Teraz jest sobota, 4 kwietnia 2026, 10:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 maja 2003, 23:33 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): poniedziałek, 24 lutego 2003, 01:00
Posty: 437
Lokalizacja: Kraków
W starym średniowiecznym kościele do I wojny znajdowały się dokumenty miejskie. Były to nadania i przywileje królewskie miasta w którym jest ten kościół obejmujące okres od XV do XVIII w. Ślad po dokumentach urywa się prawdopodobnie po I wojnie. W 1930 r. w monografii opisującej między innymi kościół autor już nie wspomina o oryginałach. Myślę że być może zostały ukryte przez któregoś z proboszczów w czasie I WŚ lub może II WŚ. Być może zamurowane w skrytce - miejscu gdzie zazwyczaj były przechowywane, a którego nie można juz dziś zlokalizować. W źródłach jest niejasny opis miejsca przechowywania. Była to nisza w ścianie kościoła zamknięta drzwiczkami. Być może została zamurowana. Dzisiejszy proboszcz nic na ten temat nie wie. <BR>Czy ktoś wie jak można zlokalizować puste przestrzenie w murach, ścianach. <BR>Może wiecie w jaki sposób były przechowywane dokumenty. Być może w metalowych (miedzianych) tubach. Wszak dokument to nie tylko pergamin - papier ale cała wiązka pieczęci przyczepionych do niego. <BR>Jeżeli w tubach być może wystarczy wykrywacz metali. Oczekuję Waszych opinii. <BR>Jack <BR>
[addsig]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 maja 2003, 15:23 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 21 września 2002, 00:00
Posty: 526
Lokalizacja: Tczew
Sprobuj uzyc wykrywacza metalu i lampy z zarowka ultrafioletowa. Powinienes widziec miejsca zamurowane, wtedy tylko uzyj detektora i po sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 sierpnia 2003, 23:13 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 31 maja 2002, 00:00
Posty: 27
Lokalizacja: Prusy Wschodnie
Możesz spróbowac tzw. termokamerą" - niestety sprzęt jest dość drogi :ups: , albo czymś w rodzaju pistoletu mierzącego temperaturę ścian. Miejsca ze skrytką będa sie różniły temperaturą od ścian "normalnych" := . Poczytaj tez w moim poście :idea :
viewtopic.php?t=1200

pozdrawiam
voytekb


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL