https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

trybik i coś
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=7548
Strona 1 z 1

Autor:  Trzmiel [ poniedziałek, 11 października 2004, 17:26 ]
Tytuł:  trybik i coś

Witam,
czy te elementy pochodzą od jakiegoś wozu bojowego, jeżeli tak to od jakiego?
Kto może potwierdzić lub zaprzeczyć?
Mniejszy trybik trybika na 32 cm średnicy :)

Autor:  Trzmiel [ poniedziałek, 11 października 2004, 17:28 ]
Tytuł: 

...no i jeszcze "coś"

Autor:  Trzmiel [ poniedziałek, 11 października 2004, 17:29 ]
Tytuł: 

i ostatnie zdjęcie

Pozdrawiam

Autor:  111 [ poniedziałek, 11 października 2004, 22:51 ]
Tytuł: 

Witam
Wydaje mi się, że obie rzeczy są elementami młyna. Ta druga to częśc podtrzymująca przekładnię - wałek królewski lub coś w tym stylu.

Niestety na 100 % nie jestem pewien i abym sie mylił

111

Autor:  Trzmiel [ wtorek, 12 października 2004, 12:05 ]
Tytuł: 

Hm, ciekawa hipoteza, ale nie wydaje mi się. Przynajmniej jeżeli chodzi o ten "trybik". Został on wyciągnięty z ziemi przy okazji ściągania drewna z lasu z miejsca oddalonego o jakieś 30 km od dawnej lokalizacji młyna. No ale kto wie? Nie takie rzeczy się w lesie znajdują.
Jeszcze jedno obie części nie są z jednej miejscówki.

Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/