Teraz jest czwartek, 23 maja 2024, 06:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 948 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2004, 23:34 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 22:02
Posty: 109
Lokalizacja: HABELSCHWERDT
Ooooooj u nas z fantami SS to ciężko nawet w Błąd-nie "ziemii" a "ziemi" a co dopiero na złomie. Po trafieniu tych hełmów chodzę 2 razy dziennie (dzień w dzień). Dzisiaj nic militarnego mi nie wyszło, chyba ,że ten pradawny ekspres do kawy za 3,50 :jump :jump stał gdzieś w kantynie :jump PITER.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 lipca 2004, 23:14 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 10 czerwca 2002, 00:00
Posty: 1657
moje znaleziska na zlomach jak na razie to:
- ok 8 helmow niemieckich, w tym jeden ze sladem kalki SS !!! lecz z dziura srednicy 15-20cm :)))
- 5 puszek od gasmasek, praktycznie kazda w towocie i po czyszczeniu 90% farby
- 2 stg44 stany zetakpowiem nienajlepsze :)))
- 6 mauserow tzw wegorze, lufa+komora, nawet nie ma co ich brac, ciagle leza
- 1 carcano dlugi, tez nie bylo poco brac
- 3 bagnety do mosina i 2 czeskie
- lusek 75, 45, 12,7 i 14,5 nie licze nawet
- 2 kanistry WH i lufa do flaka 20mm
- kolega wyciagnal jeszcze pochwe do palasza pruskiego w stanie IDEALNYM z klinga wewnatrz, normalnie o malo nie plakal


i jeszcze cos, przez co dochodzilem do siebie polowe wieczoru , to ostatnie znalezisko, takie oto dwa cuda jeszcze w blocie lezaly sobie pomiedzy sterta aluminiowych puszek gotowych do sprasowania!!!!


Ostatnio edytowano piątek, 10 lutego 2006, 22:29 przez Frozzer, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 lipca 2004, 19:04 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 22:02
Posty: 109
Lokalizacja: HABELSCHWERDT
Fajne... Ty masz większe możliwości bo masz tereny fantowe... przez moje ziemie przechodziły tylko niedobitki - najbliżej (1OO km ode mnie) tłukli się we Wrocku. --> tam złomy pozwiedzać... Znaleziska przeważnie strychowe... ale wciąż nie wyrzucają :mg: ... ciągle liczę na coś a drewnie i oxydzie :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 lipca 2004, 21:44 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 3 listopada 2003, 17:20
Posty: 9
u mnie to nawet puszek od masek p.gaz na zlomach nie ma, a co dopiero klamer...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 lipca 2004, 22:03 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 22:02
Posty: 109
Lokalizacja: HABELSCHWERDT
Szczerze mówiąc to u mnie na kolory samemu wejść nie można. Tylko pod "opieką" któregoś ze złomowców. Nawet w nocy tam śpi jeden. Po "rurach" możesz łazić ile chcesz ale na kolory NIET :anty !!! A tak a propos to wezmę jutro policyjną aluminiową klamrę (patrz wyżej - ta z lewej) i pójdę pokazać , że mają odkładać takie rzeczy. Na wszelki niewypadek wezmę też nieśmiertelnik. Jak coś ciekawego wyskoczy to na pewno o tym napiszę. PITER.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 lipca 2004, 22:17 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 22:02
Posty: 109
Lokalizacja: HABELSCHWERDT
Byłem na złomie i przytargalem stalową skrzynke na amo do MG w piaskowym kolorze. Wziąłem do pokazania aluminowe fanty - nieśmiertelnik i klamrę. "Panie, takich blaszek to jeden dużo przyniósł, ale dawno, ze 3 lata bedzie" (chodziło o nieśmiertelniki :cry: :x :mg: :anty :gun: ) zaś " Takom spsonckę to żem jednom widział, jeno ktoś zabrał"...
Chyba zamknę swoje sklepy i otworzę se prywatny skup złomu........ :pomysl
PITER


