https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

BOLESŁAW k/Olkusza Sobota, Niedziela, Poniedziałek
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=34&t=24754
Strona 1 z 1

Autor:  pifko [ czwartek, 13 kwietnia 2006, 15:57 ]
Tytuł:  BOLESŁAW k/Olkusza Sobota, Niedziela, Poniedziałek

Witam. Zapraszam na wspólne kopanie w Bolesławiu !

Wyjazd nastawiony na monetki i drobnice. Dodam, że miejscowość położona na średniowiecznym szlaku z Wrocławia na wschód przez Kraków. W planie do przekopania spore miejsce na kształt rynku, obecnie zarośnięte w diabły; pola położone blisko traktu oraz kościoła na miejscu którego stały wcześniej jeszcze inne kościoły; pozostałości po zabudowaniach z II połowy XIX wieku, obecnie to pola lub krzaki i miejscami już nie małe drzewa.

termin to "święta" czyli sobota, niedziela lub poniedziałek. Jeżeli sytuacja bedzie wymagać dostosuje się.

Zapraszam, dajcie znać kto zainteresowany.

Być może będzie możliwość zabrania się autkiem z katowic.

Autor:  Mar [ czwartek, 13 kwietnia 2006, 17:39 ]
Tytuł: 

Pifko życzę owocnych łowów w tamtych okolicach, lecz przestrzegam was uważajcie na szkody górnicze kopalni Pomorzany. Otwierają się w tym rejonie samoczynnie w glebie głębokie szczeliny do których można wpaść i w parę sekund można zostać solidnie zasypanym. Teren w takich miejscach nie jest ogóle zabezpieczony, ani opisany.

Autor:  pifko [ piątek, 14 kwietnia 2006, 00:21 ]
Tytuł: 

nie, no - wojenke i niewypały już zostawiłem bo niebezpiecznie....

Teraz nawet monetek nie da sie kopać bo się pod ziemie można zapaść...

Niebezpieczny żywot poszukiwacza :cry:

A tak serio, wybieram się bardziej na pola i ścisły teren wokół bolesławia - więc nie powinno być tak źle. Przyznam się, że ciekawiły mnie te pokopalniane nieużytki, ale za mało czasu by je zwiedzić, no i teraz nowy powód ty tam nie łazić.


Swoją drogą, przemysł nie oszczędzał Bolesławia, strasznie tam teren spustoszony.

Autor:  Mar [ piątek, 14 kwietnia 2006, 18:26 ]
Tytuł: 

W miarę bezpiecznie możesz pobuszować po polach za lasem od Bolesławia w kierunku na Bukowno, są tam warunki konkretne.
Najgorszym punktem otwierania się samoczynnie ziemi jest teren za kościołem w Bolesławiu na rozległych polach, po drogę szybkiego ruchu Katowice-Kraków.
Na przestrzeni przykładowo 30mX30m możesz spotkać nawet ok. dwadzieścia parę zapadlisk szczelinowych w lessach.
W zeszłym roku prowadziłem tam prace inwentaryzacyjne pod kątem osunięć się ziemi, znalazłem 136 Świerzych dziur i 18 starszych.
Życzę szczęścia i owocnych łowów.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/