https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Nie TYGRYS https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=8941 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | comet.pl [ piątek, 17 grudnia 2004, 02:33 ] |
| Tytuł: | Nie TYGRYS |
W czasie mojego pobytu w Libanie spotkalem się z różnymi ciekawymi pomnikami. B+ Jednym z nich był czołg , którego nijak nie mogę przypasować do znanych mi obiektów. Nie jest to chyba pamiątka po wojnie żydowsko - libańskiej. Autor tego pomnika wydumał sobie kompozycję z kół czołgowych, fragmentów gąsienic i czegoś tam jeszcze. Proszę o sugestie. Pozdrowienia comet :pa |
|
| Autor: | Korup [ piątek, 17 grudnia 2004, 07:17 ] |
| Tytuł: | |
A masz moża jakieś inne zdjęcia? Bo chwilowo przypomina kombiację Archera, Su-76 i Pz-IV. Kółko poniżej pojazdu trochę przypomina Pattona. Pepe |
|
| Autor: | berezol [ piątek, 17 grudnia 2004, 21:17 ] |
| Tytuł: | |
Bo chyba jest to jakaś kombinacja. Po prostu zebrali sprzęt z pola bitwy, a że nie był kompletny to poskładali z różnych pojazdów jedei, i mamy taką ładną hybrydę :) |
|
| Autor: | comet.pl [ piątek, 17 grudnia 2004, 23:54 ] |
| Tytuł: | |
Niestety nie posiadam innych fotografii tego składaka. Niemniej jest to znakomite pole do popisu, dla znawców tematu. Pojazd ten "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! wcześniej się samodzielnie poruszał. Czy walczył? Posterunek był likwidowany, w to miejsce wchodziło wojsko libańskie. pz. comet :pa |
|
| Autor: | berezol [ sobota, 18 grudnia 2004, 22:36 ] |
| Tytuł: | |
Z tego co wiem, to wojska egipskie jeszcze podczas wojny z Izraelem stosowali Pazer IV. Może troszkę je zmodyfikowali.. |
|
| Autor: | Korup [ niedziela, 19 grudnia 2004, 23:25 ] |
| Tytuł: | |
Odrabiałem lekcje, choć jeszcz kilka książek do przejżenia mi zostało, więc poniższe nie jest ostateczne. Mimo wszystko stawiam na Archera, choć dziwne, bo z działem 76 mm od Shermana. Co do niemieckich wynalazków na Środkowych Wschodzie to nie Egipt, a Syria używała pewnej liczby Pz VI Ausf H, 4 Hetzery i nieznaną liczbę Jagdpanzerów. Jednak Archer nie ma z nimi nic wspólnego. Jest przypuszczalnie ex-Egipski. Pepe |
|
| Autor: | comet.pl [ poniedziałek, 20 grudnia 2004, 00:47 ] |
| Tytuł: | |
Ślady walk w Bejrucie były widoczne jeszcze w latach 90 tych. Jakoś nikt nie odbudowywał, woleli stawiać od nowa. Może właściciele zgineli? Po żydowskiej stronie walczyli również Libańczycy (chrześcijanie). Czyli strzelał swój do swego. Na mnie największe wrażenie zrobiła stacja kolejowa ze składami postrzelanych pociągów. Takich zdjęć nie pokazywał żaden film. Sieć kolejowa (linia Orient Expres) nie została odbudowana. Tory pozalewano asfaltem. Tam, gdzie biegła nad morzem "odstrzelono" ją od ścian, także pozostały gołe zbocza. Widać zależało komuś aby Liban zbyt szybko nie powrócił na listę atrakcji turystycznych. Dzięki za zainteresowanie tematem i informacje. :b3 pz. comet :pa |
|
| Autor: | dalton [ niedziela, 26 grudnia 2004, 16:19 ] |
| Tytuł: | CO TO ZA CZOLG |
PODWOZIE JEST W 100% angielskie ( moze Cromwell) , charakterystyczny lamany przod i okragly otwor opserwacyjny, wieza to juz jakas modyfikacja . POZDRAWIAM |
|
| Autor: | dalton [ niedziela, 26 grudnia 2004, 16:24 ] |
| Tytuł: | co to za czolg |
PRZEPRASZAM , to bedzie najpewniej podwozie brytyjskiego "crusadera".czesc. |
|
| Autor: | dalton [ niedziela, 26 grudnia 2004, 16:30 ] |
| Tytuł: | co toza czolg |
a wieza wzorowana jest na wiezy z krolewskiego tygrysa ( wersja henschla) , |
|
| Autor: | KONIU [ wtorek, 11 stycznia 2005, 15:54 ] |
| Tytuł: | |
Witam nie sadze by podwozie było od Cromwella . Ps tak na marginesie koles który projektwał ten pomnik miał fantazjię najlepsza jest ta blaszana choinka :D Pozdro |
|
| Autor: | dalton [ wtorek, 11 stycznia 2005, 17:01 ] |
| Tytuł: | |
WITAM . KONIU a od crusardera nie bedzie ? POZDRAWIAM |
|
| Autor: | comet.pl [ niedziela, 30 stycznia 2005, 21:28 ] |
| Tytuł: | |
Kto pyta nie błądzi. Jest to >>>Charioteer <<< wersja eksportowa czołgu brytyjskiego Mark VIII Cromwell. Niestety nic kąkretnego w necie na jego temat nie znalazłem. :nicnie Tylko stronkę o tym jak chłopaki lepią go z tektóry. Wygląda nawet lepiej niż na żywca. Adres stronki dla zainteresowanych: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... &start=210 Jeżeli ktoś ma materiały na temat tego cudeńka niech się pochwali :wq saludo, comet :pa |
|
| Autor: | dalton [ niedziela, 30 stycznia 2005, 22:32 ] |
| Tytuł: | |
Witam.A jednak mialem racje ze brytyjczyk , ale przyznam ze z ta wieza widze pierwszy raz . ( sklejalo sie kiedys modele -a to podwozie jest charakterystyczne). POZDRAWIAM . |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|