Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 03:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nie TYGRYS
PostNapisane: piątek, 17 grudnia 2004, 02:33 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 24 listopada 2004, 01:32
Posty: 54
Lokalizacja: Toruń
W czasie mojego pobytu w Libanie spotkalem się z różnymi ciekawymi pomnikami. B+
Jednym z nich był czołg , którego nijak nie mogę przypasować do znanych mi obiektów. Nie jest to chyba pamiątka po wojnie żydowsko - libańskiej. Autor tego pomnika wydumał sobie kompozycję z kół czołgowych, fragmentów gąsienic i czegoś tam jeszcze.
Proszę o sugestie. Pozdrowienia comet :pa


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 grudnia 2004, 07:17 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 7 lipca 2002, 00:00
Posty: 576
Lokalizacja: ze wsi
A masz moża jakieś inne zdjęcia? Bo chwilowo przypomina kombiację Archera, Su-76 i Pz-IV. Kółko poniżej pojazdu trochę przypomina Pattona.
Pepe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 grudnia 2004, 21:17 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Bo chyba jest to jakaś kombinacja. Po prostu zebrali sprzęt z pola bitwy, a że nie był kompletny to poskładali z różnych pojazdów jedei, i mamy taką ładną hybrydę :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 grudnia 2004, 23:54 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 24 listopada 2004, 01:32
Posty: 54
Lokalizacja: Toruń
Niestety nie posiadam innych fotografii tego składaka. Niemniej jest to znakomite pole do popisu, dla znawców tematu.
Pojazd ten "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! wcześniej się samodzielnie poruszał. Czy walczył? Posterunek był likwidowany, w to miejsce wchodziło wojsko libańskie.
pz. comet :pa


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 grudnia 2004, 22:36 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Z tego co wiem, to wojska egipskie jeszcze podczas wojny z Izraelem stosowali Pazer IV. Może troszkę je zmodyfikowali..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 grudnia 2004, 23:25 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 7 lipca 2002, 00:00
Posty: 576
Lokalizacja: ze wsi
Odrabiałem lekcje, choć jeszcz kilka książek do przejżenia mi zostało, więc poniższe nie jest ostateczne.
Mimo wszystko stawiam na Archera, choć dziwne, bo z działem 76 mm od Shermana.
Co do niemieckich wynalazków na Środkowych Wschodzie to nie Egipt, a Syria używała pewnej liczby Pz VI Ausf H, 4 Hetzery i nieznaną liczbę Jagdpanzerów. Jednak Archer nie ma z nimi nic wspólnego. Jest przypuszczalnie ex-Egipski.
Pepe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 00:47 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 24 listopada 2004, 01:32
Posty: 54
Lokalizacja: Toruń
Ślady walk w Bejrucie były widoczne jeszcze w latach 90 tych.
Jakoś nikt nie odbudowywał, woleli stawiać od nowa. Może właściciele zgineli?
Po żydowskiej stronie walczyli również Libańczycy (chrześcijanie). Czyli strzelał swój do swego. Na mnie największe wrażenie zrobiła stacja kolejowa ze składami postrzelanych pociągów. Takich zdjęć nie pokazywał żaden film. Sieć kolejowa (linia Orient Expres) nie została odbudowana. Tory pozalewano asfaltem. Tam, gdzie biegła nad morzem "odstrzelono" ją od ścian, także pozostały gołe zbocza. Widać zależało komuś aby Liban zbyt szybko nie powrócił na listę atrakcji turystycznych.
Dzięki za zainteresowanie tematem i informacje. :b3
pz. comet :pa


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: CO TO ZA CZOLG
PostNapisane: niedziela, 26 grudnia 2004, 16:19 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
PODWOZIE JEST W 100% angielskie ( moze Cromwell) , charakterystyczny lamany przod i okragly otwor opserwacyjny, wieza to juz jakas modyfikacja . POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: co to za czolg
PostNapisane: niedziela, 26 grudnia 2004, 16:24 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
PRZEPRASZAM , to bedzie najpewniej podwozie brytyjskiego "crusadera".czesc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: co toza czolg
PostNapisane: niedziela, 26 grudnia 2004, 16:30 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
a wieza wzorowana jest na wiezy z krolewskiego tygrysa ( wersja henschla) ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2005, 15:54 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 9 czerwca 2004, 20:08
Posty: 330
Lokalizacja: Szczecin
Witam nie sadze by podwozie było od Cromwella . Ps tak na marginesie koles który projektwał ten pomnik miał fantazjię najlepsza jest ta blaszana choinka :D Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2005, 17:01 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
WITAM . KONIU a od crusardera nie bedzie ? POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2005, 21:28 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 24 listopada 2004, 01:32
Posty: 54
Lokalizacja: Toruń
Kto pyta nie błądzi.
Jest to >>>Charioteer <<< wersja eksportowa czołgu brytyjskiego Mark VIII Cromwell.

Niestety nic kąkretnego w necie na jego temat nie znalazłem. :nicnie Tylko stronkę o tym jak chłopaki lepią go z tektóry. Wygląda nawet lepiej niż na żywca.
Adres stronki dla zainteresowanych: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... &start=210
Jeżeli ktoś ma materiały na temat tego cudeńka niech się pochwali :wq

saludo, comet :pa


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano niedziela, 30 stycznia 2005, 23:25 przez comet.pl, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2005, 22:32 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
Witam.A jednak mialem racje ze brytyjczyk , ale przyznam ze z ta wieza widze pierwszy raz . ( sklejalo sie kiedys modele -a to podwozie jest charakterystyczne). POZDRAWIAM .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL