https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| nowość numizmatyka https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=60&t=46520 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Fenix57 [ piątek, 7 września 2007, 14:45 ] |
| Tytuł: | nowość numizmatyka |
witam a oto kilka nowości z zakresu numizmatyki (2 pierwsze sztuki) i kilka słów do nich w linku http://www.ptn.pl/htm/wydawnictwa.htm pozdrawiam |
|
| Autor: | Neko [ sobota, 20 października 2007, 17:59 ] |
| Tytuł: | |
Jestem bardzo ciekaw czy ktoś już widział książkę Witolda Garbaczewkiego "Ikonografia monet piastowskich 1173-1280" i co o niej sądzi. pozdrawiam Neko |
|
| Autor: | Mr IndianaJones [ czwartek, 25 października 2007, 16:51 ] |
| Tytuł: | |
Widzialem ksiazke Garbaczewskiego - jest naprawde niezla. Moze nie dla zbieraczy, chociaz i oni duzo skorzystaja z wielu swietnych ilustracji. Czesto sa to monety publikowane po raz pierwszy! Tresc juz bardziej dla historykow sztuki i naukowcow, ale mysle, ze kazdy dowie sie czegos ciekawego. W kazdym razie goraco polecam, tym bardziej, ze ta naprawde duza ksiazka (prawie 400 stron A4 drobnym drukiem) kosztuje niewiele. Goraco wszystkim polecam! Pzdr, IJ |
|
| Autor: | Fenix57 [ piątek, 26 października 2007, 18:04 ] |
| Tytuł: | |
a oprócz danych jakie podał mój przedmówca należy dodać że wszystko na kredzie zdjecia duże i dobrze wykonane takze jest co pooglądać, poczytać też jest co, książka warta ceny stoi juz na półeczce :) Oprócz wielu monet publikowanych po raz pierwszy autor podsumowuje w większym i mniejszym stopniu w zalezności od monety wyniki badawcze sowich poprzedników polemizuje z nimi i wyciąga swoje wnioski umiejscowiając je w temacie szeroko rozumianej ikonografi która posiłkowana jest poza monetami również innymi źródłami epoki średniowiecza oraz monetami obcymi pozdrawiam |
|
| Autor: | Neko [ sobota, 27 października 2007, 09:22 ] |
| Tytuł: | |
No to fajnie bo czekałem na nowe opracowanie okresu denarowego. Rozumiem że kupić ją można tylko w PTN. Pozdrawiam. Neko |
|
| Autor: | Fenix57 [ czwartek, 8 listopada 2007, 16:52 ] |
| Tytuł: | |
drukarnia która ja wydała sprzedaje też na Allegro i w lublinie na miejscu w sklepie numizmatycznym możesz kupić pozdrawiam |
|
| Autor: | Neko [ piątek, 9 listopada 2007, 20:40 ] |
| Tytuł: | |
Witam dziś kupiłem książkę Witolda Garbaczewkiego "Ikonografia monet piastowskich 1173-1280". Naprawdę staranne wydanie i choć nie jest to typowe numizmatyczne ujęcie tematu, tylko tak jak w tytule - ikonografia, stanowi niecodzienne bazę wiedzy na temat monet tamtego okresu. Kupiłem ją w księgarnii historycznej (taniej). Pozdrawiam. Neko |
|
| Autor: | Fenix57 [ sobota, 17 listopada 2007, 09:57 ] |
| Tytuł: | |
dla członków PTN jest jeszcze taniej :) ale kto szuka znajdzie w cenie która może go usatysfakcjonować rzyczę miłej lektury |
|
| Autor: | Neko [ czwartek, 10 stycznia 2008, 21:56 ] |
| Tytuł: | |
Dowiedziałem się właśnie o wydaniu przez Muzeum Zamkowe w Malborku katalogu "Czar srebra i magia złota. W kręgu monet i medali Prus Królewskich". katalog ten jest katalogiem wystawowym bardzo ciekawej ekspozycji, która odbyła się od 3 czerwca do 30 listopada 2007 w Zamku w Malborku. Czy ktoś już ma tą książkę, czy ją poleca? Pozdrawiam. Neko |
|
| Autor: | Mr IndianaJones [ poniedziałek, 14 stycznia 2008, 22:39 ] |
| Tytuł: | |
Gorąco polecam tę książkę. Cena co prawda wysoka (150 zł), ale 331 stron na kredowym papierze w twardej oprawie, z bardzo ładnymi zdjęciami, obszernymi opisami monet oraz artykułami wprowadzającymi jest tego warta. No i do tego dużo super rzadkich monet. Ja już mam ją od kilku miesięcy i często do niej zaglądam. Jednym słowem - POLECAM. Pzdr, IJ |
|
| Autor: | Neko [ poniedziałek, 14 stycznia 2008, 23:13 ] |
| Tytuł: | |
Dzięki serdeczne z opinię. Pozdrawiam. Neko |
|
| Autor: | Fenix57 [ wtorek, 15 stycznia 2008, 14:48 ] |
| Tytuł: | |
witam a gdzie można nabyć to cudeńko :) |
|
| Autor: | Neko [ wtorek, 15 stycznia 2008, 18:12 ] |
| Tytuł: | |
U źródła http://www.zamek.malbork.pl/sklep/produ ... 0107e754ce i na allegro po 150 zł. Na e-księgarniach drożej. Pozdrawiam. Neko |
|
| Autor: | Neko [ poniedziałek, 25 lutego 2008, 13:50 ] |
| Tytuł: | |
Mr IndianaJones napisał(a): Gorąco polecam tę książkę. Cena co prawda wysoka (150 zł), ale 331 stron na kredowym papierze w twardej oprawie, z bardzo ładnymi zdjęciami, obszernymi opisami monet oraz artykułami wprowadzającymi jest tego warta. No i do tego dużo super rzadkich monet. Ja już mam ją od kilku miesięcy i często do niej zaglądam. Jednym słowem - POLECAM.
IJ Właśnie kupiłem tą pozycję, dokładnie jak napisał Mr IndianaJones. Polecam wszystkim. Pozdrawiam Neko |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|