Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 03:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polacy ALKOHOLICY
PostNapisane: sobota, 22 stycznia 2005, 17:35 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 10:46
Posty: 118
Lokalizacja: Świętokrzyskie
witam pewnie borykacie z takim samym problemem jak ja(przynajmniej niektorzy)ustawiam dyskryminacje na max czulosc na polowe i chodze i szukam i wykopuje mase zakretek po wodce.macie na to jakies sposoby??


jesli ten temat tu nie pasuje to przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 stycznia 2005, 17:57 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Hehe, mój suwerenik dyskryminuje większość tych kapsli i zakrętek... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 stycznia 2005, 18:28 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Witam !

Ja znalazłem sposob.... :pomysl

Mianowicie mojemu Rutkowi do parki dokupiłem Prizma V... :D
Gdy chodzę z Prizmem, to jakoś korki od goudy mi się rzadziej trafiają..... :)

A tak poważnie, to w Rutusie na korki od wódy chyba nie ma patentu.....
Kręcilem swego czasu wszystkimi pokrętłami, bez skutku....
Po prostu ryć trza, i tyle... :(

Pozdrawiam MATEJKO :piwo :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 stycznia 2005, 18:35 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
A mi się ostatnio w MD-3005 coś tak porobiło że (Już przeszło) jak nie miałem dyskryminacji na conajmniej 1/2 to myliło żelazne z kolorowym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 stycznia 2005, 20:55 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 21:33
Posty: 878
Lokalizacja: TKM
temat ten powinien być w dziale Detektory !
Pozd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2005, 18:41 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Witam, stanowczo odradzam dyskryminowanie tego typu przedmiotów. Rezygnując z aluminiowych kapsli można pożegnać się także z niektórymi monetami srebrnymi czy miedzianymi. Mówię tu o dyskryminacji wybiórczej, bo jeśli ktoś ma zwykłą dyskryminację, bo przy tak wysokim poziomie "w ogóle" piszemy oddzielnie!!! - błąd ortograficzny!!! przestanie cokolwiek znajdować.

Rada ? Nie ma. Są psedudo sposoby, którę mogą pomóc, ale do zastasowania w terenach gdzie kapsli jest szczególnie dużo:

1. Użycie wykrywacza który ma bardzo precyzyjną identyfikację (co najmniej kilkanaście poziomów rozróżniania koloru). Metoda jest skuteczna w 20-50% przypadków i nie jest wolna od ryzyka pominięcia czegoś fajnego.

2. Pomiar głebokości - jeśli pokazuje że płytko, to najpewniej jest to śmieć.

3. 1+2

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2005, 23:23 
Offline
Kapitan Petersen

Dołączył(a): czwartek, 9 stycznia 2003, 01:00
Posty: 1486
Lokalizacja: Stare Dunajczyska
Witam

Ja nie narzekam. Po 1,5-rocznym zgraniu się z moją wykrywką w ok. 80 -90 procentach wyczuwam zakrętki od wódki. Z tego choćby powodu warto mieć bardziej skomplikowany wykrywacz.

Jeśli teren jest nasycony przedmiotami historycznymi, kopię także wątpliwe sygnały (przy zakrętce dostaje takie "przeskoki" na wizualizacji - migotania rozmiarów - raz rozmiar monety, raz większy). Gdy teren jest zaśmiecony takie wahające się sygnały odpuszczam.


Test


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 stycznia 2005, 10:07 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 10:46
Posty: 118
Lokalizacja: Świętokrzyskie
no nic.chyba nie ma okreslonego sposobu na zakretki.trza kopac.ps chodzicie na wykopki gdy lezy snieg??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 stycznia 2005, 11:22 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Test ma rację. Ta funkcja w Garrecie pomaga. Niestety dostępna jest jedynie w modelach GTI 1500, 2000, 2500. Najnowszy GTP też ma podobną funkcję (nazywa się to profilowanie). Testowałem ten wykrywacz przez 5-10 minut i znalazłem w tym czasie właśnie zakrętkę od półlitrówki. Już nie pamiętam jaki rozmiar mi to pokazało, ale stwierdziłem wówczas że się zgadza (był płytko!).

Pomocna w określaniu rozmiaru jest też funkcja "oscyloskopu" dostępna w Whites Quantum. Doświadczeni posiadacze wykrywaczy statycznych też potrafią rozrożniać wymiary.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 stycznia 2005, 12:20 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
Robi jestes Romantykiem !!! wspaniale pozdrowka dla Admina Romantyka, romantyzm to rzadkosc w tych czasach...... :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 stycznia 2005, 12:25 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 11:55
Posty: 2974
Lokalizacja: Shangri-La
proscan napisał(a):
Witam, stanowczo odradzam dyskryminowanie tego typu przedmiotów. Rezygnując z aluminiowych kapsli można pożegnać się także z niektórymi monetami srebrnymi czy miedzianymi. Mówię tu o dyskryminacji wybiórczej, bo jeśli ktoś ma zwykłą dyskryminację, bo przy tak wysokim poziomie "w ogóle" piszemy oddzielnie!!! - błąd ortograficzny!!! przestanie cokolwiek znajdować.
proscan

I tu zgadzam się w 100%. Chociaz "kopanie" każdego sygnału w terenie mocno zaśmieconym jest "nieco" męczące, to z doswiadczenia wiem że warto
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 stycznia 2005, 23:28 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Ja po prostu je wykopuje i zanoszę na złom :jump , a tak poważnie to się przyzwyczajam gorsza sprawa jest z plombami od puszek tego to jest masa. :wq


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL