https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Broń a Policja
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=9&t=10309
Strona 1 z 1

Autor:  Jarasek [ wtorek, 8 lutego 2005, 15:12 ]
Tytuł:  Broń a Policja

Włos się jeży kiedy człowiek to czyta. Jak w takim razie ma się sprawa rekwirowania złomów od poszukiwaczy? :wq

http://info.onet.pl/1050433,11,item.html

Dla pewności wklejam cały tekst.

"Policjanci podejrzani w sprawie niszczenia broni

Zarzuty niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy w dokumentach związanych z niszczeniem broni postawiła Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód pięciu funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Poinformował o tym zastępca prokuratora rejonowego Jarosław Sarba.

Prokurator oznajmił, że zarzuty dotyczą ujawnionego ponad rok temu egzemplarza broni, który - według policyjnej ewidencji - dawno temu został zniszczony komisyjnie w hucie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

"Dobro śledztwa nie pozwala mi powiedzieć, w jaki sposób broń ujawniono" - powiedział Sarba.

Według prokuratora, sprawa "rozszerza się o kolejne wątki związane z niszczeniem broni, części do niej i amunicji". Możliwe, że podejrzane będą kolejne osoby. Sprawą, oprócz prokuratury, zajmuje się Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

Według rzecznika Prokuratury Okręgowej w Kielcach Bogdana Karpa, broń, której dotyczą zarzuty, została znaleziona "poza komendą". Natomiast w wyniku przeszukania w komendzie ujawniono kilka innych "zakwestionowanych" sztuk broni.

Prokuratura nie zastosowała wobec policjantów środków zapobiegawczych.

"Śledztwo dotyczy funkcjonariuszy KWP zajmujących się sprawami związanymi z bronią. Funkcjonariusze są zawieszeni w obowiązkach służbowych. Prowadzone jest wewnętrzne postępowanie w tej sprawie" - powiedział kom. Krzysztof Skorek z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Za niedopełnienie obowiązków funkcjonariuszom grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a za poświadczenie nieprawdy - do pięciu lat."

Autor:  athanatos [ wtorek, 8 lutego 2005, 21:36 ]
Tytuł: 

Podobna sprawa była w tamtym roku w Olsztynie
tylko w tamtej sprawie bron ,która miała być zniszczona
wypłyneła gdzieś w Polsce przy okazji zatrzymania jakigoś tam gangstera. :cop

Autor:  Jacoby [ czwartek, 10 lutego 2005, 11:55 ]
Tytuł:  Re: Broń a Policja

Jarasek napisał(a):
Włos się jeży kiedy człowiek to czyta. Jak w takim razie ma się sprawa rekwirowania złomów od poszukiwaczy? :wq


Witam
A w kieszeni nóż się otwiera.. :wq :gun: :mg:
W odpowiedzi na Twoje pytanie-znam przypadek zarekwirowania bagnetów,
któr rok później pojawiły sie na giełdzie staroci.
Tu wszystko idzie o pieniądze.

Pozdrawaim

Autor:  Jacek [ czwartek, 10 lutego 2005, 18:39 ]
Tytuł: 

Takie jest życie Panowie w stanach całe arsenały wypływały z policji a zdarzało się że jeden karabinek nawet kilka razy :)
Natomiast nikt nie ma prawa rekwirować bagnetów !!! chyba że weźmiemy je na mecz czy inne zgromadzenia a wtedy zostaną uznane za przedmioty niebezpieczne.

FDJ

Autor:  Jacoby [ piątek, 11 lutego 2005, 13:57 ]
Tytuł: 

Witam
Zarekwirowane zostały "przy okazji".
Znajomy miał między innymi zarzut "posiadania materiałów niebezpiecznych" :usta
Wszystko wskutek kilku dziwnych zbiegów okoliczności
To już na szczęscie historia.
Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/