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 lipca 2004, 11:45 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Jutro robię prawdziwy maraton po skupach złomu. :) :pa Ponieważ w większości z nich jestem praktycznie monopolistą, liczę na obfite łupy. Jeśli znajdę coś wybitnie ciekawego dam znać! Życzę wszystkim powodzenia w podobnych wyprawach!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 lipca 2004, 18:01 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 8 maja 2004, 10:27
Posty: 824
Lokalizacja: POLSKI WROCŁAW
kiedys kupilem na zlomie lufe z dzialka jakiegos niemieckiego, lufa mma zamek i wszystkie inne czesci brakuje tylko plyty przedniej i kolek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 lipca 2004, 13:34 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Witam!

To wszystko znalazłem dzisiaj w jednym skupie doslownie w 25-30 minut! :P :lol: :) :D Owszem hełm radziecki jaki jest każdy widzi :roll: , ale ta późnowojenna niemiecka manierka i pojemnik na olej do MG + lotki do moździerza są wspaniałe! Pozdrawiam wszystkich! :pa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 lipca 2004, 14:07 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Aha ! I jeszcze mała sprzączka od niemieckiego oporządzenia!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 sierpnia 2004, 11:53 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Ja znalazłem na złomi łuskę od jakiejś chałbicy i obręcz do niemieckiego hełmu, ładnie sygnowaną: B & C, Litzmannstadt 1943 , (a po drugiej stronie) 64 (?) 56, ogólnie w bardzo dobrym stanie. Facet który pracował na tym złomie powiedział, że miesiąc temu była armata (hehe dla takich ludzi byle jaka rura to błąd ortograficzny!!! niemiecka 88-ka).
pozdr. M40


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 sierpnia 2004, 20:17 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 10 czerwca 2003, 00:00
Posty: 94
Lokalizacja: Katowice
Witam,
Czytając post Pitera z wypowiedzią złomiarza o nieśmiertelnikach, przypomniała mi sie moja przygoda w skupie zlomu w który działał w jednym z nyskich fortów, w 1996 roku. Przesłuchuję umorusanego chłopka-roztropka który obsługiwał skup, na okoliczność militariów :) pokazuje mu na rysuknku różne rzeczy, on widzi niemiecką manierkę, widzę że zaczyna coś myśleć, a on gada tak:
"ooo panie, ja to tego nie lubię, bo dużo mi tego przynoszą, a sam z tym kłopot, małe toto, każde z osobne trzeba z tego filcu, z tych pasków obedrzeć, bo na sterte, to panie, tylko surowiec idzie! Było tu trochę tych baniek, ale kilka dni temu pojechały."
No to mi serce wali, krew mnie zalewa, pytem gdzie chociaż te pokrowce i paski, a chłop: "eeeeee, to tu leżało i leżało, robilismy ognisko wrzuciliśmy ze śmieciami do ognia."
I tyle. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 7 sierpnia 2004, 21:30 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 22:02
Posty: 109
Lokalizacja: HABELSCHWERDT
A u mnie susza... A jedynym wyjściem to chyba trzeba sobie otworzyć swój skup :D PITER.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2004, 16:50 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:06
Posty: 3461
Lokalizacja: Kłodzko-Glatz
Kiedyś mojemu znajomemu przynióśł jego kumpel który robi na złomie,czeskiego zb-26 w stanie dobrym tylko,rozwalona lufa i rura gazowa,a tak reszta kompletna "w ogóle" piszemy oddzielnie!!! - błąd ortograficzny!!! nie zrzarta.Cena była bardzo wysoka aż 2 piwa. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 12 sierpnia 2004, 21:04 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 26 lipca 2004, 22:50
Posty: 169
Lokalizacja: PODKARPACIE
ja byłem w punkcie złomu i co łuska do działa nie kupiłem bo nie miałem kasy ładna raczej nie wykop tylko strychówa co ludzie trzymają po domach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 948 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL