https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Książki potrzebne do pracy magisterskiej
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=60&t=50106
Strona 1 z 1

Autor:  PIRO [ sobota, 29 grudnia 2007, 17:35 ]
Tytuł:  Książki potrzebne do pracy magisterskiej

Witam wszystkich .Mam do Was ogromną prośbę poszukuje niżej podanych książek chce je wykorzystać w mojej pracy magisterskiej .Jeśli ktoś ma takowe pozycje lub wie jak i gdzie jest zdobyć proszę o kontakt .

J. Dąbrowski, Wielka wojna 1914 – 1918, Warszawa, 1937.

J. Froehlich, Dyzlokacja wojsk rosyjskich w Królestwie Polskim, Warszawa 1911.

H. Kuhl, Der Weltkrieg 1914 – 1918, Band I – II, Berlin 1929.

M. Siedlecki,Z ziemi lubelskiej .Jesień 1915r., Kraków 1916

Wichrowski M. Dziennik oficera Landsturmu oraz Galicja 1914. Przemyśl: 2004

A. Biełoj,Galicyjskaja bitwa, Moskwa-Leningrad 1929.

N. Gołowin ,Galicyjskaja bitwa Paryż ,1930

E. Izdebski,Bitwa pod Komarowem 26 VIII -2 IX 1914, Warszawa 1932

E. Izdebski,Bitwa pod Zamościem , Warszawa 1929

F. Conrad von Hötzendorf, Aus meiner Dienstzeit 1906 – 1918, Band I – V, Berlin – Wien – Leipzig – München 1922.

A. Cramon, Unsere Österreichisch – Ungarischer Bundesgenosse im Weltkriege. Erinnerungen aus meiner vierjährigen Tätigkeit als bevollmächtigter deutscher General beim k. u. k. Armeeoberkommando, Berlin 1922.

F. Żurek., Powiat krasnostawski w walce o niepodległość , Warszawa 1937


Artykuły


T. Pawlik, Działania osłonowe w Małopolsce Wschodniej w sierpniu 1914 r., „ Bellona” R. 1929, T. XXXIV.

S. J. Toruń, Zagadnienia kwatermistrzowskie wojska austro – węgierskiego z lat 1914 – 1918, „Bellona”, R. 1937, T. XLIX.

Szymanek Wit "Walki pod Kraśnikiem w czasie I wojny światowej", w: "Regionalista", 1994, nr 1

Autor:  damiano [ sobota, 29 grudnia 2007, 18:55 ]
Tytuł: 

Może nie będę oryginalny ale czy próbowałeś w bibliotece w jakimś najbliższym większym mieście :que

Autor:  przemytnik rabarbaru [ sobota, 29 grudnia 2007, 21:53 ]
Tytuł: 

Książka Franciszka Żurka na pewno jest w bibliotece KUL. Wiem o tym, bo miałem ją w łapkach. Podejrzewam, że przeczytasz ją z wielką ochotą i być może przeczytasz w niej o swoich przodkach z imienia i nazwiska! Miłej lektury. :)

Autor:  PIRO [ sobota, 29 grudnia 2007, 23:21 ]
Tytuł: 

damiano napisał(a):
Może nie będę oryginalny ale czy próbowałeś w bibliotece w jakimś najbliższym większym mieście :que



tak patrzyłem w Lublinie w bibliotece mojego uniwersytetu niestety zwróćcie uwagę na daty wydania książek jeśli nawet maja (a nie maja na pewno ) to nie wypożyczą i tak

Autor:  PIRO [ sobota, 29 grudnia 2007, 23:23 ]
Tytuł: 

przemytnik rabarbaru napisał(a):
Książka Franciszka Żurka na pewno jest w bibliotece KUL. Wiem o tym, bo miałem ją w łapkach. Podejrzewam, że przeczytasz ją z wielką ochotą i być może przeczytasz w niej o swoich przodkach z imienia i nazwiska! Miłej lektury. :)


Studiujesz może na KULu ? Jaki tam jest system wypożyczania książek dla studentów z poza uniwersytetu ?

Autor:  przemytnik rabarbaru [ niedziela, 30 grudnia 2007, 09:55 ]
Tytuł: 

Nie, nie studiuję tam, ale jakieś 2 lata temu znajomy, który też nie był studentem wypożyczył tę książkę. Nie wiem na jakich zasadach, gdyż w tej chwili nie mam z nim kontaktu, ale myślę, że warto spróbować. Jak coś się więcej dowiem, to dam znać. Pozdr.

Autor:  Toper [ niedziela, 30 grudnia 2007, 22:54 ]
Tytuł: 

A. Biełoj, Galicyjskaja bitwa, Moskwa-Leningrad 1929.

http://www.grwar.ru/library/Beloy-Galicia/index.html

Autor:  Taz [ czwartek, 3 stycznia 2008, 19:28 ]
Tytuł: 

Niestety sa to dosc stare pozycje. W Toruniu w bibliotece pewnie wiekszosc dostaniesz ale tylko na miejscu.

W warszawie pewnie bedzie to samo szczegolnie w Narodowej.

Pozdrawiam
Taz

Autor:  Fenix57 [ piątek, 4 stycznia 2008, 09:57 ]
Tytuł: 

PIRO napisał(a):
damiano napisał(a):
Może nie będę oryginalny ale czy próbowałeś w bibliotece w jakimś najbliższym większym mieście :que



tak patrzyłem w Lublinie w bibliotece mojego uniwersytetu niestety zwróćcie uwagę na daty wydania książek jeśli nawet maja (a nie maja na pewno ) to nie wypożyczą i tak


qa na jakim jeśli można wiedzieć sprawdź na KULU tam najczesciej jest wszystko bo wiem z własnego doświadczenie i daty takie to tam podstawa i zapraszam do sprawdzenia w bibliotece Łopacińskiego pozdrawiam

Autor:  Fenix57 [ piątek, 4 stycznia 2008, 09:58 ]
Tytuł: 

PIRO napisał(a):
przemytnik rabarbaru napisał(a):
Książka Franciszka Żurka na pewno jest w bibliotece KUL. Wiem o tym, bo miałem ją w łapkach. Podejrzewam, że przeczytasz ją z wielką ochotą i być może przeczytasz w niej o swoich przodkach z imienia i nazwiska! Miłej lektury. :)


Studiujesz może na KULu ? Jaki tam jest system wypożyczania książek dla studentów z poza uniwersytetu ?


tylko na miesjcu do skorzystania w czytelni głównej

Autor:  PIRO [ sobota, 5 stycznia 2008, 20:57 ]
Tytuł: 

W Łopacińskim jeszcze istotnie nie byłem , na dniach sie zabiorę .

Jeśli macie jakieś pomysły co do książek jakie mogę jeszcze wykorzystać w pracy to każda pomoc sie przyda .

Autor:  Renald [ niedziela, 6 stycznia 2008, 09:45 ]
Tytuł: 

PIRO napisał(a):
Jeśli macie jakieś pomysły co do książek jakie mogę jeszcze wykorzystać w pracy to każda pomoc sie przyda .

Ale jak, skoro nie napisałeś nic konkretnego o tematyce swojej pracy? Przynajmniej tytuł by się przydał...

Autor:  PIRO [ niedziela, 6 stycznia 2008, 11:15 ]
Tytuł: 

Faktycznie zapomniałem .Roboczy tytuł to Działania militarne podczas pierwszej wojny światowej w okolicach Krasnegostawu .Zapewne temat ulegnie jakimś przemianom zobaczę jak wyjdzie z dostępnością do materiałów

Autor:  Fenix57 [ poniedziałek, 7 stycznia 2008, 12:13 ]
Tytuł: 

a patrzyłes czy coś w zasobie Archiwum Państwowym w Lublinie jest? i jest jeszcze w Domu Żołnierza w Lublinie biblioteka może oni coś pomogą. W łopacińskim pogadaj dobrze z ekipą bo sprowadzają książki z innych bibliotek i przede wszystkim na KUL pozdrawiam a i warto do Krasnegostawu do muzeum się wybrać może pomogą

Autor:  PIRO [ poniedziałek, 24 marca 2008, 21:19 ]
Tytuł: 

Podbijam temat w górę

Może ktoś ma takie pozycje książkowe

Dobroński A., Potencjał militarno-gospodarczy Królestwa Polskiego w latach 1907-1914, Warszawa 1976.

Historia sztuki wojennej do roku 1939, red. P. Rotmistrow, Warszawa 1965

J .Orzechowski Dowodzenie i sztaby od schyłku XIX wieku do końca pierwszej wojny światowej , Warszawa 1957

Aleksander Achmatowicz, Polityka Rosji w Królestwie Polskim w pierwszym roku Wielkiej Wojny 1914-1915

Za wszelką pomoc z góry dziękuje

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/