https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Kolejny kawałek Meserschmita z Krakowa???
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=8922
Strona 1 z 1

Autor:  El Loco [ czwartek, 16 grudnia 2004, 11:24 ]
Tytuł:  Kolejny kawałek Meserschmita z Krakowa???

Witam.
Na ostatniej wycieczce z wykrywaczem w rejon zestrzelenia nad Krakowem we wrześniu 1939 roku Niemieckiego samolotu Meserschmit Bf-109 znalazłem taką część - fragment lotki lub steru. błąd ortograficzny!!! że może pochodzić on właśnie z tego samolotu. Proszę o potwierdzenie lub wykluczenie tej teorii.

Element o charakterystycznym profilu bocznym posiada aluminiowy szkielet pokryty z obu stron bardzo cienką aluminiową blachą pomalowaną na zielony kolor. Puste przestrzenie wypełnione są tworzywem w rodzaju spienionego bakelitu. Przedmiot niestety nie posiada żadnych sygnatur poza numerem na elemencie bakelitowym: 3M6 03-32 Nr1

Czy jest możliwe ustalenie z jakiego samolotu pochodzi? I jaka to jest dokładnie część?

Pozdrawiam.

Autor:  El Loco [ czwartek, 16 grudnia 2004, 11:26 ]
Tytuł: 

I jeszcze jedno zdjęcie numerów.

Autor:  Marti [ czwartek, 16 grudnia 2004, 11:32 ]
Tytuł: 

witam;

wyglada na fragment lotki trymeru
lub koncowke ktoregos ze statecznikow;

kolor jak najbardziej zgodny z zasadami malowania
mysliwcow w tym okresie;
kolor ciemnozielony lub czarnozielony;

pozdrawiam
marti

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/