Wydaje mi się że zapowiada się ciekawa pozycja na temat przedwojennego Wojska Polskiego:
"Monografia obejmuje lata 1921–1926, czyli pierwszy pokojowy okres funkcjonowania Wojska Polskiego. Jest to trzecia część zaplanowanej serii omawiającej całość dziejów Wojska Polskiego w okresie międzywojennym. Napisana w oparciu o badania archiwalne i inne źródłowe oraz najnowszą literaturę przyczynkarską. Praca weryfikuje wiele wcześniejszych ustaleń historiografii (między innymi na temat: doktryny wojennej, planowania wojennego, broni, kształcenia i szkolenia, przemysłu zbrojeniowego) i stanowi najpełniejszą prezentację opisywanego okresu dziejów polskiej armii."
http://www.odk.pl/od-demobilizacji-do-z ... ,6042.html
Pozdrawiam.
Neko