Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 22:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sd.kfz13
PostNapisane: środa, 21 września 2005, 18:32 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): środa, 23 lutego 2005, 09:08
Posty: 24
Lokalizacja: Prusy Wschodnie
Szukam wszelkich informacji nt. tego transportera. Najbardziej interesuja mnie rzuty techniczne, ale wszelkie inne będą też bardzo pomocne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 września 2005, 13:37 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 9 czerwca 2004, 20:08
Posty: 330
Lokalizacja: Szczecin
ja mam jakis opis techniczny ale po niemiecku , jest tabelka mniej wiecej tak to wyglada :
Kfz - nummer Fahrzeug-Benzeichung Fahrgestell Rader x antriebsrader Baujahr
Kfz 13 Mittl.gepanzereter Pkw . " Maschinegewehr-Kraftwagen " Adler Standart 6 4x2 1932-19

jesli chodzi o szczegołowe dane tez po niemcu , ale nie wiem czy to chodzi o ten sam pojazd po nie ma tej numeracji tylko jest zmieniona w tabeli i nie jestem na 100% pewnien czy ciagle o ten sam pojazd chodzi .
tabela jest mniej wiecej tak :
m.gp.Pkw ( 4 x 2 ) adler standart 6 1932-1934
MOTOR - Vergaserermotor Adler 6 S
Bohrung x Hub 75 x 110 mm
Hubraum 2916 cm
Leistung 60 PS bei 3200 U/min
Verdichtung 1:5,3
vergeser 1 solex
ventile Stehend

Kurbewellenlager 7
Kuhlung wasser/ pumpe
Batterie 6 v 140 Ah

Kraftubertragung Antrieb auf Hinterachse
Geteribe 4 Gang

Antriebs - Ubersetzungen 6,10

ALLGEMEINE DATEN
Radstand 2840 mm
spur 1430 x 1700 x 1500 mm
Reifen 7,00 - 20 Gelande
Bodenfreiheit 210 mm
wtfahigheit 500 mm
wendekreis 15 meter

fahrzeuggeweit 1900 kg
zulass gesamtgewicht 2250 kg
Nutzalast 350 kg
Hochestgeschwindigkeit 60 km/ h
verbrauch / 100 km straBe 22 gelande 30 liter
Kraftstofftank 70 liter
Fahrbereich straBe 320 Gelande 230 km
Panzerung 8 mm
Besatzung MG - Kraftwagen ; 2 mann
funk-Krftwagen 3 Mann
Bewaffnung MG-Kraftwagen : 1 MG

Uff no to by było na tyle musisz sobie przetłumaczyc moze znajdziesz cos interesujacego pozdrawaim Koniu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 września 2005, 16:27 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): środa, 23 lutego 2005, 09:08
Posty: 24
Lokalizacja: Prusy Wschodnie
Dzięki Koniu za informacje. Wszystkie nawet małe wzmianki bedą kamieniem milowym dla mojego dzieła :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 września 2005, 16:32 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 26 lipca 2004, 22:50
Posty: 169
Lokalizacja: PODKARPACIE
nie wie czy chodzi ci o takie coś ale na tej stronce coś jest
http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/kfz_13.htm
jeszcze tutaj
http://www.wwiivehicles.com/germany/arm ... kfz13.html
i jeszcze trochę zdjęc jest na googlach wpisz kfz 13 i włącz zakładkę grafika


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 września 2005, 23:31 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 9 czerwca 2004, 20:08
Posty: 330
Lokalizacja: Szczecin
A mozna wiedziec coż to za dzieło ?? Pytam tak z ciekawosci :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 grudnia 2005, 17:35 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
Jest kilka książek o transporterach. Zajrzyj do biblioteki/księgarni


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL