Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ot i wyciaganie zlomu
PostNapisane: środa, 22 grudnia 2004, 17:18 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 4 września 2003, 19:43
Posty: 238
Lokalizacja: Gdzies kolo najwiekszej wsi w kraju
Nie wiem gdzie to znalezli bo nie ja robilem zdjecia ale fajnie to wyglada


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 grudnia 2004, 17:31 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Czy ktoś już zauważył, że większość wyciągniętego sprzętu z wody to transportery opancerzone, nie jakieś tam czołgi czy działa tylko właśnie transportery...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 grudnia 2004, 21:57 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
berezol napisał(a):
Czy ktoś już zauważył, że większość wyciągniętego sprzętu z wody to transportery opancerzone, nie jakieś tam czołgi czy działa tylko właśnie transportery...


może czołgami nie wjeżdżali na zamarznięte jeziorka, bo sie bali, że sie lód załamie... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 grudnia 2004, 02:41 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 5 listopada 2004, 23:41
Posty: 141
Lokalizacja: Hanower
berezol napisał(a):
Czy ktoś już zauważył, że większość wyciągniętego sprzętu z wody to transportery opancerzone, nie jakieś tam czołgi czy działa tylko właśnie transportery...



Tez juz tak mislalem.Ale czemu tak jest?Ja misle tak ze tak moze fcale nie bylo.Tylko Czolgi wyciagnieto juz dawno na sprzedasz Metalu a Transportery male po zostawiane w wodzie...

Pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 grudnia 2004, 16:10 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
No dobra, ale spórz na to z innej strony. Transporter łatwiej wyciągnąć. Ja myślę, że może dlatego, że transportery musiały transportować m.in ludzi, amunicję oraz inny sprzęt w punkty często newralgiczne, czy to teren zabagniony czy pomiędzy rzeczkami, zaś czołgi jechały jako środek bojowy raczej po bardziej przystępnym gruncie, po wcześniej przeprowadzonym rozpoznaniu terenu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 grudnia 2004, 18:45 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Co ten transporter ma przyczepione? Wygląda jak pomniejszona wersja mostu....

Pzdrw,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 grudnia 2004, 13:19 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 16 lipca 2003, 00:00
Posty: 39
Lokalizacja: Pisz
Wersja saperska:) z przęsłami ala most


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 grudnia 2004, 13:38 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 17:43
Posty: 188
Lokalizacja: Mazovia
Hmmmmmmm

Dlaczego większosc transporterów ocalała w wielkiej wodzie , hmmmm.... a pewnie dlatego ze taki transporter był błąd ortograficzny!!! w lekką broń natomiast czołg to co innego działo , więc wojsko jak niemogło wyciągnąc po wojnie takiego wieprzka to go wysadzało , a transporter czy cięzarówka niestanowiła zagrozenia dla władzy ludowej , starsi ludzie pamietaja akcje wojska i policjii , jezdzili po wsiach , miastach itp. i odbierali wszelką broń ( oczywiscie przesladowali takze AK-owców ) komus w tamtych czasach wpadło do głowy ze jak będziemy pod butem komunistów ( Rosjan ) to sobie mozemy powstanie zrobic o Niepodległą Polskę , więc niszczyli przejmowali zabierali wszystko co mogło byc uzyte do tego celu w imieniu władzy ludowej , Niektórzy ludzie jeszcze pamiętają takie zbiórki broni ( jest tez film , niepamiętam tytułu jak jakis lesniczy zabił dzika dzidą zrobiona z bagnetu i mu tą dzide wojsko zabrało bo to bron była )

Zresztą skąd mamy takie durnowate przepisy o broni i amunicjiii , to spadek po władzy PRL , oczywiscie przepisy się zmieniają ale u nas to tylko kosmetyka

Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL