https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Niesamowite muzea w naturze.
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=11275
Strona 1 z 1

Autor:  tomkey68 [ piątek, 18 marca 2005, 19:58 ]
Tytuł:  Niesamowite muzea w naturze.

Zapewe wielu z was zetknęło się z tematem pozostawianych wraków w rejonie walk na Pacyfiku ,znalazłem w necie kilka fajnych zdjęć zrobionych na Peleliu . :1

Autor:  tomkey68 [ piątek, 18 marca 2005, 20:09 ]
Tytuł: 

Poprzednie zdjęcia to japońska armata i czołg lekki ,na następnych amerykańskie amfibie LVT i wrak Zero .

Autor:  beyo [ piątek, 18 marca 2005, 20:34 ]
Tytuł: 

Fajne fotki :za
Rzeczywiście w terenie wyglądają o wiele ciekawiej niż gdyby stały w muzeum.
Ale na naszej szerokości geograficznej to niemożliwe...
Aż dziw bierze, że jakiś amerykański "kolekcjoner" sobie tego do domu nie sprowadził.

Autor:  tomkey68 [ piątek, 18 marca 2005, 21:09 ]
Tytuł: 

Kiedyś czytałem artykuł o takich "naturalnych muzeach " i podobno nie wolno z tamtąd nic zabrać ani nawet szukać z wykrywką ponieważ miejsca bitew są traktowane jak swego rodzaju mauzoleum .
Swoją drogą ciekawe jak by to u nas wyglądało ( chodzi mi o zakaz zabierania pamiątek ) :que

Autor:  SSG 2000 [ sobota, 19 marca 2005, 09:09 ]
Tytuł: 

Zbieranie pamiątek? U nas nie kolekcjonerzy ale złomiarze zrobili by swoje...

Ja na Półwyspie Synaj zastanawiałem się - patrząc na wraki czołgów - że nikt tego nie zniszył i nie rozkradł...

Autor:  Szym [ niedziela, 27 marca 2005, 15:14 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Swoją drogą ciekawe jak by to u nas wyglądało ( chodzi mi o zakaz zabierania pamiątek ) :que

jak wyżej... pewnie rozkradli by to na cześci.. taki kraj

Autor:  kloki [ niedziela, 27 marca 2005, 18:39 ]
Tytuł: 

Ten "czołg lekki" to nie jest przypadkiem którś ze STUGów?

Autor:  Krzysiek(?) [ niedziela, 27 marca 2005, 20:26 ]
Tytuł: 

Witam
Nie Kloki, tym razem to któryś z japońskich, w większości właśnie dysponowali lekkim sprzętem.

Pozdrawiam :que

Autor:  Jarema [ poniedziałek, 28 marca 2005, 11:32 ]
Tytuł: 

A to nie jest ze złomowiska sprzętu użytego do prób jądrowych na atolu bikini?

Autor:  tomkey68 [ poniedziałek, 28 marca 2005, 21:49 ]
Tytuł: 

Witam. Kretschmer to wszystko pozostałości po walkach na Peleliu , nie ruszane od tamtego czasu. Więcej ciekawych fotek z tego typu wrakami możesz zobaczyć na tej stronce . Fajna .
http://www.warofourfathers.com/war/iwojima_index.html :1

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/