https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Wrak czołgu - prośba o identyfikację https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=15318 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Kret [ środa, 17 sierpnia 2005, 16:14 ] |
| Tytuł: | Wrak czołgu - prośba o identyfikację |
Witam W pracy wpadła mi w ręce taka oto książka: Andrzej Fajer - "Wisła, Ustroń, Skoczów, Strumień i okolice na starych widokówkach i fotografiach". Skoczów : Wydaw. "ANAFA", 2005. Na stronie 215 znajduje się fotografia wraku czołgu podpisana: cyt.: "Wrak czołgu niemieckiego w pobliżu skrzyżowania dróg Cieszyn-Bielsko-Strumień". Zatem mam pytanie jaki to jest czołg :) Pozdrawiam Piotrek |
|
| Autor: | radkow1 [ środa, 17 sierpnia 2005, 16:40 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Mi to tam na Panterę wygląda... ale w partyzantce nie byłem - więc poczekamy na opinię innych. A z innej paki: Jak interesujesz się tym regionem to jeździsz pewnie do Pruchnej i Strumienia ;) Na czołg nie licz, ale w leśnych dołach i bagnach sprzętu trochę jest i rozrywek również. Niestety te ostatnie sa w rewelacyjnych stanach. Nasadkowe to tylko umyć i strzelać :n - taka luźna przenośnia ... Generalnie mamy paskudny teren i większość ekip przerzuciła się na Jurę lub na Czechy... (monety) Skontaktuj się ze Szczurem z forum - on lubi takie militarne klimaty. I napisz jaka to biblioteka. Polecam rocznikiwe Kalendarze cieszyńskie. Oj ciekawe rzeczy można trafić :) Pozdrawiam! Radek |
|
| Autor: | Kret [ środa, 17 sierpnia 2005, 18:01 ] |
| Tytuł: | |
Hej :) Biblioteka w Skoczowie, a książka jeszcze nie przeszła przez moje łapki i nie jest jeszcze dostępna dla czytelników ;) ale będzie w niedługim czasie. Owszem jeżdżę tu i ówdzie lecz na rowerku szlakami, co do wykopków to nie jeżdże :( tylko czytam itp. Szczura znam poniekąd jeszcze z odkrywcy i nie tylko ;) ale mimo to dzięki za namiar :) Co do zdjęcia, mnie wygląda to na coś pokroju czołgu ciężkiego IS-1 :que może ktoś jeszcze napisze |
|
| Autor: | mirek [ środa, 17 sierpnia 2005, 18:40 ] |
| Tytuł: | |
ja sie tam nie znam, ale mi to nie wygląda na niemiecki czołg. Chyba, że rosyjski w niemieckiej słuzbie :) |
|
| Autor: | radkow1 [ środa, 17 sierpnia 2005, 19:14 ] |
| Tytuł: | |
mirek napisał(a): ja sie tam nie znam, ale mi to nie wygląda na niemiecki czołg. Chyba, że rosyjski w niemieckiej słuzbie :)
A wiesz, że mi to również do głowy przyszło :) Nie chcę palnąć głupoty, bo nie jestem specem od tych klocków - ale on chyba wieżyczka jest obrócona chyba do tyłu...i widzimy przód czołgu (?) Bo jeśli widzimy tył, to wypuszczony w dół miał tylko chyba "Maus" - a na Mausa to raczej nie wygląda. ***CYT.IGLANADON-PONIŻEJ: "no nie........ ISa-2 żescie nie widzieli ??? " KON. CYT.*** No to wszystko jasne :) Jak mogli opisać z tyłu fotki: rozpie... Iosif Stalin 2 - przecież nie wypadało... (ewentualnie wypadało się przez okno...za wstawiennictwem artystycznym NKWD) Nic banalniejszego - niemiecki czołg i już! Teraz można namówić autora książki do przystąpienia do naszego forum w celach edukacyjnych ;) Pozdrawiam! Radek |
|
| Autor: | iglanadon [ środa, 17 sierpnia 2005, 19:15 ] |
| Tytuł: | |
no nie........ ISa-2 żescie nie widzieli ??? :que |
|
| Autor: | MarekModel [ środa, 17 sierpnia 2005, 19:24 ] |
| Tytuł: | |
is 2 jak nic http://czolgi.info/galeria.php?nr=17&il ... 31&szukaj= |
|
| Autor: | mimo66 [ środa, 17 sierpnia 2005, 19:48 ] |
| Tytuł: | |
Tak to jest IS-2 [ img ] |
|
| Autor: | Kret [ środa, 17 sierpnia 2005, 21:35 ] |
| Tytuł: | |
o tóż to :D IS-2 tak na moje oczy, IS-1 w jednym szczególe ma inny wylot lufy ;) czyli można zaryzykować stwierdzenie, iż autor książki popełnił gafę... |
|
| Autor: | Przemysław [ środa, 17 sierpnia 2005, 21:38 ] |
| Tytuł: | |
Kret napisał(a): o tóż to :D IS-2 tak na moje oczy, IS-1 w jednym szczególe ma inny wylot lufy ;) czyli można zaryzykować stwierdzenie, iż autor książki popełnił gafę...
