Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 10:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dodatkowe wyposażenie do XLT - warto dopłacać?
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 14:18 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 22 października 2002, 00:00
Posty: 127
Lokalizacja: Prusy Wschodnie
Zastanawiam się nad kupnem XLT i zachodzę w głowę co jest w tych dodatkach, że trzeba za nie dopłacać aż 400zł (akumulator, ładowarka i osłona cewki).

1. W jaki sposób zasilany jest XLT czy musi być to firmowe ogniwo? Czy można również stosować baterie-aku.
2. Jakie są parametry tego akumulatorka (pojemność i ile trzyma w terenie)?
3. Ładowarka - czy podłącza ją się do wykrywacza czy wkłada się do niej akumulator?
4. Osłona cewki - czy jest przydatna? Chodziłbym głównie po polach ale nie tylko - kamieniste góry odpadają ;)

Pozdrawiam
dygac :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 14:38 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 8 września 2004, 14:07
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa
Co do zasilania tego sprzętu nie powiem nic. Co zaś się tyczy osłony cewki, bez niej jest mniej więcej jak zjeżdżanie z górki na sankach bez sanek. niby śnieg jest miękki, ale jednak pośladki potrafią zmienić kolor ;) Sam tematu doświadczyłem z innym wykrywaczem, niż ten który teraz posiadam i łaziłem z nim właśnie po polach. Już po kilku pierwszych wypadach pojawiły się na cewce ślady zarysowań np. od szkieł. Moim zdaniem chcesz ze sprzętem chodzić dłużej, to jednak chroń cewkę. Nie jest to w końcu najtańszy element.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dodatkowe wyposażenie do XLT - warto dopłacać?
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 14:43 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 21:33
Posty: 878
Lokalizacja: TKM
Witam
Nie chodzę z XLT ale znam odpowiedź na 2 pytania.
1. XLT jak więszkość (wszystkie ?) wykrywaczy jest zasilany przez baterie czyli można stosować aku najlepiej o jak największej pojemności (największa to bodajże 2700).
4. Osłona cewki jest przydatna nawet jeżeli nie chodzisz po lasach i terenach na których można łatwo zniszczyć cewkę.
Jak powszechnie wiadomo osłona przedłuża żywotność cewki co za tym idzie wykrywacz będzie ci służył dłużej.
Co do pytania 3 nie jestem pewien, więc niech moją odpowiedź skoryguje uzytkownik XLT
3. Podejrzewam że jest to ładowarka do której wkładasz AKU, nie sądze aby XLT miał wbudowany akumulator (choć w PI Nowak był - ale co całkiem coś innego).
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 14:59 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 19:14
Posty: 119
ładowarkę "podłączać" piszemy przez "ą" - błąd ortograficzny!!! do akumulatora, ale...wydaje mi się, że w komplecie powinien być aku, pudełko na baterie. mój przyleciał kiedyś z Kanady z takimi dodatkami, chyba fabrycznymi.
osłona bezapelacyjnie musi być bez względu gdzie chodzisz, trzeba dokupic.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:17 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Częściowo odpowiedź znajdziesz tu:

http://groups.google.com/group/WhitesXL ... 3a41c42e13

W skrócie:

1. Nie musi być firmowe. Jest pudełko na baterie, więc można stosować aku lub zwykłe.
2. Akumulatorek trzyma średnio 10/12 godzin. Alkaliczne 2 x tyle.
3. Podłączana do akumulatorka.
4. Bardzo przydatna bo to wykrywacz którym można np. nieźle kosić ścierniska etc. :1

Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:20 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lipca 2003, 00:00
Posty: 1203
Lokalizacja: warszawqa
Dokup tylko osłonę cewki. Na ładowarkę R-6 i osiem akumulatorków nie wydasz aż tylu pieniędzy.

Przy Eksplorerze dostajesz jeszcze słuchawki. A tu w sumie niewiele.

Firmowe dodatki są zawsze drogie.

pzdr 111


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:21 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 19:14
Posty: 119
ładowarka połączona do xlt - przepraszam, nie rozumiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:42 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2003, 00:00
Posty: 105
Lokalizacja: Kaszëbë
Wyciągasz pudełko z akumulatorkami (dostajesz oryginalne razem z wykrywaczem) z wykrywki
i kabelkiem do ładowarki. :)
A drugie pudełko dostajesz na baterie tzw paluszki 8 sztuk
Pozdrawiam Genios


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:46 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 28 września 2005, 13:49
Posty: 2401
Lokalizacja: Arschbackenhausen
Witam , pozdrawiam .
Osobiscie przerobilem odrobinke mojego XLT :
Dosta nowa obudowe metalowa , w ktorej mieszcza sie :
- ogniwa Li-ion z laptopow ( 16V / 5700mA )
- stabiizator Lm7812 ( by z tych 16V "robil" na dol potrzebne 12,2V )
- stabilizator 16,80V ( do ladowania tych ogniw Li-ion ) zrobiony na Lm317
No i oczywiscie elektronika z XLT tez jest w tej nowej obudowie :jump .
Po dwoch wypadach w teren na okolo 5 godzin ( lacznie 10 ) spadek napiecia na ogniwach wynosil 0,2V ... czyi po przebudowie Whites wytrzyma duzej bez ladowania niz ja bez wody :wq i piwa :jump .
Co do ladowania to sa pojemniczki na baterie , w ktorych jest zabudowe gniazdko ladowania ( chyba maja niebieska naklejke ) , ale ogolnie mozesz prawie wszystkie baterie wkladac do niego tylko uwazaj na jakosc ogniw .
Oslona na cweke ... MUS , nie wzchodzisz przeciez z domu bez butow a oslona kosztuje sporo mniej niz nowa cewka ... bo stara o kamienie rozbita :wq .
Obecnie jestem sam w trakcie robienia formy do takich oslonek by je wykonywac z wlokien szklanych .

Pozdrawiam - Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:47 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 19:14
Posty: 119
nie ma takiego słowa w języku polskim !!!, wszystko jasne - skróty myślowe. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:52 
Offline
Felix Hobus Drugi

Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2003, 11:56
Posty: 1665
Lokalizacja: Deszczno/Gorzów Wlkp.
Witam
Stosuje akusy o pojemności 2400mAh
Bez podświetlenia wytrzymują 25-30 godzin.
Z podświetleniem-nawet o połowę krócej.
Na portalu aukcyjnym kupisz je z ładowarką i starczy jeszcze
na piwo..... :jump
Jeżeli chodzi o drugi zasobnik (z firmowymi od
Whitesa akusami)-nie posiadam takowego,ale
powinna być ładowarka,którą podłączasz do zasobnika.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 15:57 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Radzę kupić z dodatkami (osłona, ładowarka i zestaw akumulatorowy) i jeżeli jesteś poważnym poszukiwaczem to jeszcze dodatkowy zestaw akumulatorów. W tej opcji nie wydasz prawie nic na baterie alkaliczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 16:11 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 7 października 2002, 00:00
Posty: 647
poza osłona nic nie kupuj . ja kupilem ładowarke hema z aku 2500ah - i trzyma 5 wypadów -na oko okolo 40 godzin . a koszt ład+ aku okolo stoparedzisiat zl - za "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! napweno wiecej . poza tym ta ładowarke moge uzywac takze w samochodzie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 17:23 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 28 października 2005, 22:31
Posty: 86
Ja takze mam zamiar kupic bez dodatkow. Wszystko pozostalo mi po starym wykrywaczu. Oczywiscie trzeba dodatkowo kupic oslone cewki.
Sa osoby, naklaniajace do zakupu calego kompletu! Czyzby dlatego, ze tylko taki XLT jest w cenniku? Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 20:09 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 22 października 2002, 00:00
Posty: 127
Lokalizacja: Prusy Wschodnie
dzięki ogromne za wszystkie wypowiedzi :piwo :piwo :piwo teraz wiem na czym stoję :1
powstało natomiast kolejne pytanie: czy jest możliwość zakupu samej osłony cewki? Czy choćby firma V... jest w stanie sprzedać powiedzmy samą osłonę, bo inne źródło zakupu na razie nie przychodzi mi do głowy ;)

Pozdrawiam :1
dygac


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL