https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Polska maszeruje...drobnymi kroczkami do tyłu.
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=63&t=72528
Strona 1 z 1

Autor:  taganka [ wtorek, 19 stycznia 2010, 23:44 ]
Tytuł:  Polska maszeruje...drobnymi kroczkami do tyłu.

za wiadomosci.gazeta.pl (19.01):
Cytuj:
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Nowe przepisy zakładają całkowity zakaz organizowania gier przez internet. Zakazane ma być również uczestniczenie w grach urządzanych w sieci. W internecie dozwolone będzie tylko urządzanie zakładów wzajemnych, ale pod warunkiem uzyskania zezwolenia wydanego przez ministra finansów.
Projekt zakłada utworzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, który będzie zawierał elektroniczne adresy umożliwiające identyfikację stron internetowych z treściami szkodliwymi społecznie.
Chodzi m.in.: o pornografię dziecięcą, treści tworzone w celu dokonania kradzieży i oszustw finansowych, a także o witryny umożliwiające organizowanie gier hazardowych bez zezwolenia. Przedsiębiorca telekomunikacyjny będzie musiał zablokować taką stronę w ciągu 6 godzin od udostępnienia mu danych z rejestru.

i komentarze za tvn24.pl:
Cytuj:
Eksperci: to zamach na wolność słowa

To już trzecie podejście do tego projektu. - Choć nowa wersja ustawy wprowadzającej czarną listę stron internetowych jest z lekka poprawiona, jak choćby w tym, że to sąd ma decydować, która strona podlega blokadzie, to jednak meritum się nie zmieniło: internet ma być kontrolowany i blokowany - komentuje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prezes Internet Society Polska, Marcin Cieślik.

Podobnego zdania jest dyrektor generalny Związku Pracodawców Branży Internetowej. - Choć z projektu ustawy wypadły strony o treściach faszystowskich, nie ma pewności, że za jakiś czas nie pojawią się pomysły z rozszerzaniem katalogu stron. Niestety w imię walki z e-hazardem rząd przygotował niebezpieczny wyłom w wolności słowa - twierdzi Jarosław Sobolewski.


Podkreślenia moje.
Niebezpieczne rzeczy, które nasz kraj przybliżają do Chin, Korei Północnej, czy innych krajów totalitarnych. Mam nadzieję, że to forum jeszcze trochę pożyje- nie trafi na "czarną listę". A temat nie związany może bezpośrednio z poszukiwawczymi sprawami, ale z zamachami na wolność

Autor:  [BS] Wolf [ środa, 20 stycznia 2010, 01:07 ]
Tytuł: 

A to Polska właśnie , tonąca we krwi w imię wolności ... a jak już jest pokój to niestety wszyscy zapominają za co umierali ojcowie i dziadowie - wstyd ... po prostu wstyd

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/