https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Wojsko Polskie w latach 1921-1926 - nowa książka
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=60&t=53459
Strona 1 z 1

Autor:  Neko [ piątek, 18 kwietnia 2008, 18:17 ]
Tytuł:  Wojsko Polskie w latach 1921-1926 - nowa książka

Wydaje mi się że zapowiada się ciekawa pozycja na temat przedwojennego Wojska Polskiego:
"Monografia obejmuje lata 1921–1926, czyli pierwszy pokojowy okres funkcjonowania Wojska Polskiego. Jest to trzecia część zaplanowanej serii omawiającej całość dziejów Wojska Polskiego w okresie międzywojennym. Napisana w oparciu o badania archiwalne i inne źródłowe oraz najnowszą literaturę przyczynkarską. Praca weryfikuje wiele wcześniejszych ustaleń historiografii (między innymi na temat: doktryny wojennej, planowania wojennego, broni, kształcenia i szkolenia, przemysłu zbrojeniowego) i stanowi najpełniejszą prezentację opisywanego okresu dziejów polskiej armii."
http://www.odk.pl/od-demobilizacji-do-z ... ,6042.html
Pozdrawiam.
Neko

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/