Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 04:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 2 października 2015, 22:23 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 22:24
Posty: 400
Koledzy ostatnio na podobnie zaśmieconej miejscówce jak w moim pierwszym poście zrobiłem mały test, a że z własnej głupoty wyładowała mi się wykrywka,a kolega śmigał aż miło postanowiłem poeksperymentować. Wyznaczyłem sobie kwadrat ok 1.5x1.5m uzbrojony w pinpointera postanowiłem sprawdzić co wyjdzie. Przyjąłem zasadę aby sprawdzić ziemię nie dokopując się głębiej niż na 5 cm, takie powierzchowne dłubanie pinpointerem. Po ok 20 minutach miałem prawie dwie garście złomu :o kilkanaście gwoździ , różnego rodzaju małych odlamków żelaza ( żadnej monetki a liczyłem). A my tu na forum oglądamy testy żelazo, moneta, żelazo :lol: . Miejsce zacne bo zawsze coś wyjdzie od Rzymu po II wś (na szczęście co roku obracane) . Muszę przyznać że fajnie mi się pracowało na kolanach, pomyślałem nawet że chętne bym nabył taki fajny mały wykrywacz z rozróżnieniem metali z super małą cewką np ok 5 do 10 cm fajnie by się dłubało.
Pozdrawiam Skibens


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: poniedziałek, 12 października 2015, 17:58 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Mała koncentryczna cewka ( snajperka) na takie miejsca bardzo się przydaje. W praktyce mi dobrze sprawdza się koncentryk 8 cali, myślę jednak ew cewka około 5-calowa poradziłaby sobie jeszcze lepiej. Zależy też na ile wykrywacz ma dobre maskowanie. No i bardzo wolne chodzenie - to podstawa na zaśmieconych miejscach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL