https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Alianckie samoloty zestrzelone w Beskidzie Niskim?
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=2571
Strona 1 z 1

Autor:  mcns [ piątek, 15 sierpnia 2003, 22:42 ]
Tytuł:  Alianckie samoloty zestrzelone w Beskidzie Niskim?

Poszukuję informacji na temat alianckich samolotów które zostały zestrzelone na terenie Beskidu Niskiego. Może dysponuje ktoś linkiem do stron o tej tematyce lub jakimiś informacjami.

Autor:  wspinacz [ piątek, 12 września 2003, 20:48 ]
Tytuł:  CHYBA w TAMTYM roku wyszla Ksiazka

o tytule LIBERATOR W GORCACH. i choc ja tylko przekartkowalem to sa tam przyblizone miejsca upadkow wielu samolotow z IIwojny, zarowno ruskich jak i niemieckich. Jest chyba o tym caly rozdzial i nawet opisy co w kazdym miejscu znaleziono z uzyciem wykrywacza...Ladne zdjecia i duzo. Obszar katastrof lotniczych jest tak duzy ze "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! miejsca nie da sie szybko przeszperac.Polecam lekture.

Autor:  iglanadon [ poniedziałek, 22 grudnia 2003, 00:03 ]
Tytuł: 

kopałem kiedyś w Banicy na miejscu katastrofy polskiego halifaxa, ale w sumie sama drobnica, miejscowi go dośc dokładnie posprzatali bo rozbił sie prawie przy drodze, z rzeczy dajacych sie zidentyfikowac wyciągnołem część klapy otworu inspekcyjnego i część konstrukcji fotela z zachowanym jeszcze materiałem skóropodobnym

Autor:  iglanadon [ poniedziałek, 22 grudnia 2003, 00:17 ]
Tytuł: 

Na zboczu Jaworzyny (choć to juz beskid sądecki) zejście w kierunku Muszyny wykopyrtnął ruski samolot z czeskim pilotem, ale też już na znaleziska nie ma co liczyć :(

Autor:  Jacul [ czwartek, 21 lipca 2005, 13:54 ]
Tytuł:  prosba o liberatorka

Mam prosbe moze jest ktos w posiadaniu zdjec Liberatora Mk II. Lub innego typu tego samolotu. Moze byc oczywiscie skan byle dobrej rozdzielczosci. Pozdrawiam i z gory dziekuje

Autor:  Syriusz [ piątek, 22 lipca 2005, 13:12 ]
Tytuł: 

Czy chodziło Ci o coś takiego?

Autor:  Jacul [ piątek, 22 lipca 2005, 14:09 ]
Tytuł:  pytanie

Syriusz a to Twoje zdjecia czy skany z ksiazek?

Autor:  Syriusz [ piątek, 22 lipca 2005, 14:34 ]
Tytuł: 

Znalazłem je w necie :) Jakość pierwszego zdjęcia wskazuje że jest to zdjęcie z epoki lub skan z jakiejś publikacji.


Poniżej linki do stron
http://1000aircraftphotos.com/Contribut ... s/3721.jpg

http://www.samoloty.ow.pl/amiap/hsz3.jpg

Autor:  iglanadon [ piątek, 22 lipca 2005, 18:57 ]
Tytuł: 

chodzi ci o wersję B-24 D na której latano ze zrzutami ?

Autor:  Lt.Horne [ poniedziałek, 12 września 2005, 10:57 ]
Tytuł: 

Ten stącony w Gorcach to B-24 "California rocket".

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/