https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Bordwaffe https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=22322 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Loslau [ sobota, 18 lutego 2006, 13:12 ] |
| Tytuł: | Bordwaffe |
Witam pisałem juz na ten temat posta w innym dziale,ale niczego sensownego sie nie dowiedziałem,,,moze tutaj będzie lepiej? Na wiosne czeka mnie remont 2 działek lotniczych - niemieckiego Mg151/20 oraz rosyjskiego 20mm ShVaka... problem w tym ze nigdzie nie moge znalezć opisów budowy tej broni,pytałem na niejednym forum i nic. Na necie jest mnustwo fotek tych działek,ale to mi ic nie daje.Ja swoje musze rozebrac na czesci pierwsze,a to bez jakichkolwiek materiałów poglądowych nie bedzie mozliwe... Jesli ktoś z was posiada jakieś schematy dot.tej broni bede wdzięczny za pomoc. ..a tak to wyglada; ShVak 20mm [ img ] ...i Mg.151/20 [ img ] [ img ] pozdro |
|
| Autor: | iglanadon [ sobota, 18 lutego 2006, 18:54 ] |
| Tytuł: | |
Hmm... jak nikt Ci nie pomoże to może :cop biegły miałby takie materiały :666 |
|
| Autor: | iglanadon [ sobota, 18 lutego 2006, 18:58 ] |
| Tytuł: | |
avatarka też masz niczego sobie :jump |
|
| Autor: | Kenny [ sobota, 18 lutego 2006, 19:24 ] |
| Tytuł: | |
qrcze a ja na szwaka poluje :) ladny sprzet gratuluje.. :) |
|
| Autor: | Loslau [ sobota, 18 lutego 2006, 19:39 ] |
| Tytuł: | |
iglanadon napisał(a): Hmm... jak nikt Ci nie pomoże to może :cop biegły miałby takie materiały :666
Co to miało niby znaczyc? Takie destrukty jak te działka podlegaja tylko pod.........złom wsadowy! Chciaz zawsze mozna kogoś uprowadzic,lub obrobic bank za pomoca 70kg 20mm elektrycznego działka lotniczego :que :que błąd ortograficzny!!! czy panom :cop w ogóle chciało by sie to targac na komende! (i juz widze jak policyjny"biegły"od broni palnej targa to na plecach do swojej pracowni celem dokonania"ekspertyzy" czy ta "bron"nie była czasem uzyta w ciagu ostatnich 60lat! :jump mimo ze nawet DEKO ammo do tej broni dostac niełatwo! Poza tym watpie czy panowie z :cop są na tyle inteligentni ady odroznic takie działko od np.dyszla od woza.. Zreszta lufy sa "profilaktycznie" zaspawane... Pozdro. |
|
| Autor: | Warkon [ sobota, 18 lutego 2006, 22:52 ] |
| Tytuł: | |
Mama takie prymitywne pytanie z ciekawości,. Bronią sięnie interesuję i nie mam o niej pojęcia. Na czym polega elektryczność tego dziala? Podobno działa elektryczne (realizowane na zasadzie silnika linniowego) są nowością w fazie testów. Pytam z czystej ciekawości, bardziej jako przyszły elektryk. |
|
| Autor: | Kenny [ niedziela, 19 lutego 2006, 12:41 ] |
| Tytuł: | |
hmmm elektrycnosc polega na tym ze jest tzw elekro-spust zamiast spustu mechanicznego bo te dzialka mialy zaplon mechaniczny amunicji btw Loslau88 skad to wyrwales ?? jesli mozna spytac :) |
|
| Autor: | Loslau [ niedziela, 19 lutego 2006, 14:43 ] |
| Tytuł: | |
Powiedzmy ze mam dobre dojśccie ;) ...w maju bede miał jeszcze ładnego Mg131 kal.13mm :) Pozdro. |
|
| Autor: | Speedy [ niedziela, 19 lutego 2006, 14:44 ] |
| Tytuł: | |
Niezupełnie - SzWAK owszem mechanicznie, natomiast z tego co wiem MG 151/20 miał odpalanie elektryczne. |
|
| Autor: | Loslau [ niedziela, 19 lutego 2006, 14:58 ] |
| Tytuł: | |
...niezupełnie Speedy ani SZhVak ani Mg.151/20 nie był zasilany ammo z elektrycznym zapłonem!(ani Oerlikon ale to inna historia). ma go natomiast Mg131, Mk 108 ... Pozdro. ________________________________________________________________ Choć prawda jest taka ze tak naprawde niewiele o tym wiemy,a jedyne kompetentne stronki na ten temat jakie znalazłem-sa po Rosyjsku. http://www.23ag.ru/html/mg_151_20.html |
|
| Autor: | Speedy [ piątek, 24 lutego 2006, 00:24 ] |
| Tytuł: | |
Hej Loslau88 napisał(a): ...Mg.151/20 nie był zasilany ammo z elektrycznym zapłonem!(ani Oerlikon ale to inna historia).
