https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Pytanko do znawców https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=21874 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | MEJERSON [ poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:55 ] |
| Tytuł: | Pytanko do znawców |
witam Wpadła mi w ręce pompa wtryskowa do jakiegoś silnika diesla.Chłopina daje sobie głowe obciąc(i nie tylko głowe :666 ) ze to od niemieckiego czołgu ,który jesiena 44 dostał z radzieckiego działa.Temat zweryfikowałem i rzeczywiście rzecz taka miała miejsce.Po okolicznych chałupach znalazłem jeszcze niemieckie nożyce saperskie(niestety udoskonalone już przez dospawanie rurek) i przegnity m40 (kiedys robił psu za miske :wq ).No i własnie pytanko czy Niemcy dysponowali czołgami lub działami samobieżnymi napedzanymi silnikami diesla :que ,czy mogl to byc zdobyczny t 34 ??. Jezscze jedna sprawa. Od człowieka , który pamięta tamte czasy dowiedziałem sie ze w tym czasie w niedalekiej okolicy Niemcy porzucili ciekawy pojazd .Przód wynalazku miał być podobny do motocykla , ale napędzany niewielkimi gąsienicami. Co to mogło byc?? |
|
| Autor: | Aygon [ poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:59 ] |
| Tytuł: | |
Ten dziwny pojazd to kettenkrad http://www.kettenkrad.de/etliste_d.htm |
|
| Autor: | MEJERSON [ poniedziałek, 6 lutego 2006, 21:18 ] |
| Tytuł: | |
to by sie zgadzalo dokladnie tak to opisywal. :1 Gdzies jeszcze maja byc resztki tego pojazdu,bede sie staral zlokalizowac :) dziekuje za szybka odpowiedz |
|
| Autor: | Yankees [ wtorek, 7 lutego 2006, 08:22 ] |
| Tytuł: | |
MEJERSON Cytuj: Niemcy dysponowali czołgami lub działami samobieżnymi napedzanymi silnikami diesla
Z tego co ja wiem to większość pojazdów nimieckich byla napędzana dizlami.Niewidziałeś na filmach ja amerykańskie np.M4 Sherman dostał z czegoś błąd ortograficzny!!! sie paliły i wybuchały a niemieckie dostały pare razy i jechały dalej (zależy w co dostał). |
|
| Autor: | Aygon [ wtorek, 7 lutego 2006, 13:30 ] |
| Tytuł: | |
Ależ skąd, większość panzerwaffe brykała na benzynowych Maybachach (monopoliści prawie jak tepsa ;) ), wyjątkiem były tylko Pumy (diesel) i różne beutepanzery (zdobyczne) i kombinacje i przeróbki na ich podwoziach (mardery itp.). |
|
| Autor: | MEJERSON [ wtorek, 7 lutego 2006, 13:39 ] |
| Tytuł: | |
Aygon napisał(a): Ależ skąd, większość panzerwaffe brykała na benzynowych Maybachach (monopoliści prawie jak tepsa ;) ), wyjątkiem były tylko Pumy (diesel) i różne beutepanzery (zdobyczne) i kombinacje i przeróbki na ich podwoziach (mardery itp.).
dokładnie większość pojazdów średnich i ciżkich była napędzana silnikami Maybacha serii HL.Natomiast na temat diesli to nic nie wiem :( |
|
| Autor: | J35 [ wtorek, 7 lutego 2006, 13:54 ] |
| Tytuł: | |
Zgadza się:zdecydowana większość to silniki gażnikowe ( tak jak Aygon napisał Puma to silnik wyskopręż. Tatra 103). Tak efektowne wybuchy alianckich czołgów na zach spowodowane były eksplozją amunicji ,a nie paliwa (sposób ich ułożenia w czołgu). Pzdr |
|
| Autor: | Yankees [ wtorek, 7 lutego 2006, 16:05 ] |
| Tytuł: | |
Teraz to już wiem :) |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|