Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 15:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niesamowite muzea w naturze.
PostNapisane: piątek, 18 marca 2005, 19:58 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 22:01
Posty: 147
Lokalizacja: Wa-wa
Zapewe wielu z was zetknęło się z tematem pozostawianych wraków w rejonie walk na Pacyfiku ,znalazłem w necie kilka fajnych zdjęć zrobionych na Peleliu . :1


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 marca 2005, 20:09 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 22:01
Posty: 147
Lokalizacja: Wa-wa
Poprzednie zdjęcia to japońska armata i czołg lekki ,na następnych amerykańskie amfibie LVT i wrak Zero .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 marca 2005, 20:34 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 27 stycznia 2003, 01:00
Posty: 1060
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Fajne fotki :za
Rzeczywiście w terenie wyglądają o wiele ciekawiej niż gdyby stały w muzeum.
Ale na naszej szerokości geograficznej to niemożliwe...
Aż dziw bierze, że jakiś amerykański "kolekcjoner" sobie tego do domu nie sprowadził.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 marca 2005, 21:09 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 22:01
Posty: 147
Lokalizacja: Wa-wa
Kiedyś czytałem artykuł o takich "naturalnych muzeach " i podobno nie wolno z tamtąd nic zabrać ani nawet szukać z wykrywką ponieważ miejsca bitew są traktowane jak swego rodzaju mauzoleum .
Swoją drogą ciekawe jak by to u nas wyglądało ( chodzi mi o zakaz zabierania pamiątek ) :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 marca 2005, 09:09 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 8 marca 2005, 21:43
Posty: 4
Zbieranie pamiątek? U nas nie kolekcjonerzy ale złomiarze zrobili by swoje...

Ja na Półwyspie Synaj zastanawiałem się - patrząc na wraki czołgów - że nikt tego nie zniszył i nie rozkradł...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 marca 2005, 15:14 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2005, 22:56
Posty: 93
Lokalizacja: Znienacka
Cytuj:
Swoją drogą ciekawe jak by to u nas wyglądało ( chodzi mi o zakaz zabierania pamiątek ) :que

jak wyżej... pewnie rozkradli by to na cześci.. taki kraj


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 marca 2005, 18:39 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): czwartek, 3 lipca 2003, 00:00
Posty: 573
Lokalizacja: Polska
Ten "czołg lekki" to nie jest przypadkiem którś ze STUGów?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 marca 2005, 20:26 
Offline
Pytalski

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 427
Lokalizacja: Wrocław
Witam
Nie Kloki, tym razem to któryś z japońskich, w większości właśnie dysponowali lekkim sprzętem.

Pozdrawiam :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 marca 2005, 11:32 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
A to nie jest ze złomowiska sprzętu użytego do prób jądrowych na atolu bikini?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 marca 2005, 21:49 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 22:01
Posty: 147
Lokalizacja: Wa-wa
Witam. Kretschmer to wszystko pozostałości po walkach na Peleliu , nie ruszane od tamtego czasu. Więcej ciekawych fotek z tego typu wrakami możesz zobaczyć na tej stronce . Fajna .
http://www.warofourfathers.com/war/iwojima_index.html :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL