https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

silniki "boxer"
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=8565
Strona 1 z 1

Autor:  wicja1 [ poniedziałek, 29 listopada 2004, 09:48 ]
Tytuł:  silniki "boxer"

Witam,
Mam pytanko do znawców tematu:
Jakie pojazdy niemieckie z okresu IIwojny wykorzystywały silniki typu boxer? Wpadł mi w ręce taki okazik.Jadąc po niego byłem przekonany,że będzie to kubelwagen.Okazało się,że silnik jest większy a z tyłu ma potężną rurę-osłonę na wał napędowy.Będę wdzięczny za pomoc.
Zdjęcia niebawem.

Autor:  wicja1 [ wtorek, 30 listopada 2004, 08:52 ]
Tytuł: 

A oto fotki:

Autor:  wicja1 [ wtorek, 30 listopada 2004, 08:53 ]
Tytuł: 

I jeszcze jedna:

Autor:  wicja1 [ wtorek, 30 listopada 2004, 08:57 ]
Tytuł: 

A oto jeszcze jedna:

Autor:  berezol [ wtorek, 30 listopada 2004, 17:05 ]
Tytuł: 

Mi to wygląda na silnik od motocykla, podejrzewam, że pojazdmusiał mieć ten silnik na jakiegś odkrytej ramie tzn. silnik nie był zabudowany. Troszkę dziwi mnie ten wał i zastanawiam się czy nie należy on do tego dziwnego motocykla na podwoziu gąsienicowym. Zapomniałem nazwy , coś na literkę K

Autor:  SHREK [ środa, 1 grudnia 2004, 11:26 ]
Tytuł: 

Czołem Wicja mogł byś podać długość od poczotku silnika ze skrzynią do końca wału napędowego . Od motocykla to to "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! niejest 4 cylindry z tego co widać po fotkach pojemność zapewne powyżej 1000cm w żądnych motorkach nie montowano takich silników . Apropo fajny ten silniczek boxer to co lubie hehe pozdrowionka !!!

Autor:  taras [ środa, 1 grudnia 2004, 11:43 ]
Tytuł: 

Jak jest to 4-ro cylinkdrowiec to moze jednak z Kettenkraftrad-du, czyli jak Berezol spekuluje od "motocykla z gasienicami".
W kradzie montowano 4 cylindrowego opla ale to byl jesli sie nie mylse jednak "reihenmotor"-("szeregowy") a nie boxer.
http://www.kettenkrad.de/techdatad.htm
http://www.panzerplatte.de/Spezial24.html
Pzdr

Autor:  wicja1 [ środa, 1 grudnia 2004, 14:37 ]
Tytuł: 

Witam,
Długość rury-osłony wału:160cm,całości +/- 255cm,z kołem pasowym(prądnicy?) +/- 262 cm.
Pozdrawiam i dziękuję,
wicja1

Autor:  taras [ środa, 1 grudnia 2004, 15:17 ]
Tytuł: 

Troche poszperalem w necie, osobiscie jestem zielony z motoryzacji ale moze cos znajdziesz na tych stronkach.Tylko ze wiekszosc tych pojazdow miala silniki o pojemnosci troszke wiekszej niz 1000 . powodzenia
http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Waf ... htm#V8-108
http://www.panzer-archiv.de/kampfpanzer ... anzeri.htm
http://www.waffenhq.de/panzer/kuebelwagen.html - moze Kettenkübel
Pzdr

Autor:  Kryniooo [ środa, 1 grudnia 2004, 15:27 ]
Tytuł: 

Hmmmmmmmm

A moze to po prostu silnik od garbusa podczas wojny przeciez istniały

http://free.polbox.pl/f/fabiniak/napdy.html -----dobrze widoczny

Zapytaj na forum http://www.garbiarnia.com -----odpowiedzą "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! to fanatycy i znają te silniki na wylot

Autor:  wicja1 [ środa, 1 grudnia 2004, 18:13 ]
Tytuł: 

Faktycznie jest to podobne do garbusa.Wiem bo miałem kiedyś taki pojazd.Ale zasadnicza różnica to wyprowadzenie wału.Nie ma tutaj półosi wychodzących ze skrzyni biegów,napęd jest przekazywany na tył(przód???) czyli odwrotnie niż w garbatym.Serdeczne dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
wicja1

Autor:  wicja1 [ czwartek, 2 grudnia 2004, 17:22 ]
Tytuł: 

Znalazłem!!!!!!!
Tatra 57k-kubelwagen.
Pozdrawiam,
wicja1

Autor:  berezol [ czwartek, 2 grudnia 2004, 17:25 ]
Tytuł: 

Gratulacje. To jak masz już silnik to może będzie to impulsem do rekonstrukcji całego kubelwagena. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/