Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2024, 05:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 948 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 marca 2006, 17:15 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 20 września 2005, 12:21
Posty: 171
Z tym odkładaniem to jest różnie. Kiedyś poszedłem na złomik poszukać fantów. Ale najpierw biuro właściciela. Wchodzę, a tam siedzi pani :) za biurkiem, więc mówię, że szukam różnych rzeczy i wymieniam... Bo ludzie różne graty znoszą. Ona na to, że bywają i jak coś to odłoży :) :1
Po 4tygodniach zaglądam, i tym razem zamiast pani jest facet. No to ja mu mówię tak jak jej, że szukam itd...
A on mi na to, że nic takiego nie ma i nie było. To ja mu, że rozmawiałem z kobietą i powiedziała, że jak coś to odłoży. A on mordę wydarł i mówi : Ta pani nie ma nic do gadania, że on ma stałego odbiorcę (to jednak bywają :) ), który płaci mu za hełm niemiecki po 2tyś. Burak jeden :666
Już miałem go pytać czy te hełmy to, aby nie ze złota czy diamentami wysadzane.
I tak to jest z tymi złomikami i obiecankami.
ale co tam nie dołujcie się i szukajcie dalej :jump :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 marca 2006, 17:23 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): czwartek, 23 lutego 2006, 18:41
Posty: 24
Niewatpie buractwo sie na złomowiskach tez zaległo.Ludzie juz tacy sa sam niezbiera a woli do huty oddac niz komus .Taka juz kultura w tej nasze j POLSCE:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 marca 2006, 21:03 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2005, 21:04
Posty: 378
Lokalizacja: Śląsk i Mazowieckie
W sobote dorwałem polski hełm wz 50 z roku 1955 przeroboiny na hełm MP US ARMY.Hełmik jest przemalowany i ma brak jednego paska pod brode.Cena 10 zl (troche drogo ,ale kupiłem go po to rzeby spawdzić jak działa usuwanie powłok lakiernizych Acetonem)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 7 kwietnia 2006, 17:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3196
Lokalizacja: Dolny Śląsk
jms-bytom napisał(a):
Nic nowego-kiedys kupilem na zlomowcu karabin maszynowy Diektariewa...

O innych nie wspomne...

Czyli masz legalnego diektariewa??? :jump mam nadzieje że wziałeś kwit za złom użytkowy?Jak taka sytuacja wygląda prawnie?A jak np miecz średniowieczny ktoś kupi ???Co na takie sytuacje mówi konserwator zabytków ewentualnie :cop :que :que :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 7 kwietnia 2006, 17:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3196
Lokalizacja: Dolny Śląsk
STRASZNIE MNIE PODJARALIŚCIE TYMI FANTAMI!!!CHYBA ZMIENIE PRACE I ZŁOMIAŻEM ZOSTANE.PRACA BEZSTRESOWA,WOLNY ZAWÓD I ZGODNY Z ZAINTERESOWANIAMI :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2006, 19:14 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Tydzień temu znalazłem dwa elementy niemieckich "plecionych" skrzyń amunicyjnych i menażkę z radziecką sztuką okopową (- pognieciona. teraz trwa prostowanie). Dziś sypneło większa ilością fantów. Obchodziłem skup (wśród wielu obiecujących kup wiejskiego żelastwa) i .....nic. Po godzinie zrezygnowałem. Pomyślałem sobie jednak, że na koniec rzucę jeszcze okiem w trudno dostępny otoczony piętrzącymi się stosami lodówek i blach konstrukcyjnych "placyk". No i trafilem na wyeksponowanąna samym środku jakiegoś stolika rosyjską cynkową skrzynkę amunicyjną z I WŚ a w niej 23 łuski i 9 pocisków od Mosina, Mausera, pepeszy/TT i od Sturma (?) z różnymi biciami z+ 8 łódek(2 od Mosina, pozostałe od Mausera) z wyjątkiem 2 szt. wszystko w bardzo dobrych stanach. Na wyciągnięcie ręki leżała jeszcze w stanie agonalnym puszka od niemieckiej maski p=gaz (wziąłem z litości). W tym samym miejscu lezało jeszcze ogniwo do taśmy amunicyjnej (niestety nie rozpoznałem od razu "kto zacz". Moze za tydzień jeszcze tam będzie) Zachęcam wszystkich (zwłaszcza tych, którzy nie dysponują wykrywaczami) do przeszukiwania skupów zlomu! :1 Pozdrawiam


Ostatnio edytowano niedziela, 16 kwietnia 2006, 12:45 przez Majorian, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2006, 22:36 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): wtorek, 18 czerwca 2002, 00:00
Posty: 393
...


Ostatnio edytowano niedziela, 8 lutego 2009, 20:10 przez Norbert, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 kwietnia 2006, 18:36 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2005, 21:04
Posty: 378
Lokalizacja: Śląsk i Mazowieckie
Bwez komentażą :1 :1 :1 :1 :1 :1 :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 kwietnia 2006, 19:32 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 31 grudnia 2005, 00:00
Posty: 249
W czwartek zaplanowałem tourne po złomach: na jednym wiosenne porządki i cała drobnica przysypana zwałami kurzu i rdzy. Na drugim lepiej ale za to ochrona daje pomarańczową kamizelkę i prawie nigdzie nie można włazić. Więc wyszła tylko taśma od ckm chyba, 5metrów, czyli 250 ogniw: sygnatura: 6 w kółeczku a pod spodem 57- pewnie data produkcji, a ta 6?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 kwietnia 2006, 20:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 20 lutego 2004, 16:16
Posty: 1167
Lokalizacja: Gr.Gorschutz
ja bylem ostatnio ale znalazlem tylko lotke do moździerza niemieckiego 120mm... moze ludzie zaczna wkoncu cos wyrzucac z sensem :)
pozdro :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2006, 10:16 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Ostatnio sypnęlo znaleziskami: tydzień temu niemiecki hełm w stanie agonalnym i kanister z 1939 r. w stanie bardzo dobrym. Dziś strzemiono, carska siekierka okopowa, szrapnel i element nosidła do pocisku. Było jeszcze kółko od niemieckiego czołgu, ale jego ciężar uniemożliwił mi jego zabranie. Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2006, 15:22 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 4 października 2004, 12:32
Posty: 549
Lokalizacja: Niederschlesien/Oppeln
To mój pierwszy fant przyciągnięty przez ojca a właściwie przez jego robotników jakieś 15 lat temu. Od tego liscia wszystko się zaczęło :) mam do niego sentyment mimo że to taka pokraka. Niestety nic więcej ze złomu nie wyciągąłem :cry:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 20 maja 2006, 09:49 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Oto ostatnie skupowe znaleziska : na pojemniku do maski p-gaz. zachowało się sporo farby, część numeru i inicjały właściciela. A jak tam z Waszymi poszukiwaniami? Pozdr.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 20 maja 2006, 12:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 20 lutego 2004, 16:16
Posty: 1167
Lokalizacja: Gr.Gorschutz
witam
ja ostatnio przynioslem helmik m40 z resztkami zimowego kamuflarzu ze znajomego skupu złomu :) za free dostalem
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2006, 15:31 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Mój ostatni strzał: 2 hełmy ruskie (jeden wersja szwajcarska :luv ), pucha po pocisku artyleryjskim, pare łusek, łuska od haubicy + pazur od mausa z resztką trzona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 948 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL