Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 13:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: czwartek, 3 września 2015, 22:40 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 22:24
Posty: 400
Witam ostatnio trafiliśmy na miłego gospodarza, który pozwolił chodzić po swoim polu w centrum wsi. Pierwsze wzmianki o wiosce to XIII wiek, nieduża lecz zawsze coś tam się działo, niedaleko średniego miasta, więc zachwyceni ruszamy na pole jakieś 30x30m i tu zaskoczenie; nawarstwieniem kolorowych śmieci i zdecydowanie EXTRA mocno zanieczyszczonej żelastwem. Deus na full metal sygnalizował cały czas bum,bum,bum,bum,bum,bum oczywiście z rzadkimi przerwami na kolor. Po ok 1h na 4 wykrywki mieliśmy ok 30 łusek,3 fenisie, 50 gr prl, 2 szt kul muszkiet, średniowieczną klamrę i końcówkę od pasa, małą wpinkę w postaci hełmu niemieckiego. Oczywiście kieszenie wypełniły się niezliczoną masą kolorowego drobiazgu od połamanych łyżek do mikro blaszek cynkowych. Deus nawet na reaktywności 4 słabo sobie radził, zobaczyłem drucik alu na powierzchni a wykrywacz uparcie sygnalizował żelazo nad celem, dopiero zjechanie czułości na ok 70 ( w deusie max to 100) pozwoliło wykryć cel, który przestał być maskowany przez większe żelazo będące głębiej. Jestem pewien że to świetne miejsce, tylko nawarstwienia "kulturowe" przez te setki lat, a zwłaszcza ostatnie 50 ( w pobliżu przystanek PKS) :P strasznie utrudnia explorację. Koledzy jakieś porady co w takiej sytuacji? Ja już sam nie wiem, samo przytknięcie krecika do ziemi i można było wydłubywać zardzewiałe kawałki gwoździ itp. Odpuścić czy czesać do upadłego :) . Wiem pole obok :) w trakcie negocjacji :666 .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: czwartek, 3 września 2015, 22:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 6 września 2013, 21:36
Posty: 2340
Lokalizacja: Areszt śledczy
Jest Was czterech, a pole małe, więc wyczyśćcie je z żelaza i po kłopocie ;)
Albo zróbcie neodymowe brony :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: czwartek, 3 września 2015, 22:51 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 22:24
Posty: 400
Też mi neodymek przez myśli przeleciał :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: czwartek, 3 września 2015, 23:05 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 18 października 2013, 15:49
Posty: 161
Chyba najtęższe umysły nad tym pracowały i do niczego nie doszły. Albo macie parcie na tą miejscówkę i wyczyścicie ją do cna. Albo wam się odechce. Ja ostatnio miałem podobnie. Drugi sygnał i guzik Austro-węgierskiego artylerzysty. Ale pole tak zaśmiecone że wykrywacz piszczał zanim go jeszcze włączyłem. Kiedyś tam wrócę jak mi pomysły się wyczerpią.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 01:01 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 6 sierpnia 2013, 18:48
Posty: 575
Lokalizacja: Kraków
A to większe pole po drugiej stronie drogi zrobiliście? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 06:31 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3182
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Takie pola powinno się maszynowo robić, czymś jak zmodyfikowana kopaczka elewatorowa do ziemniaków czy maszyna do czyszczenia plaż ze śmieci :zb


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 07:50 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Mam podobną miejscówkę. Malutkie poletko zaraz za chałupami. Właściciel uprzedzał mnie, że jeszcze jego ojciec przed wojną wywalał śmieci na to poletko. On tak samo - jak robił remont chałupy, wszystko szło na pole. Takie brudasy...
Tak więc na polu piszczy wszędzie. Co krok jest sygnał. Większość to aluminium i cynk we wszelkich możliwych konfiguracjach wielkościowych oraz wagowych. Do tego tony żelastwa. A pomiędzy tym siedzą cuda ;) Na jednego fanta przypada jakieś 30-40 dołków ze śmieciami. Kieszenie pełne po kilkunastu minutach. Nigdy nie udało mi się po tym polu pochodzić dłużej jak 2-3h, bo psychika mi siada :lol:

Moja rada? Chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić. I czyścić wszystko. Nie ma innego wyjścia. Ja co sezon poświęcam 2-3 wyjazdy na to pole po to, by wyjąć maksymalnie dużo śmieci. Jest już coraz lepiej. W tym roku jeszcze nie byłem, bo na razie jest tam ściernisko. Myślę, że za parę lat chodzenie tam będzie przyjemnością :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 10:14 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
Lipek napisał(a):
Moja rada? Chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić. I czyścić wszystko. Nie ma innego wyjścia. Ja co sezon poświęcam 2-3 wyjazdy na to pole po to, by wyjąć maksymalnie dużo śmieci. Jest już coraz lepiej. W tym roku jeszcze nie byłem, bo na razie jest tam ściernisko. Myślę, że za parę lat chodzenie tam będzie przyjemnością :lol:
O ile właściciel nie będzie robił remontu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 10:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
On już jest w takim wieku, że remontem raczej nie będzie się zajmować :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 11:30 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
też mamy z kumplami takie podwarszawskie poletko - śmietnik. Wychodzi głównie II RP i carszczyzna, ale czasem trafiają się też niespodzianki. Syfu tyle, że właściwie jest tam jeden wielki, nieustający sygnał :) . No ale metoda to tylko, tak jak napisał Lipek, wyciągać wszystko, w końcu zacznie się przejaśniać...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 15:14 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): wtorek, 11 marca 2003, 01:00
Posty: 716
Wytargajcie wszystko - jedyna metoda - a potem złom sprzedajcie na złomie i kupcie gospodarzowi piwo w podziękowaniu za udostępnienie miejscówki...
Uświadomcie mu też, że ma teraz czyściutkie pole bez śmieci i nie powinien go zaśmiecać.
Fama po sąsiadach się rozejdzie jakie z Was fajne chłopaki i macie kolejne miejscówki zaklepane :1
Niestety jest także druga możliwość - okoliczni wieśniacy zaczną kupować wykrywacze i sprzedawać fanty na złom żeby mieć na piwo...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: piątek, 4 września 2015, 16:49 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 22:24
Posty: 400
Dzięki za odzew :D ,jednak nie ma żadnych tajemniczych patentów o których nie wiedziałem :). Trzeba jednak rzeźbić do bólu. Tak się zastanawiam czy nie wyznaczyć sobie np obszaru sondażowego np 2x2 metry i oczyścić wszystko, dało by to może jakiś szacunkowy obraz zalegania tych śmieci na całym poletku? A jak z czułością, może zjechać na 50% powyjmować żelazo i może pojawią się kolorki które były maskowane? Wcześniej wspominałem że, kawałek drucika alu był całkowicie niewidoczny dla wykrywki choć dostrzegłem go gołym okiem. Coś czuję że, parę perełek w tej ziemi zalega :za
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: niedziela, 20 września 2015, 04:58 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 18 października 2013, 15:49
Posty: 161
A co robić jak ma się takich poletek kilkanaście razy więcej i są z dziesięć razy większe ? A niedługo zostanie tam wybudowany hipermarket z parkingiem i całą strukturą plus duże osiedle bliźniaków i przyległości? Moja ekipa wymiękła po skończeniu pierwszego poletka. Z kontekstu historycznego miejsce jest atrakcyjne, z tego co wyjmowaliśmy wychodzą tam w 1/20 niezłe rzeczy. Takie cuda z PRLu tam wyskakują jak blaszki od więziennego "Judasza" i numerki narzędziowe, przy całej masie śmieci. A oprócz tego guziczki naprawdę fajne sprzed ponad stu lat, monetki, ozdoby wszelkiej maści itp. Z jednej strony kusi i czas umyka, a z drugiej cewka opada. Myślałem o jakiejś akcji większej na Fejsie, ale hmm... takie nagłośnienie wiąże się z konsekwencjami. I żal, i nie ma jak ugryźć a zegar tyka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: wtorek, 22 września 2015, 22:58 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 marca 2004, 10:46
Posty: 65
Lokalizacja: Poznań
Ważne też z jakim sprzętem chodzicie. Nie każda wykrywka zda egzamin na silnie zanieczyszczonym poletku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Super zanieczyszczona żelazem miejscówka: porady
PostNapisane: wtorek, 22 września 2015, 23:12 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 11 grudnia 2011, 23:34
Posty: 618
Lokalizacja: Pomorze
jak ci pozwoli gospodarz to zrób odkrywkę archeo... ;)
dwa na dwa metry pół metra głęboko i cały urobek przesiejcie przez sito budowlane...
wtedy zobaczysz czy gra jest warta świeczki...
ale to dwa metry sześcienne ziemi do przerzucenia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL