https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Alianckie samoloty zestrzelone w Beskidzie Niskim? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=2571 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | mcns [ piątek, 15 sierpnia 2003, 22:42 ] |
| Tytuł: | Alianckie samoloty zestrzelone w Beskidzie Niskim? |
Poszukuję informacji na temat alianckich samolotów które zostały zestrzelone na terenie Beskidu Niskiego. Może dysponuje ktoś linkiem do stron o tej tematyce lub jakimiś informacjami. |
|
| Autor: | wspinacz [ piątek, 12 września 2003, 20:48 ] |
| Tytuł: | CHYBA w TAMTYM roku wyszla Ksiazka |
o tytule LIBERATOR W GORCACH. i choc ja tylko przekartkowalem to sa tam przyblizone miejsca upadkow wielu samolotow z IIwojny, zarowno ruskich jak i niemieckich. Jest chyba o tym caly rozdzial i nawet opisy co w kazdym miejscu znaleziono z uzyciem wykrywacza...Ladne zdjecia i duzo. Obszar katastrof lotniczych jest tak duzy ze "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! miejsca nie da sie szybko przeszperac.Polecam lekture. |
|
| Autor: | iglanadon [ poniedziałek, 22 grudnia 2003, 00:03 ] |
| Tytuł: | |
kopałem kiedyś w Banicy na miejscu katastrofy polskiego halifaxa, ale w sumie sama drobnica, miejscowi go dośc dokładnie posprzatali bo rozbił sie prawie przy drodze, z rzeczy dajacych sie zidentyfikowac wyciągnołem część klapy otworu inspekcyjnego i część konstrukcji fotela z zachowanym jeszcze materiałem skóropodobnym |
|
| Autor: | iglanadon [ poniedziałek, 22 grudnia 2003, 00:17 ] |
| Tytuł: | |
Na zboczu Jaworzyny (choć to juz beskid sądecki) zejście w kierunku Muszyny wykopyrtnął ruski samolot z czeskim pilotem, ale też już na znaleziska nie ma co liczyć :( |
|
| Autor: | Jacul [ czwartek, 21 lipca 2005, 13:54 ] |
| Tytuł: | prosba o liberatorka |
Mam prosbe moze jest ktos w posiadaniu zdjec Liberatora Mk II. Lub innego typu tego samolotu. Moze byc oczywiscie skan byle dobrej rozdzielczosci. Pozdrawiam i z gory dziekuje |
|
| Autor: | Syriusz [ piątek, 22 lipca 2005, 13:12 ] |
| Tytuł: | |
Czy chodziło Ci o coś takiego? |
|
| Autor: | Jacul [ piątek, 22 lipca 2005, 14:09 ] |
| Tytuł: | pytanie |
Syriusz a to Twoje zdjecia czy skany z ksiazek? |
|
| Autor: | Syriusz [ piątek, 22 lipca 2005, 14:34 ] |
| Tytuł: | |
Znalazłem je w necie :) Jakość pierwszego zdjęcia wskazuje że jest to zdjęcie z epoki lub skan z jakiejś publikacji. Poniżej linki do stron http://1000aircraftphotos.com/Contribut ... s/3721.jpg http://www.samoloty.ow.pl/amiap/hsz3.jpg |
|
| Autor: | iglanadon [ piątek, 22 lipca 2005, 18:57 ] |
| Tytuł: | |
chodzi ci o wersję B-24 D na której latano ze zrzutami ? |
|
| Autor: | Lt.Horne [ poniedziałek, 12 września 2005, 10:57 ] |
| Tytuł: | |
Ten stącony w Gorcach to B-24 "California rocket". |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|