Teraz jest wtorek, 23 czerwca 2026, 22:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Identyfikacja samolotu
PostNapisane: wtorek, 10 maja 2005, 00:37 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 14 kwietnia 2005, 14:04
Posty: 241
W pobliżu mojego miejsca zamieszkania w lesie znajduje sie grób lotnika zestrzelonego podczas II wojny światowej,
na grobie leży część tego samolotu, jednak błąd ortograficzny!!! jaki to był samolot. (oczywiście rozmawiałem z ludzmi, ale zdania tutaj są podzielone).
Jeżeli możecie zidentyfikować samolot po tej jednej częśći bym był bardzo wdzięczny. :)

------------------------------------------------------------------------------------

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 maja 2005, 16:20 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Czy wiadomo coś bliżej o narodowości tego lotnika?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 maja 2005, 01:38 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 14 kwietnia 2005, 14:04
Posty: 241
Podobno anglik ale to niejest na 100% pewne,
alianci wykonywali zrzyty zaopatrzenia.
Samoloty rosyjskie też tu miały swoje zadania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: samolot
PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2005, 21:58 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 6 lipca 2005, 22:59
Posty: 87
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Cześć Mu pamięci!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2005, 22:38 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 21 lipca 2005, 16:58
Posty: 56
Lokalizacja: Kartuzy
Do zrzutów zaopatrzenia alianci (Anglicy i Amerykanie) używali głównie Liberatorów i Halifaxów (choć używali też samolotów typu Dakota oraz Wellington). Możliwe, że jest to któryś z nich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 września 2005, 20:05 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 11 września 2005, 15:30
Posty: 2
Drodzy forumowicze ! Ten samolot musiał być zrobiony u kowala. Proszę zwrócić uwagę na nity ,nawet w czołgach takich nie było a co dopiero w samolocie ! Myślę że ktoś dorobił pomnik już po fakcie z tego co miał pod ręką !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 października 2005, 14:08 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 16 lutego 2005, 14:18
Posty: 74
Syriusz napisał(a):
Do zrzutów zaopatrzenia alianci (Anglicy i Amerykanie) używali głównie Liberatorów i Halifaxów (choć używali też samolotów typu Dakota oraz Wellington). Możliwe, że jest to któryś z nich.


Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zakładam, że w Polsce :). Jestem pełen obaw, czy taki drobiazg jak Dakota lub Wellington dolecił "ze zrzutem" w okolice naszego kraju. Może napiszesz coś więcej o tej lokalizacji ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 października 2005, 15:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 20 lutego 2004, 16:16
Posty: 1167
Lokalizacja: Gr.Gorschutz
to zdjecie nie jest czasem zrobione w okolicach szczescina lub polic? w jedym z numer ow odkrywcy by artykół na temat bombardowa n tamtych okolic i że jest tam gdzieś pomnik zrobiony z fragmętów samolotu. może to coś podpowie. od taka moja myśl. pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 października 2005, 16:38 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
Witam . Też mi się wydaje że ta część może być "w ogóle" piszemy oddzielnie!!! - błąd ortograficzny!!! nie związana z lotnictwem , podstawowe pytanie z jakiego metalu jest wykonana ta część . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 października 2005, 17:10 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 27 września 2005, 13:55
Posty: 110
Lokalizacja: wielkopolska
Witam.Trochę się w życiu naoglądałem samolotów i według mnie jest to częśc obudowy silnika.Więc była to maszyna co najmniej dwu silnikowa.Takie toporne i ciężkie były Ruskie Tu-? Niestety nie pamiętam numeru. Były to maszyny wyjątkowo nieudane. W Polskich lasach proporcjonalnie do wszyskich zestrzelonych maszyn leży ich bardzo dużo. Jest duże prawdopodobieństwo, że była to ta właśnie maszyna. Nie jestem jednak ekspertem, takie są moje przypuszczenia. Pozdrowienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 grudnia 2005, 22:04 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
jakies tam ustrojstwo może ktoś tam wyrzucił , po jakimś czasie ludzie zaczęli gadać że kawałek samolotu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 11:20 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 18:03
Posty: 95
TU-2 (bo chyba jego miał na myśli Monix) to nie jest - inny kształt śilników. Wg. mnie "to jakieś coś" które obrosło legendą. I niech tak zostanie. A tak swoją drogą dziwię się trochę że leży to sobie tak spokojnie w lesie i nie znalazło się jeszcze w składnicy złomu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 12:54 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 21 lipca 2002, 00:00
Posty: 87
Po co się tam znajduje to "radosna" twórczość tego/tych co ten pomnik stawiali. Na fotce trochę trudno mimo wszystko dojżeć dokładnie skalę tego czegoś ale jest to zrobionę bądź z elementów siłowych konstrukcji (vide materiał z jakiego to wykonano - nie jest to duraluminium) , albo z elementów opancerzenia IŁa-2 - odobiście obstawiał bym za tą drugą opcją, jak się dobrze przyjrzeć to elementy te są dość nierówno powycinane co świadczu o tym że wrak po katastrofie pocięto na mniejsze do wywózki na złom


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 11:42 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 27 września 2005, 13:55
Posty: 110
Lokalizacja: wielkopolska
Po dokładnym przyjrzeniu się fotce rzeczywiście przypomina to osłony latającego czołga jak go nazywali czyli
Iła-2. POZDROWIENIA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:40 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 12 stycznia 2006, 18:24
Posty: 124
Lokalizacja: Wyspy Kalwaryjskie
Ił-2 no mażliwe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL