Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 20:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: znalazłem czołg( resztki) ale jakiego?
PostNapisane: czwartek, 8 września 2005, 16:46 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2005, 21:50
Posty: 458
Lokalizacja: Białystok
jak w temacie..wszystko to wykopki


To CHYBA jest wydech (długosć-1,20m średnica-10cm)
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

tutaj CHYBA cylindry ale nie jestem pewien (wysokość-52cm)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

i inne złomostwo (większe kołko średnica-22cm mniejsze średnica 16cm)

[ img ]

[ img ]


błąd ortograficzny!!! czemu błąd ortograficzny!!! po zobaczeniu naszła mnie myśl na KW
wszystko znalezione niopodal Białegostoku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 16:20 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2005, 14:14
Posty: 18
Na pierwszych pięciu zdjęciach są kolektory wydechoweod silnika sześcio cylindrowego (silnik v12 ma takie dwa kolektory) a na kolejnych zdjęciach są cylindry z zaworami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 18:21 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
Witam .To raczej trudno określić czy to w 100% z czołgu . Znalazłeś po prostu silnik, poszukaj na nim tabliczki znamionowej - może się uchowała ,po niej można będzie coś powiedzieć do jakiego pojazdu mógł być użyty ten silnik . Pozdrawiam Wojtek .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 września 2005, 10:03 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 9 września 2004, 11:57
Posty: 73
Lokalizacja: Allenstein/Warszawa
Opisz jeszcze rozmiary dwóch cylindrów (te ze sprężynami zaworowymi i zaworami). Coś za duże mi się wydają jak na silinik czołgowy. Również popychacze zaworowe są olbrzymich rozmiarów (takie mam wrażenie). Wydaje mi się, że to elementy agregatu stacjonarnego, ale oczywiście mogę się mylić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 września 2005, 16:05 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2005, 15:59
Posty: 240
Lokalizacja: Gdynia
A moze znalazłes traktor albo wojskową ciężarówke znaczy sie częsci


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 września 2005, 20:26 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2005, 21:50
Posty: 458
Lokalizacja: Białystok
ok,jutro pomierze wszyskto i podam, a co do koncepcji że to po czołgu resztki .to wiem z tąd ż ktos kiedyś mi poweidzuiał że w tym miejscu kiedyś niemcy rozwalili jednego ruska ,poza tym doookłą jest mnustwo okopow czołgowych


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL