https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Nakładki ? Łańcuchy?
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=21028
Strona 1 z 1

Autor:  zaraz [ wtorek, 17 stycznia 2006, 21:03 ]
Tytuł:  Nakładki ? Łańcuchy?

Gdzieś w lesie nad Pilicą ,między innymi fragmentami pojazdów, wyszły mi dwa łańcuchy. Może ktoś z szanownego grona coś z tego rozpozna .

Autor:  PAULI [ wtorek, 17 stycznia 2006, 22:27 ]
Tytuł: 

Tak a propos łańcucha.W wakacje na Mierzei znaleźlismy
z kolegą około dwumetrowej długości drabinkę z łańcucha.
O ogniwach mniejszych niz te wyżej kolegi.Była podobnie pordzewiała
zostawiłem ją w sobie znanym miejscu.I mam pytanko czy takich
,,łańcuchowych'' drabinek uzywano do wozów
pancernych czy tez czołgów czy inne było ich przeznaczenie?
Proszę koledzy odpowiedzcie bo dotąd mnie to nurtuje.
Szerokość drabinki tak około 25-30 cm.Podobnie
odległość między ,,szczebelkami''.

Autor:  J35 [ wtorek, 17 stycznia 2006, 22:35 ]
Tytuł: 

Na pewno nie do gąsienic,jeśli już ,to do kół (napędowych)

Autor:  zaraz [ środa, 18 stycznia 2006, 00:38 ]
Tytuł: 

Może jeszcze jedna fotka z boku . Jest to podwójny łańcuch spięty na stałe dwiema sprężynami .

Autor:  J35 [ środa, 18 stycznia 2006, 23:08 ]
Tytuł: 

Wg mnie to kibelwagen ew jakiś inny kurdupel z pojedyńczym tylnym kołem (steyr1500 ,horch lub cuś tego typu).

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/