Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 14:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wrak - identyfikacja
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 00:42 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 9 września 2004, 11:57
Posty: 73
Lokalizacja: Allenstein/Warszawa
Co prawda już kiedyś prosiłem o pomoc w tej kwestii, ale spróbuję jeszcze raz. Próbuję ustalić z jakim typem aeroplanu mam doczynienia. Konstrukckja: dźwigar - drewniany; pokrycie płata - sklejka; żebra - duraluminium; okucia - stalowe. Znalazłem też resztki chłodnicy oleju i chyba podwozia.
Aha, dodam jeszcze, że to II WW. Miejscowy twierdzi, że samolot był pochodzenia niemieckiego (nie do końca mu wierzę).
Oto fotografia:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 20:33 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
Witam .Poszukaj jakiś oznakowań na tych elementach samolotu (chodzi o kod liter i cyfr - o ile je jeszcze widać ) . Może uda się zidentyfikować ten samolot . Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 07:23 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 9 września 2004, 11:57
Posty: 73
Lokalizacja: Allenstein/Warszawa
Niestety na tych elementach nie znalazłem żadnych oznaczeń. Wniosek? Sowiecka robota - nie przykładali staranności do oznaczeń serii nawet tak istotnych elementów jak okucia skrzydła, ważna była ilość. Mam jednak nadzieję, że po zbadaniu okolicy wykrywką wyjdą jakieś elementy oznakowane tabliczką znamionową bądź jakimkolwiek napisem. Na forum historii lotnictwa powierdziły się moje przypuszczenia, że chodzi o samolot Ławoczkina (Ła5/ŁaG5/ŁaGG3) - zgadza się budowa okuć dźwigarów. Jak coś się wyjaśni to będę pisał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 września 2005, 07:13 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 9 września 2004, 11:57
Posty: 73
Lokalizacja: Allenstein/Warszawa
Nareszcie jakiś ślad do identyfikacji. Od człowieka z Włoch (sic!), który prowadzi stronkę o sowieckich samolotach dostałem taki oto przkrój centropłata:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL