Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: środa, 19 listopada 2014, 21:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
bohun-63 napisał(a):
Witam

możecie sobie wyobrazić pole po przejściu kilu lub kilkunastu kopiących ?. Żaden właściciel już więcej nie da ci zgody a wręcz przeciwnie, przegoni każdego na cztery wiatry.
pozd.


Ze 2 tygodnie temu nasze forum wielkopolskie miało zlot w pewnej miejscowości. Ok. 40 osób chodziło na pięknie obsianym, zielonym polu - widok jak w Anglii :) Właściciel nie miał nic przeciwko. Rok temu mieliśmy zlot na polu, gdzie już wzeszła kukurydza. Rolnik również pozwolił bez żadnych problemów. Podstawa to zakopywać za sobą dołki.
Bardzo często kopię na obsianym - oczywiście za zgodą rolników. Do tej pory tylko kilka razy zdarzyło mi się, że właściciel się nie zgodził.
Także nie ma co demonizować posianego pola


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 20 listopada 2014, 15:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 19 kwietnia 2011, 13:23
Posty: 1332
Lokalizacja: Mazowsze
Generalnie - właściciel pola - obsianego czy też nie - wie najlepiej czy można po Jego własności chodzić, czy nie - BEZWZGLĘDNIE, jeśli można się zapytać, trzeba to zrobić i uzyskać zgodę lub uszanować jej brak!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: niedziela, 22 lutego 2015, 15:07 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 19 kwietnia 2011, 13:23
Posty: 1332
Lokalizacja: Mazowsze
Szukając nowych miejscówek przechodziłem obok zasianego pola. Jakieś 1,5 metra od miedzy którą szedłem jakiś buc zostawił ok 20 cm dołek. Podszedłem do niego z postanowieniem zasypania go, ale mam już taki zwyczaj, że przemiatam cewką (kiedyś tak znalazłem kawałek blaszki ze srebra). Znowu nagroda - sygnał, pogłębiłem na 5 cm i wyskoczył piękny grosz z 1839 roku. Morał - jeśli już "wchodzisz w szkodę" - zakop po sobie dołek!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: niedziela, 22 lutego 2015, 17:57 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
...w mojej okolicy na polach obsianych i nie obsianych, firmy geodezyjne na jesień ustawiały nowe kamienie graniczne, zauważyłem, że wiele dołków to właśnie ich dzieło, nie zawsze trafiali za pierwszym razem i często właśnie dołki pozostawiają nie zasypane. W Beskidach takich dołków po poszukiwaniach kamieni granicznych jest bardzo dużo http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=103001. Znajomy pracuje w takiej firmie i potwierdził, że to ich sprawka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: poniedziałek, 30 marca 2015, 22:30 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 8 listopada 2013, 11:12
Posty: 117
Lokalizacja: zagłębie
Co zrobić z tym gościem kopie na obsianym przyjechał oplem rejestracja częstochowa


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: poniedziałek, 30 marca 2015, 22:53 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 22:24
Posty: 400
W sobotę namierzyliśmy fajna nieobrabianą łączkę tuż koło zabudowań , poszukiwania gospodarza, pytanie o pozwolenie i bingo :8) , możecie chodzić ale tylko po właśnie tej łączce + jeszcze polecił 2 miejsca. No super extra wracamy na miejscówkę a było ze 2 km i co patrzymy a obok naszego poletka na które mamy pozwolenie chodzi dwóch baranów na zasianym i się nic nie przejmują. Widok taki jak u kolegi z fotki wyżej, nawet prośba żeby zeszli z tego pola bo spalą nam miejscówkę nie podziałała, odeszli tylko z 200 metrów dalej i kopanie na całego. I jak tu mieć dobrą opinię, aż boję się znowu pojechać do gospodarza o zgodę. :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: wtorek, 31 marca 2015, 06:27 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 30 grudnia 2011, 23:42
Posty: 624
Jak ja bym to widział to by miał kapcie w czterech kołach i karteczkę za wycieraczką z wyjaśnieniem za co taka nagroda.taki debil chyba nawet nie zdaje sobie sprawy jaką szkodę nam czyni(rolnikowi też)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: wtorek, 31 marca 2015, 08:26 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Swoją drogą nieźli zawodnicy, że tak bez żenady łażą po obsianym w dzień :D Zero wstydu i zero mózgu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: wtorek, 31 marca 2015, 09:36 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2014, 22:26
Posty: 2288
Trzepię poletko nieobsiane / jakaś setka monet, medale, etc na 1 ha/. Sto metrów dalej parohektarowe ale obsiane. No to na jesień mam gdzie biegać, myślę. Dwa dni póżniej wjeżdzają na nie 3 osoby i mało kręgosłupów nie złamią.
I tu dylemat wchodzić ,czy nie / czekać do jesieni/?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: wtorek, 31 marca 2015, 12:26 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): środa, 29 sierpnia 2012, 17:10
Posty: 136
Lokalizacja: ZG
Popytaj kto jest wlascicielem i pojedz z nim jak będą chodzić. Ich przegoni a Tobie w podzięce pozwoli chodzić. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 16 maja 2015, 09:37 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
No i nadszedł czas w którym pola kwitną , fakt można chodzić po lasach, łąkach, ugorach.
Ja osobiście po kilku kleszczach (byłem spryskany chemią) mam dość i dlatego w okresie przed żniwami
zasiadam do innych rzeczy ------lektura historyczna etc.
POZDRAWIAM leśnych twardzieli :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 25 czerwca 2015, 14:21 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 9 kwietnia 2014, 11:15
Posty: 158
Lokalizacja: Gostyń
Ostatnio mieliśmy przykre zajście pod Olkuszem. Chodziłem z kolegą po ugorze ale wyskoczył na nas rolnik z dwoma synami i nie było miło:/ Okazało się, że reguralnie kopią mu w zasianym polu i poszło na nas. Wzywał policję i ogólnie awantura na 102. Na szczęście obeszło się jakoś bez poważnych ekscesów. Każdy poszedł w swoją stronę, ale pod Olkusz już nie mam ochoty wracać z wykrywaczem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 16 lipca 2015, 00:03 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 marca 2015, 23:27
Posty: 22
Lokalizacja: Gdzieś na polu
System napisał(a):
Jacek napisał(a):
Wystarczy spojrzeć na uprawę, która była opryskiwana przy pomocy traktora.
W koleinach nie znajdziecie ani jednej łodygi


Jest duże prawdopodobieństwo że to o czym piszesz to tzw. ścieżki technologiczne.Polega to na tym że wybrane (dysze) nie sieją ziarna co kilka rzędów.Po takim zabiegu bez problemu można robić opryski,nawożenie nie niszcząc upraw.


Osobiście byłem świadkiem jak w moich rejonach robili oprysk, aż żal było patrzeć na te młodą kukurydze... zapytałem tylko czy roślina wytrzyma taki rozjazd, czy jeszcze wzejdzie, niestety nie odparli panowie rolnicy, ale nie przejmowali sie, i tak na bio paliwa i tak :-)
Ja również tylko po polach latam, OBSIANE TO ŚWIĘTOŚĆ - przez szacunek do rolników, za te ciężką robote. Jeśli napotkam na obsianym - pogonie! No chyba że zna się właściciela to i miło będzie popatrzeć jak spieprzają :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2015, 17:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mateusz F. napisał(a):
No i nadszedł czas w którym pola kwitną , fakt można chodzić po lasach, łąkach, ugorach.
Ja osobiście po kilku kleszczach (byłem spryskany chemią) mam dość i dlatego w okresie przed żniwami
zasiadam do innych rzeczy ------lektura historyczna etc.

...teraz kopie się stare, nie nadsypywane trakty, wygodnie bo bez krzaków i bezpiecznie, bez kleszczy. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2015, 21:15 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Witam
Ostatnio przejeżdżałem obok znajomych pól, widzę rzepak zebrany więc niedługo będzie można z patykiem pobiegać.Przejeżdzam za parę dni a tu pole wygląda jak obsiane i w związku z tym pytanie do znawców tematu czy to zasiany poplon czy tylko tak wyrównane?
pozdr


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL