Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: poniedziałek, 20 maja 2013, 21:51 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 7 października 2012, 14:11
Posty: 264
Lokalizacja: Pomorskie
Ja osobiscie mam pozwolenia od wiekszosci rolników w mojej okolicy na chodzenie po ich polach...ale jak sie widzi obsiane,ładne zielone pole,to az szkoda włazic na takie pole..mimo ze sie ma zgode....szacunek dla rolnika i jego pracy,potem na pewno bedzie sie człowiek cieszył,ze obrodziło.I w chwili spotkania z rolnikiem,na bank podziekuje ze sie nie zryło mu pola podczas wzrostu zboża...tego jestem pewien.
I pany....sznujmy tą cięzka prace,nie właźmy na pole na którym "juz rośnie chleb"..mimo ze fantonośne... :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: środa, 24 lipca 2013, 19:00 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 12 marca 2011, 05:41
Posty: 178
Lokalizacja: Wrocław
Zasady o poszanowaniu cudzej własności nie podważam, ale z teorią o niszczeniu upraw mogę chyba polemizować. Otóż razu pewnego dał mi zgodę pewien rolnik na wszelkie harce we wzeszłym już rzepaku ozimym (około 10 cm). Pewnie brał dopłaty i mało obchodziły go plony... Zaprosiłem trzech kolegów i przez 2-3 tygodnie organizowaliśmy rzepakowi holocaust. Z ciekawości obejrzałem to pole późną wiosną. Po naszej działalności nie było najmniejszego śladu; równy i gęsty dywan roślin. Poza tym, tam gdzie kręci się nocą człowiek nie kręcą się dziki. Podkreślam: nie namawiam do niszczenia upraw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: wtorek, 1 października 2013, 20:47 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 30 września 2013, 15:05
Posty: 325
Lokalizacja: lubelskie
Z chodzeniem po polach czy to obsianych czy nie jest jeszcze inny ból (dotyczy to naszych własnych stron!). Jeśli nawet mam pozwolenie to wole pole oblecieć w nocy. Rozgłos w okolicy mi niepotrzebny, jeśli ktoś obcy zryje jakiemuś rolnikowi pole to normalne że "laury" spadną na mnie. Jak na razie tylko raz nie dostałem pozwolenia na przeszukanie poletka - rozmowa skończyłą się nie tym że nie można tylko tym że "i tak pan tu nic nie znajdzie" - odpuściłem nie nalegałem bo tereny niekoniecznie obfitująca w fanty. Na obsiane pola ludzie też pozwalali mi wchodzić ale unikam takich poszukiwań, lepiej poczekać na przyszły rok, wszystkiego i tak nie przeszukamy ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: wtorek, 1 października 2013, 23:00 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 15:26
Posty: 85
Słuszna uwaga. Też uważam podobnie. Choć muszę powiedzieć, że od niedawna. Dopiero po małej drace, zmieniło się moje myślenie na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 12 października 2013, 20:49 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 12 marca 2011, 05:41
Posty: 178
Lokalizacja: Wrocław
Dzisiaj chodziliśmy na legalu po obsianym. Czteropak Harnasia dodatkowo spowodował, że mamy dożywotnią zgodę na to pole w każdej fazie wzrostu roślin, pod warunkiem zakopywania dołków (wg mnie nieco dziwne, ale gospodarz naprawdę upierał się przy tym pomyśle).
Postawa niektórych rolników wyprzedza moje oczekiwania/ marzenia :ups: Oczywiście tym bardziej zadbam o to, żeby niczego nie zdemolować :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 12 października 2013, 21:34 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 20 maja 2005, 13:50
Posty: 194
Lokalizacja: Poznań
Słuchajcie, a może rozszerzyć pogawędkę z właścicielem pola? Że też niestety są osoby, które chodzą po obsianym, nie zakopują dołków, że walczymy z nimi jak możemy. Po prostu zawsze i wszędzie dążyć do tego, żeby ten szanujący pracę rolnika mógł wejść, a ten, który niszczy po prostu miał szlaban raz na zawsze.
Wiem, że tego typu akcja może spowodować się zaświecenie czerwonej lampki u właściciela pola, jednak po dobrej wymianie zdań sądzę, że jeszcze lepiej to nam wyjdzie na zdrowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: niedziela, 13 października 2013, 00:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 19 kwietnia 2011, 13:23
Posty: 1332
Lokalizacja: Mazowsze
Raczej nie do zrobienia... Tak naprawdę to wszystko zależy od humoru i co by nie mówić, od poczucia estetyki właściciela pola. Czasami mogą pogonić, bo MOGĄ!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 12 grudnia 2013, 13:22 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 23 listopada 2013, 15:50
Posty: 47
Lokalizacja: Nysa/Głuchołazy
na przeciwko mojego domu jest kilka kilometrów pola nikt tego nie pilnuje to co sie bede pytał... tam tylko przyjezdzaja orac itp.. tylko czy ja to kiedykolwiek obejdę? xD pozdro hehe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 6 marca 2014, 00:04 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 5 marca 2014, 00:10
Posty: 1
Ciekawe ile kłosów zboża wchodzi na chlebek. Wiedząc można by zrekompensować rolnikowi straty. Faktycznie szkoda tak niszczyć z drugiej strony i tak pewną ilość chleba się wyrzuca. Nie raz widziałem położone spore połacie pola przez terenówki. Tacy potrafią naniszczyć zboża.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: poniedziałek, 17 marca 2014, 00:33 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 19 kwietnia 2011, 13:23
Posty: 1332
Lokalizacja: Mazowsze
bliz napisał(a):
.... Nie raz widziałem położone spore połacie pola przez terenówki. Tacy potrafią naniszczyć zboża.

Nikt nie odpowiada za innych, tylko za siebie... Ale postępki jednego jakiegoś... rzutują na środowisko. Zbliżają się czas siewów - więc róbmy tak, aby nie można nic nam zarzucić!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: piątek, 21 marca 2014, 08:33 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 13:56
Posty: 76
No może i ja swoje pięć groszy wrzucę. Chodzę głównie po polach, zawsze na wiosnę i po żniwach. Zawsze pytam się o zgodę właściciela i ją dostaję. Niejednokrotnie rolnicy mówią, że mogę pochodzić po zasianym świeżo, ale pochodzę z roli :) i wiem, że jednak jakieś szkody powstaną - przykładowo na 1 ha zasianego gruntu kopniemy 90-120 sygnałów, policzcie powierzchnię dołka a już uzbiera się kawałek gruntu na którym nic nie wzejdzie. Szanujmy rolników i ich własność, a oni będą szanować nas. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 21:43 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 4 maja 2014, 20:51
Posty: 9
Pantera_1990 napisał(a):
Dokładnie tak jak mówisz od każdej szkody rolnik ma odszkodowanie od koła łowieckiego z jego regionu :D U mnie w rejonie jak nigdy wcześniej jest tyle dzików że niekiedy można spotkać je w środku wioski a nawet ba-aaa zryły tak boisko że lepiej tam by kartofle posadzić niż grać :/


No to Panowie (i Panie oczywiście) robimy za dziki :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: środa, 28 maja 2014, 18:00 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 18:03
Posty: 204
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
Pozdrowienia dla "kolegów", ciekawe czy mieli pozwolenie od rolnika .Wrocław ok 14 30.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: środa, 28 maja 2014, 19:03 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 6 grudnia 2012, 22:35
Posty: 889
Jak bym znał właściciela ,to bym mu dał znać :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 29 maja 2014, 22:17 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 30 kwietnia 2014, 12:16
Posty: 91
No i po czymś takim życzę powodzenia, że rolnik potem z takiego pola kogoś nie pogoni :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL