https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Ot i wyciaganie zlomu
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=33&t=9042
Strona 1 z 1

Autor:  Jacul [ środa, 22 grudnia 2004, 17:18 ]
Tytuł:  Ot i wyciaganie zlomu

Nie wiem gdzie to znalezli bo nie ja robilem zdjecia ale fajnie to wyglada

Autor:  berezol [ środa, 22 grudnia 2004, 17:31 ]
Tytuł: 

Czy ktoś już zauważył, że większość wyciągniętego sprzętu z wody to transportery opancerzone, nie jakieś tam czołgi czy działa tylko właśnie transportery...

Autor:  mirek [ środa, 22 grudnia 2004, 21:57 ]
Tytuł: 

berezol napisał(a):
Czy ktoś już zauważył, że większość wyciągniętego sprzętu z wody to transportery opancerzone, nie jakieś tam czołgi czy działa tylko właśnie transportery...


może czołgami nie wjeżdżali na zamarznięte jeziorka, bo sie bali, że sie lód załamie... :)

Autor:  marcinlodz [ niedziela, 26 grudnia 2004, 02:41 ]
Tytuł: 

berezol napisał(a):
Czy ktoś już zauważył, że większość wyciągniętego sprzętu z wody to transportery opancerzone, nie jakieś tam czołgi czy działa tylko właśnie transportery...



Tez juz tak mislalem.Ale czemu tak jest?Ja misle tak ze tak moze fcale nie bylo.Tylko Czolgi wyciagnieto juz dawno na sprzedasz Metalu a Transportery male po zostawiane w wodzie...

Pozdrawiam
Marcin

Autor:  berezol [ niedziela, 26 grudnia 2004, 16:10 ]
Tytuł: 

No dobra, ale spórz na to z innej strony. Transporter łatwiej wyciągnąć. Ja myślę, że może dlatego, że transportery musiały transportować m.in ludzi, amunicję oraz inny sprzęt w punkty często newralgiczne, czy to teren zabagniony czy pomiędzy rzeczkami, zaś czołgi jechały jako środek bojowy raczej po bardziej przystępnym gruncie, po wcześniej przeprowadzonym rozpoznaniu terenu.

Autor:  Jarasek [ niedziela, 26 grudnia 2004, 18:45 ]
Tytuł: 

Co ten transporter ma przyczepione? Wygląda jak pomniejszona wersja mostu....

Pzdrw,

Autor:  mak [ środa, 29 grudnia 2004, 13:19 ]
Tytuł: 

Wersja saperska:) z przęsłami ala most

Autor:  Kryniooo [ środa, 29 grudnia 2004, 13:38 ]
Tytuł: 

Hmmmmmmm

Dlaczego większosc transporterów ocalała w wielkiej wodzie , hmmmm.... a pewnie dlatego ze taki transporter był błąd ortograficzny!!! w lekką broń natomiast czołg to co innego działo , więc wojsko jak niemogło wyciągnąc po wojnie takiego wieprzka to go wysadzało , a transporter czy cięzarówka niestanowiła zagrozenia dla władzy ludowej , starsi ludzie pamietaja akcje wojska i policjii , jezdzili po wsiach , miastach itp. i odbierali wszelką broń ( oczywiscie przesladowali takze AK-owców ) komus w tamtych czasach wpadło do głowy ze jak będziemy pod butem komunistów ( Rosjan ) to sobie mozemy powstanie zrobic o Niepodległą Polskę , więc niszczyli przejmowali zabierali wszystko co mogło byc uzyte do tego celu w imieniu władzy ludowej , Niektórzy ludzie jeszcze pamiętają takie zbiórki broni ( jest tez film , niepamiętam tytułu jak jakis lesniczy zabił dzika dzidą zrobiona z bagnetu i mu tą dzide wojsko zabrało bo to bron była )

Zresztą skąd mamy takie durnowate przepisy o broni i amunicjiii , to spadek po władzy PRL , oczywiscie przepisy się zmieniają ale u nas to tylko kosmetyka

Pozdrówka

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/