Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nasze wspominki o poszukiwaniach
PostNapisane: sobota, 4 marca 2023, 12:37 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Zakup pierwszego własnego wykrywacza :)
Kolega zmieniał sprzęt, końcówka lat 80, może rok 90. Sprzedał mi swój. (wcześniej łaziłem z pożyczonym)
Tak zwany kiblowiec, impuls, cewka z drutu zalanego żywicą, sztyca z rury od odkurzacza, w której było 8 baterii R14, elektronika w blaszanej puszce, dwa pokrętła. W porównaniu do WP3 rewelacyjne zasięgi. Oczywiście o dyskryminacji to jeszcze mało kto słyszał w tamtych czasach.
Teraz najciekawsze jak się w tamtych czasach kupowało nowe wykrywacze, produkował je facet z Wrocławia, nie miał telefonu, pisało się do niego kartkę pocztową z zapytaniem czy zrobi wykrywacz i za ile. On odpisywał że tak, w kolejnym liście uzgadniało się termin odbioru, wsiadało w pociąg i już tak 3 tygodnie od podjęcia decyzji o zakupie cieszyło się nowym sprzętem :)
Ponieważ Armand bywa na naszym forum, nie wypada mi opisywać zakupu jego sprzętu. Byłem u niego w jakimś 94-95 z kolegą. Do dziś pamiętam ten dzień.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nasze wspominki o poszukiwaniach
PostNapisane: sobota, 4 marca 2023, 12:42 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5060
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Filip napisał(a):
Ponieważ Armand bywa na naszym forum, nie wypada mi opisywać zakupu jego sprzętu.


Ja nie mam takich skrupułów :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nasze wspominki o poszukiwaniach
PostNapisane: sobota, 4 marca 2023, 20:19 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 15:29
Posty: 126
Filip napisał(a):
Zakup pierwszego własnego wykrywacza :)
..., sztyca z rury od odkurzacza, w której było 8 baterii R14, elektronika w blaszanej puszce, dwa pokrętła ...

Jakieś 20 lat temu ten sam patent , stelaż również z rur od odkurzacza na nim samoróbka jakiegoś PI , efekt poszukiwań :kompletnie nic , żeby było śmieszniej brat idący obok znalazł fenola na oko :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nasze wspominki o poszukiwaniach
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2023, 15:22 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Przy moim domu stoi duży budynek gospodarczy, gdzie przed wojną były stajnie, garaże warsztat i magazyn. W czasie wojny po konfiskacie majątku za nie przyjęcie volkslisty, na piętrze szopy mieszkała moja rodzina, zaś dom zajęło kilka rodzin przybyłych z Niemiec. Na szopie w specjalnie zrobionym pomieszczeniu ukrywał się mój dziadek, któremu nie udało się uciec za granicę, był na liście. Pradziadek też był na liście i nie miał szczęścia dorwali go, trafił do obozu po dwóch latach udało się go wyciągnąć, ale po kilku dniach zmarł.
Od najmłodszych lat, ta szopa (strych domu był pusty) była moim pierwszym terenem prawdziwych i owocnych eksploracji, a że po wojnie był to skład rzeczy niepotrzebnych to była pełna różności i zakamarków, eksploracje zajęły mi kilkanaście lat. Przed każdą wyprawą przygotowania, ciuchy, latarka i potem nieprzespana noc, sny o "skarbach". Łatwiej mi napisać czego tam nie znalazłem, niż to co tam można było znaleźć, np.: dużo mebli, sekretarzyk żaluzjowy z 1872r., skrzynie, szafy, regały i to wszystko pełne skarbów, sporo książek, lampy naftowe pokojowe, wiszące, obrazy, kufle do piwa, zastawy stołowe, narzędzia, radia, gramofony, płyty szelakowe, banknoty, monety, obligacje, papiery rodzinne, rowery, zabawki, np. ciekawy pojazd dla dzieci czterokołowy, dwuosobowy z napędem jak drezyna, my nazywaliśmy go dygacz, uprzęże końskie, skrzynie po granatach, po p.panc, mundur, buty, pas, ładownice, bagnet, maska p.gaz żołnierza wehrmachtu, dezertera, Ślązaka, który dostał od babci cywilne ciuchy, mundur zjadły mole. Kompletny mundur wujka p.por. WP, który uciekł na Węgry, wałczył w Afryce, zginął we Włoszech, też zjadły mole, została mi tylko garstka guzików. W czasie moich eksploracji mundury już były dosyć „nadgryzione”. To tak w dużym skrócie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nasze wspominki o poszukiwaniach
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2023, 23:20 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 1 września 2014, 11:56
Posty: 230
Moje wspomnienie z zakupów ze sklepu TK Max 2 tygodnie temu. Wchodzę do sklepu a tam takie miłe powitanie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nasze wspominki o poszukiwaniach
PostNapisane: piątek, 10 marca 2023, 09:47 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:30
Posty: 759
:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MecenasPrado i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL