https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Pierwsze użycie Konigstigera https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=16775 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Jarema [ niedziela, 2 października 2005, 19:11 ] |
| Tytuł: | Pierwsze użycie Konigstigera |
Czytałem że poraz pierwszy użyto tych czołgów w okolicach Sandomierza. Możecie mi powiedzieć, gdzie konkretnie, jakie były tam siły sowietów a jakie niemców, ile było tygrysków i z jakim skutkiem ich użyto? Dzięki :) |
|
| Autor: | KRUGER [ niedziela, 2 października 2005, 19:25 ] |
| Tytuł: | |
Tygrysy królewkie pierwszą walkę stoczyły w maju 1944 roku w ZSRR. W okolicach Sandomierza walczyły w lipcu 1944 więc nie było to pierwsze ich użycie bojowe. |
|
| Autor: | Jarema [ niedziela, 2 października 2005, 19:33 ] |
| Tytuł: | |
No to mam błąd w książce... No ale po niej nie można się wiele spodziewać. Książka kupiona jak miałem 12 lat i chyba dla takich była przeznaczona. Mało tekstu a dużo obrazków, na dodatek w każdym przekroju czołgu były pokazane myszy :) Jakby w każdym czołgu mieszkały :P A znasz jakieś szczegóły użycia pod sandomierzem? W może ktoś wie ile szacunkowo Tygrysów i Tygrysów królewskich oraz Panter użyto w Operacji Dolnośląskiej i ile z nich zniszczono? |
|
| Autor: | KRUGER [ niedziela, 2 października 2005, 19:48 ] |
| Tytuł: | |
róznie jest z tymi danymi jedni piszą że użyli je w ZSRR jedni ze pierwsi pod sandomierzem poczytaj na tych stronach to może znajdziesz http://www.panzer.punkt.pl/strony_www/ktiger.htm http://valkiria.net/index.php?area=17&p ... es&id=5991 http://militariapat.blog.onet.pl/ |
|
| Autor: | dalton [ niedziela, 2 października 2005, 20:52 ] |
| Tytuł: | |
Witam . Pomieszaliście dwa typy tygrysów - tygrys Ausf.I i tygrys królewski Ausf.II. Pierwsza wersja była użyta już pod koniec 1942roku ( z mizernymi skutkami ) . A druga -tygrysa królewskiego był użyty w lipcu 1944roku(pierwszy prototyp był wykonany w pażdzieniku 1943roku ) w okolicach Sandomierza ( a dokładniej Staszowa ) , gdzie rosjanie kilka uszkodzili ( jeden z nich do tej pory stoi w muzeum broni pancernej w Kubince koło Moskwy ) .Gdzie użyli bojowo tygrysów Ausf II po raz pierwszy dokładnie nie wiem ( wydawało mi się że właśnie koło Staszowa - ale być może się mylę ) . Pozdrawiam |
|
| Autor: | miraul [ niedziela, 2 października 2005, 21:58 ] |
| Tytuł: | |
witam . na zachodzie były krole pierwszy raz uzyte . a an wschodzie pierwszy raz oczywiscie staszów |
|
| Autor: | l&m [ poniedziałek, 19 grudnia 2005, 16:37 ] |
| Tytuł: | |
PzKpfw.VI Tiger II użyty został pierwszy raz na poligonie Aris (Orzysz) w Prusach Wschodnich 20 X 1943 . Na pokazie był Fuhrer.Produkcję rozpoczęto I 1944.Na froncie wschodnim użyto ich pierwszy raz VIII 1944.Dysponował nimi 501 batalion , odtworzony VII 1944 na poligonie Ohrdruf.Jednostka została przerzucona w rejon przyczółka baranowsko-sandomierskiego i miał wspierać 16 DPanc. w natarciu na Staszów 12 VIII 1944 r.W Tamtych walkach pod Staszowem i Oleśnicą stracono 11 czołgów.Tak więc Tiger II zadebiutował pod Sandomierzem. |
|
| Autor: | Jarema [ poniedziałek, 19 grudnia 2005, 17:13 ] |
| Tytuł: | |
Poprawić pisownię? Wszystko było ok :) Ale zmieniam na łatwiejsze do zrozumienia: Znajomy powiedział mi, że nigdy żaden czołg nie zniszczył Konigstigera. Czy to prawda? |
|
| Autor: | l&m [ poniedziałek, 19 grudnia 2005, 17:32 ] |
| Tytuł: | |
Popraw pisownie bo nic nie rozumiem :cry: |
|
| Autor: | vonAdamski [ poniedziałek, 19 grudnia 2005, 23:56 ] |
| Tytuł: | |
Witam!!! Jeslis anglojezyczny to tu masz sporo http://www.battlefield.ru/index.php?opt ... 88&lang=en Z powazaniem vonadamski |
|
| Autor: | l&m [ wtorek, 20 grudnia 2005, 15:22 ] |
| Tytuł: | |
Jak już piszemy o czołgach, to jakie czołgi niemieckie z II WŚ oczywiście posiada Polska :que I czy zachował się jakiś Königstiger??? |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|