widziałem dużo większe gafy, nie zawsze należy wierzyć podpisa pod zdjęciami w książkach :) |
|
| Autor: | marcinkappa [ wtorek, 23 sierpnia 2005, 19:07 ] |
| Tytuł: | |
Pokazany na zdjęciu czołg to oczywiście Panzer VII "Leopard-skunks" wprowadzony przez Niemców pod koniec wojny (1947), rzadka fotka bo tylko 8 uległo zniszczeniu podczas działań wojennych w Patagonii Luksemburskiej. Czołg późnej serii produkcyjnej, można to rozpoznać po charakterystycznych "chrapach" na lufie oraz defilybrowanych ogniwach gąsienic Ost-Sud-Ketten. |
|
| Autor: | mirek [ wtorek, 23 sierpnia 2005, 20:20 ] |
| Tytuł: | |
marcinkappa napisał(a): wprowadzony przez Niemców pod koniec wojny (1947)
w 1947 to chyba garażowa produkcja Werewolfu : :jump |
|
| Autor: | marcinkappa [ środa, 24 sierpnia 2005, 09:23 ] |
| Tytuł: | |
Zgadza się, w 1947 Niemcy produkowali czołgi w garażach, chodziło o rozproszenie produkcji w obronie przed nalotami wykładzinowymi Aliantów, co zresztą okazało się bardzo pomysłowe i skuteczne. Surowcem do budowy czołgów była stal z armat wytapianych z masła w latach 30-tych. |
|
| Autor: | btyc [ sobota, 10 września 2005, 12:01 ] |
| Tytuł: | |
radkow1 napisał(a): Witam!
Jak interesujesz się tym regionem to jeździsz pewnie do Pruchnej i Strumienia ;) Na czołg nie licz, ale w leśnych dołach i bagnach sprzętu trochę jest i rozrywek również. Niestety te ostatnie sa w rewelacyjnych stanach. Nasadkowe to tylko umyć i strzelać :n - taka luźna przenośnia ... Jeżdze do Pruchnej i Strumienia i tam już troche spenetrowałem tamte okolice....A co kolego do czołgów w Pruchnej to się mylisz... Ja znalazłem zaczep do jakiegoś czołgu , a miejscowi mi powiedzieli że jacyś ludzie przyjechali dużą cięzarówką i coś z lasu wyciągneli na lawecie (moje przypuszczenie pancerz czołowy) błąd ortograficzny!!! w skazane miejsce i zastałem dół 2 na 4 metry i na 1.5 głeboki (gnoje nie pofatygowali się żeby go zakopać) a w dole ani troszeczke metalu wszystko wyzbierane... Co do rozrywek to jeszcze wiele może łapki urwać... Znam fajowe miejsce które graniczy z bagnem i już mi dało troszeczke fancików.. Pozdro BArtek |
|
| Autor: | wilkins [ piątek, 4 listopada 2005, 17:55 ] |
| Tytuł: | Jaki to czołg ? |
jest to moje inauguracyjne wystąpienie na forum, więc zaznacze tyko że jestem dyslektykiem i solę przekomiczne błędy, więc nie tylko niewiedzą, ale też ortografią mogę kogoś ubawić ! Czołg na pewno stoi właściwie tzn; wieża jest skierowana w przód. Rodzaj i kształt hamulca wylotowego lufy, sugerowałby że jest to czołg niemiecki, ale z tego co mi się teraz na gorąco kojarzy (bez zaglądania do źródeł) rosyjskie czołgi ciężkie, typu IS miały bardzo podobny. Obrys pancerza , kształt gąsienic i kół nośnych utwierdza mnie w przekonaniu że jest to rosyjski czołg ciężki......ale pogrzebe, sprawdzę.....i...zobaczymy.. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|