ma go natomiast Mg131, Mk 108 ... Pozdro. ________________________________________________________________ Choć prawda jest taka ze tak naprawde niewiele o tym wiemy,a jedyne kompetentne stronki na ten temat jakie znalazłem-sa po Rosyjsku. http://www.23ag.ru/html/mg_151_20.html Sprawdziłem w mądrych księgach :) (A.Williamd "Rapid Fire") i wyszło na to że poniekąd obaj mieliśmy rację - MG151 i 151/20 miał zarówno wersję "elektryczną" jak i "mechaniczną". Elektryczną stosowano w przypadku gdy broń była zsynchronizowana ze śmigłem (np. w FW190, te działka w nasadzie skrzydeł). Jak nie było konieczności synchronizacji to stosowano mechaniczną albo elektryczną, różnie. W tym rosyjskim linku który podałeś jest to nawet opisane bardziej szczegółowo, należało wymienić zamek czy jakiś tam jego element, i podłączyć (lub odłączyć) kabel zasilający, żeby przerobić wersję mechaniczną na elektryczną lub odwrotnie. BTW ciekawa jest tam jedna fotka - spośród tych kilku na samym końcu, przedstawiających różne stanowiska strzeleckie z MG151/20, ta pierwsza od góry, z działkiem na obrotnicy w bocznych drzwiach w kadłubie. To jest na 90% francuski śmigłowiec Alouette bodajże, albo może Puma wczesna - nie pamiętam dokładnie, w każdym razie okres powojenny. Francuzi produkowali i używali MG151/20 wiele lat po zakonczeniu wojny, amunicję to chyba nawet do dziś robią. Żeby zaś nie było całkiem offtopic :) to zdaje mi się że robią tylko wersję "mechaniczną". |
|
| Autor: | Loslau [ niedziela, 19 marca 2006, 09:22 ] |
| Tytuł: | |
Troche poszukałem i okazało sie że amunicja do MG151/20 jest faktycznie do dnia dzisiejszego nadal w produkcji!!! Pod nazwą - 20 x 82 Vektor GA-1. [ img ] Co do samego MG, dowiedziałem się stosowano go również w wersji naziemnej z podstawą; (skany ze starej niemieckiej instr.) [ img ][ img ] Oraz jako działko p.lot montowane np.na transporterach opanc. ( x3 ) [ img ] Z czego pochodzi mój egzempl. nie mam pojęcia, wam jednak problem z klapą komory nabojowej - mianowicie "nie mam" się oddzielnie pisze - błąd ortograficzny!!! pojęcia gdzie znajduje sie jej zatrzask :( (aby podnieść klape) Może ktoś z was miał kiedyś do czynienia z tym MG ?? Pozdro. |
|
| Autor: | Aygon [ niedziela, 19 marca 2006, 11:26 ] |
| Tytuł: | |
Tu próbowałeś?? Chłopaki co prawda głównie od symulatroów ale maja czasem różne instrukcje obsługi itp. http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php?PHPSESSID=4fa62a89703ecacf6d7a3d63ae6d4b73&board=40.0 Jest też książka, ale nie wiem czy s tam dokładne przekroje, wyglądz ciekawie http://users.skynet.be/Emmanuel.Gustin/volume1/index.html. I jako ciekawostke http://forums.ubi.com/groupee/forums/a/tpc/f/63110913/m/7621045443/p/1. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|