Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 20:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wojsko Polskie w latach 1921-1926 - nowa książka
PostNapisane: piątek, 18 kwietnia 2008, 18:17 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
Wydaje mi się że zapowiada się ciekawa pozycja na temat przedwojennego Wojska Polskiego:
"Monografia obejmuje lata 1921–1926, czyli pierwszy pokojowy okres funkcjonowania Wojska Polskiego. Jest to trzecia część zaplanowanej serii omawiającej całość dziejów Wojska Polskiego w okresie międzywojennym. Napisana w oparciu o badania archiwalne i inne źródłowe oraz najnowszą literaturę przyczynkarską. Praca weryfikuje wiele wcześniejszych ustaleń historiografii (między innymi na temat: doktryny wojennej, planowania wojennego, broni, kształcenia i szkolenia, przemysłu zbrojeniowego) i stanowi najpełniejszą prezentację opisywanego okresu dziejów polskiej armii."
http://www.odk.pl/od-demobilizacji-do-z ... ,6042.html
Pozdrawiam.
Neko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL