Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 09:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stacyjka BOSCH - od samolotu ??
PostNapisane: niedziela, 9 stycznia 2005, 17:58 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 15:29
Posty: 30
Lokalizacja: Olkusz
Witam.

Proszę o pomoc w identyfikacji tego "czegoś". Dawno temu słyszałem że jest to stacyjka od samolotu. Teraz znalazłem to w domku i troszke mnie męczy pytanie - Czy to "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! stacyjka (włącznik) ?? :)
Nie mam kluczyka do tego. Z tyłu miejsce na zaciśnięcie przewodu.
Z przodu jak widać napisy Bosch i znaczki Bosch'a po bokach napisu. Na dole literka "M". Z tyłu oznaczenie: SSH37/1Z

Za wszelkie informacje serdecznie dziękuję

Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 9 stycznia 2005, 18:51 
Offline
Pytalski

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 427
Lokalizacja: Wrocław
Witam
:) samoloty raczej nie mają stacyjek :), ups przepraszam ultralighty jak najbardziej miewaja, a procedura uruchamiania samolotu byla troche inna niz samochodow, dodatkowo czasami potrzebna byla pomoc osob trzecich by troche pokrecic "korba" (tak nawet doslownie korbą).

Pozdrawiam K(?)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 9 stycznia 2005, 18:56 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 15:29
Posty: 30
Lokalizacja: Olkusz
A jakiś wyłącznik prądów to chyba był w samolotach ?? Bo na włącznik to "coś" wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 stycznia 2005, 12:16 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): czwartek, 28 listopada 2002, 01:00
Posty: 1278
Lokalizacja: Kraków
Witam.

"na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! niejest to z samolotu a jeśli już to nie z wojskowego i nie z drugiej wojny światowej.
Jest to jakiś przełącznik lub zamek. Pochodzi z lat 50-tych lub 60-tych, a może jest nawet młodszy. Napis "Germany" był stosowany po wojnie!

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 stycznia 2005, 19:51 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 24 listopada 2004, 01:32
Posty: 54
Lokalizacja: Toruń
Jak ty sobie to wyobrażasz, biorę kluczyk i idę do hangaru? :jump
Kluczyki stosuje się ale od kabin, czy wiatrochronów. Gdyby taki kluczyk wypadł w czasie lotu, to nie byłoby ciekawie. Do włącznia, wyłączania silników stosuje się różnego rodzaje przełączniki, dźwignie, ale montowane na stałe w taki sposób, aby uniemozliwić ich przypadkowe wyłączenie. Co nie znaczy, że nie zdarzały się przypadki uszkodzenia ich w czasie lotu w poł wyłączone. Na samolocie AN-2 pasażer kibic złamał dżwignię w poł. wył. i samolot spadł na las.
Ten twój przełącznik kojarzy mi się z przełącznikiem iskrowników: tylko powinna być tam dźwigienka lub płaskie pokrętło, oczywiście zamontowane na stałe.
Lecz najbardziej przypomina mi zwykłą stacyjkę od np. ciągnika. Jeżeli pasuje do niej kluczyk z kulką na końcu, to najprawdopodobniej będzie to.
pozdrowienia. comet:pa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 stycznia 2005, 20:07 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 15:29
Posty: 30
Lokalizacja: Olkusz
Już raz starałem się wyprostować że to raczej włącznik prądu na jakiś kluczyk. Tyle że nie wiem od czego.
Jak nie wiem czegoś to pytam bo przecież po to to forum - choć widzę że się bardzo ośmieszyłem z tą stacyjką :).
A Wy - koledzy z Forum - obalacie właśnie głęboko zakorzeniony w mojej głowie przez moją nieżyjącą już babcię mit o jakiejś stacyjce z samolotu. I bardzo się cieszę z tego bo nie dawało mi to spokoju.

Pozdrawiam

CZŁOWIEK - STACYJKA :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2005, 01:52 
Offline
Pytalski

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 427
Lokalizacja: Wrocław
Witam
Jak najbardzej zgadza się, owszem są włączniki iskrowników (to jeszcze do samolotów ze świecami zapłonowymi) z dwoma położeniami itp. ale właśnie "klucz" tkwi w słowie - trwale zamontowane - nie może być tak że element odpowiadający za pracę tak ważnego składnika jakim jest napęd może wypaść, złamać się itp. choć jakiś czas temu pamiętam w samolocie pzl mewa w trakcie lotu złamała sie dźwigienka regulacji położenia klap :) zrobiona z takiej wąskiej niby rurki, tylko że też była przytwierdzona na stałe a nie wyjmowana, dzięki zdobyczom techniki "scyzoryk" dało się obejść awarię :) i bezpiecznie wylądować. Fakt większość z nas przeoczyła mały napis Germany :) to produkcja powojenna :)

Pozdrawiam K(?)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL