Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 01:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytanko do znawców
PostNapisane: poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:55 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2005, 22:40
Posty: 163
Lokalizacja: Pakłęcice Dolne (Kolonia Karna)
witam
Wpadła mi w ręce pompa wtryskowa do jakiegoś silnika diesla.Chłopina daje sobie głowe obciąc(i nie tylko głowe :666 ) ze to od niemieckiego czołgu ,który jesiena 44 dostał z radzieckiego działa.Temat zweryfikowałem i rzeczywiście rzecz taka miała miejsce.Po okolicznych chałupach znalazłem jeszcze niemieckie nożyce saperskie(niestety udoskonalone już przez dospawanie rurek) i przegnity m40 (kiedys robił psu za miske :wq ).No i własnie pytanko czy Niemcy dysponowali czołgami lub działami samobieżnymi napedzanymi silnikami diesla :que ,czy mogl to byc zdobyczny t 34 ??. Jezscze jedna sprawa. Od człowieka , który pamięta tamte czasy dowiedziałem sie ze w tym czasie w niedalekiej okolicy Niemcy porzucili ciekawy pojazd .Przód wynalazku miał być podobny do motocykla , ale napędzany niewielkimi gąsienicami.
Co to mogło byc??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:59 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2005, 20:54
Posty: 1432
Lokalizacja: Szczecin, dawniej Stettin-Hökendorf
Ten dziwny pojazd to kettenkrad http://www.kettenkrad.de/etliste_d.htm


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lutego 2006, 21:18 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2005, 22:40
Posty: 163
Lokalizacja: Pakłęcice Dolne (Kolonia Karna)
to by sie zgadzalo dokladnie tak to opisywal. :1
Gdzies jeszcze maja byc resztki tego pojazdu,bede sie staral zlokalizowac :)
dziekuje za szybka odpowiedz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 lutego 2006, 08:22 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2005, 21:14
Posty: 114
Lokalizacja: Wielkopolska & Lubuskie
MEJERSON
Cytuj:
Niemcy dysponowali czołgami lub działami samobieżnymi napedzanymi silnikami diesla

Z tego co ja wiem to większość pojazdów nimieckich byla napędzana dizlami.Niewidziałeś na filmach ja amerykańskie np.M4 Sherman dostał z czegoś błąd ortograficzny!!! sie paliły i wybuchały a niemieckie dostały pare razy i jechały dalej (zależy w co dostał).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 lutego 2006, 13:30 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2005, 20:54
Posty: 1432
Lokalizacja: Szczecin, dawniej Stettin-Hökendorf
Ależ skąd, większość panzerwaffe brykała na benzynowych Maybachach (monopoliści prawie jak tepsa ;) ), wyjątkiem były tylko Pumy (diesel) i różne beutepanzery (zdobyczne) i kombinacje i przeróbki na ich podwoziach (mardery itp.).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 lutego 2006, 13:39 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2005, 22:40
Posty: 163
Lokalizacja: Pakłęcice Dolne (Kolonia Karna)
Aygon napisał(a):
Ależ skąd, większość panzerwaffe brykała na benzynowych Maybachach (monopoliści prawie jak tepsa ;) ), wyjątkiem były tylko Pumy (diesel) i różne beutepanzery (zdobyczne) i kombinacje i przeróbki na ich podwoziach (mardery itp.).


dokładnie większość pojazdów średnich i ciżkich była napędzana silnikami Maybacha serii HL.Natomiast na temat diesli to nic nie wiem :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 lutego 2006, 13:54 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2005, 10:48
Posty: 407
Lokalizacja: ZDOLNY ŚLĄSK
Zgadza się:zdecydowana większość to silniki gażnikowe ( tak jak Aygon napisał Puma to silnik wyskopręż. Tatra 103).
Tak efektowne wybuchy alianckich czołgów na zach spowodowane były eksplozją amunicji ,a nie paliwa (sposób ich ułożenia w czołgu).
Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 lutego 2006, 16:05 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2005, 21:14
Posty: 114
Lokalizacja: Wielkopolska & Lubuskie
Teraz to już wiem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL