Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 20:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alianckie samoloty zestrzelone w Beskidzie Niskim?
PostNapisane: piątek, 15 sierpnia 2003, 22:42 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2003, 22:13
Posty: 164
Lokalizacja: Beskid Niski
Poszukuję informacji na temat alianckich samolotów które zostały zestrzelone na terenie Beskidu Niskiego. Może dysponuje ktoś linkiem do stron o tej tematyce lub jakimiś informacjami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: CHYBA w TAMTYM roku wyszla Ksiazka
PostNapisane: piątek, 12 września 2003, 20:48 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): środa, 27 sierpnia 2003, 18:49
Posty: 19
Lokalizacja: KRAKOW
o tytule LIBERATOR W GORCACH. i choc ja tylko przekartkowalem to sa tam przyblizone miejsca upadkow wielu samolotow z IIwojny, zarowno ruskich jak i niemieckich. Jest chyba o tym caly rozdzial i nawet opisy co w kazdym miejscu znaleziono z uzyciem wykrywacza...Ladne zdjecia i duzo. Obszar katastrof lotniczych jest tak duzy ze "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! miejsca nie da sie szybko przeszperac.Polecam lekture.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 grudnia 2003, 00:03 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 21 lipca 2002, 00:00
Posty: 87
kopałem kiedyś w Banicy na miejscu katastrofy polskiego halifaxa, ale w sumie sama drobnica, miejscowi go dośc dokładnie posprzatali bo rozbił sie prawie przy drodze, z rzeczy dajacych sie zidentyfikowac wyciągnołem część klapy otworu inspekcyjnego i część konstrukcji fotela z zachowanym jeszcze materiałem skóropodobnym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 grudnia 2003, 00:17 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 21 lipca 2002, 00:00
Posty: 87
Na zboczu Jaworzyny (choć to juz beskid sądecki) zejście w kierunku Muszyny wykopyrtnął ruski samolot z czeskim pilotem, ale też już na znaleziska nie ma co liczyć :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: prosba o liberatorka
PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2005, 13:54 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 4 września 2003, 19:43
Posty: 238
Lokalizacja: Gdzies kolo najwiekszej wsi w kraju
Mam prosbe moze jest ktos w posiadaniu zdjec Liberatora Mk II. Lub innego typu tego samolotu. Moze byc oczywiscie skan byle dobrej rozdzielczosci. Pozdrawiam i z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 lipca 2005, 13:12 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 21 lipca 2005, 16:58
Posty: 56
Lokalizacja: Kartuzy
Czy chodziło Ci o coś takiego?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: pytanie
PostNapisane: piątek, 22 lipca 2005, 14:09 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 4 września 2003, 19:43
Posty: 238
Lokalizacja: Gdzies kolo najwiekszej wsi w kraju
Syriusz a to Twoje zdjecia czy skany z ksiazek?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 lipca 2005, 14:34 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 21 lipca 2005, 16:58
Posty: 56
Lokalizacja: Kartuzy
Znalazłem je w necie :) Jakość pierwszego zdjęcia wskazuje że jest to zdjęcie z epoki lub skan z jakiejś publikacji.


Poniżej linki do stron
http://1000aircraftphotos.com/Contribut ... s/3721.jpg

http://www.samoloty.ow.pl/amiap/hsz3.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 lipca 2005, 18:57 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 21 lipca 2002, 00:00
Posty: 87
chodzi ci o wersję B-24 D na której latano ze zrzutami ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 września 2005, 10:57 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2005, 23:55
Posty: 1
Lokalizacja: Łódź
Ten stącony w Gorcach to B-24 "California rocket".


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL