https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Kolejny kawałek Meserschmita z Krakowa??? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=8922 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | El Loco [ czwartek, 16 grudnia 2004, 11:24 ] |
| Tytuł: | Kolejny kawałek Meserschmita z Krakowa??? |
Witam. Na ostatniej wycieczce z wykrywaczem w rejon zestrzelenia nad Krakowem we wrześniu 1939 roku Niemieckiego samolotu Meserschmit Bf-109 znalazłem taką część - fragment lotki lub steru. błąd ortograficzny!!! że może pochodzić on właśnie z tego samolotu. Proszę o potwierdzenie lub wykluczenie tej teorii. Element o charakterystycznym profilu bocznym posiada aluminiowy szkielet pokryty z obu stron bardzo cienką aluminiową blachą pomalowaną na zielony kolor. Puste przestrzenie wypełnione są tworzywem w rodzaju spienionego bakelitu. Przedmiot niestety nie posiada żadnych sygnatur poza numerem na elemencie bakelitowym: 3M6 03-32 Nr1 Czy jest możliwe ustalenie z jakiego samolotu pochodzi? I jaka to jest dokładnie część? Pozdrawiam. |
|
| Autor: | El Loco [ czwartek, 16 grudnia 2004, 11:26 ] |
| Tytuł: | |
I jeszcze jedno zdjęcie numerów. |
|
| Autor: | Marti [ czwartek, 16 grudnia 2004, 11:32 ] |
| Tytuł: | |
witam; wyglada na fragment lotki trymeru lub koncowke ktoregos ze statecznikow; kolor jak najbardziej zgodny z zasadami malowania mysliwcow w tym okresie; kolor ciemnozielony lub czarnozielony; pozdrawiam marti |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|