeczywiście obszar pod nazwą Ziemia Królowej Maud został przemianowany przez powyższą wyprawę przemianowany na Nową Szwabię. Fakt ilość podawanych op które miały wypłynąć z Kołobrzegu jest :), ale ... ale faktem jest, że w okresie poprzedzającym kapitulację przeszło 100 ubotów wypłynęło z baz bałtyckich i po większości ślad się urywa. Kolejna sprawa, rzeczywiście po wojnie Amerykanie zorganizowali taką wyprawę, z dokumentów wynika, że w trakcie jej trwania zaobserwowano ... helikoptery niemieckie :) (ładnie brzmi prawda :), zaobserwowano, ponieważ na wyposażeniu zespołu Byrda znajdowały się Flettnery zdobyczne), ale mówiąc poważniej, to rzeczywiście w okolicach które miał badać Byrd pojawiały się meldunki o obserwacjach niezidentyfikowanych op już po kapitulacji rzeszy, co więcej w składzie ekspedycji było zdecydowanie zbyt wiele wojska jak na wyprawę badawczą, ponadto cała wyprawa zakończyła się dość gwałtownie bez oficjalnych powodów, a o nieoficjalnych celowo nie wspominam, ponieważ brzmią trochę bajkowo.
Pozdrawiam :que
|