https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Kółka czołgowe
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=12036
Strona 1 z 1

Autor:  Majorian [ wtorek, 12 kwietnia 2005, 17:23 ]
Tytuł:  Kółka czołgowe

Od jakiego czołgu moga pochodzić te kółka? Wymiary 26 na 26 cm. ? Wydaje mi się, ze to kółka napinające gąsienice od Panzer III-IV. Mam możliwość kupienia tego w cenie złomu. Ale to też jednak ponad 40 zł. Warto? Pozdr.

Autor:  Przemysław [ poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 22:24 ]
Tytuł: 

Nie napinające tylko conajwyżej podtrzymujce, napinające to te duże koła na końcu czołgu.
Daj jakieś fotki od góry
a co do ceny - jeśli jest po cenie złomu to przecież nie stracisz natym (no chyba że złom zacznie tanieć)

Autor:  Majorian [ środa, 20 kwietnia 2005, 17:16 ]
Tytuł: 

Niestety mam jeszcze tylko takie zdjęcie:

Autor:  johnny40 [ środa, 20 kwietnia 2005, 18:36 ]
Tytuł: 

witam
pytanko z kad ta pewnosc ze Czolgowe? moim zdaniem to piasta od jakiegos DT-75 albo Stalina ciagnika gasienicowego (spychacza albo ladowacza) najprawdopodobniej z konca lat 90-tych a do Tygrysa nawet na maly palec by nie weszla :jump
Jezeli lubisz zlom to kiedys osiagnie swoja wartosc)))))))))


pozdrawiam
johnny40

Autor:  Majorian [ środa, 20 kwietnia 2005, 21:14 ]
Tytuł: 

Rolnik, który przywiózł to na skup "zadeklarował", że to od czołgu, który on i jego sąsiedzi rozebrali po wojnie. W zasadzie nie miał powodu, aby kłamać (ceny za kg złomu to oczywiście nie podniosło). Faktycznie wiem, że w miejscowości z której pochodzi stał przez pewien czas po wojnie rozbity pojedyczny niemiecki Panzer IV. Stąd to podejrzenie. No i ogólny wygląd sugeruje mi, że "to raczej czołgowe". Pozdr.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/