https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Sd.kfz13
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=16395
Strona 1 z 1

Autor:  panzer24 [ środa, 21 września 2005, 18:32 ]
Tytuł:  Sd.kfz13

Szukam wszelkich informacji nt. tego transportera. Najbardziej interesuja mnie rzuty techniczne, ale wszelkie inne będą też bardzo pomocne.

Autor:  KONIU [ czwartek, 22 września 2005, 13:37 ]
Tytuł: 

ja mam jakis opis techniczny ale po niemiecku , jest tabelka mniej wiecej tak to wyglada :
Kfz - nummer Fahrzeug-Benzeichung Fahrgestell Rader x antriebsrader Baujahr
Kfz 13 Mittl.gepanzereter Pkw . " Maschinegewehr-Kraftwagen " Adler Standart 6 4x2 1932-19

jesli chodzi o szczegołowe dane tez po niemcu , ale nie wiem czy to chodzi o ten sam pojazd po nie ma tej numeracji tylko jest zmieniona w tabeli i nie jestem na 100% pewnien czy ciagle o ten sam pojazd chodzi .
tabela jest mniej wiecej tak :
m.gp.Pkw ( 4 x 2 ) adler standart 6 1932-1934
MOTOR - Vergaserermotor Adler 6 S
Bohrung x Hub 75 x 110 mm
Hubraum 2916 cm
Leistung 60 PS bei 3200 U/min
Verdichtung 1:5,3
vergeser 1 solex
ventile Stehend

Kurbewellenlager 7
Kuhlung wasser/ pumpe
Batterie 6 v 140 Ah

Kraftubertragung Antrieb auf Hinterachse
Geteribe 4 Gang

Antriebs - Ubersetzungen 6,10

ALLGEMEINE DATEN
Radstand 2840 mm
spur 1430 x 1700 x 1500 mm
Reifen 7,00 - 20 Gelande
Bodenfreiheit 210 mm
wtfahigheit 500 mm
wendekreis 15 meter

fahrzeuggeweit 1900 kg
zulass gesamtgewicht 2250 kg
Nutzalast 350 kg
Hochestgeschwindigkeit 60 km/ h
verbrauch / 100 km straBe 22 gelande 30 liter
Kraftstofftank 70 liter
Fahrbereich straBe 320 Gelande 230 km
Panzerung 8 mm
Besatzung MG - Kraftwagen ; 2 mann
funk-Krftwagen 3 Mann
Bewaffnung MG-Kraftwagen : 1 MG

Uff no to by było na tyle musisz sobie przetłumaczyc moze znajdziesz cos interesujacego pozdrawaim Koniu

Autor:  panzer24 [ czwartek, 22 września 2005, 16:27 ]
Tytuł: 

Dzięki Koniu za informacje. Wszystkie nawet małe wzmianki bedą kamieniem milowym dla mojego dzieła :)
Pozdrawiam

Autor:  KRUGER [ czwartek, 22 września 2005, 16:32 ]
Tytuł: 

nie wie czy chodzi ci o takie coś ale na tej stronce coś jest
http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/kfz_13.htm
jeszcze tutaj
http://www.wwiivehicles.com/germany/arm ... kfz13.html
i jeszcze trochę zdjęc jest na googlach wpisz kfz 13 i włącz zakładkę grafika

Autor:  KONIU [ czwartek, 22 września 2005, 23:31 ]
Tytuł: 

A mozna wiedziec coż to za dzieło ?? Pytam tak z ciekawosci :D

Autor:  l&m [ poniedziałek, 19 grudnia 2005, 17:35 ]
Tytuł: 

Jest kilka książek o transporterach. Zajrzyj do biblioteki/księgarni

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/