Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Góry Kaczawskie - poszukiwania kamieni
PostNapisane: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 14:27 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 485
Piszę z prośbą.
Będę z córką jeden, dwa dni w okolicy Wlenia. Ona, jak ja za młodu, fascynuje się minerałami. Niestety w moich stronach trudno realizować takie hobby. Miło by było znaleźć coś ciekawego w tak zacnej okolicy.
Czy mógłby ktoś dać mi namiary gdzie znaleźć i jak szukać tam (jestem całkowitym laikiem) szlachetniejszych kamieni? Są jeszcze szanse na agaty na przykład?
Jeśli możecie podać mi konkretne miejscówki, będę bardzo wdzięczny. Jestem z Wielkopolski, nie będę ich więcej eksplorował, to jednorazowy wypad przy okazji wyjazdu urlopowego, może na priv. Pozdrawiam i dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Góry Kaczawskie - poszukiwania kamieni
PostNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2021, 21:03 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 1 sierpnia 2021, 22:18
Posty: 0
Szukałam lata temu agatów na wzgórzu Wołek, pomiędzy Dynowicami (ok. 1 km na płd. od Nowego Kościóła), a Różaną( wzgórze i stary łom blisko wsi Różana). Nad łomem dało się jakieś buły wyszukać. Daj znać jak jest obecnie - jeżeli tam będziesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Góry Kaczawskie - poszukiwania kamieni
PostNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2021, 23:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3181
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wylot tunelu kolejowego, kiedyś były, ale jak teraz? :? Lubiechowa kamieniołom. Piekiełko i po drodze do Piekiełka wiele dziur gdzie próbowano kopać. Jamy wzdłuż przekopu kolejowego ponad drogą wzdłuż Kaczawy, agaty w czerwonym porfirze. Powyżej przekopu wiele stanowisk z odsłoniętymi skałami melafirowymi i licznymi śladami kucia. Wszędzie coś jeszcze można znaleźć. Powodzenia :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Góry Kaczawskie - poszukiwania kamieni
PostNapisane: środa, 11 sierpnia 2021, 14:25 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 485
Dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Góry Kaczawskie - poszukiwania kamieni
PostNapisane: czwartek, 2 września 2021, 18:06 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 485
Witam serdecznie. bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Bardzo dziękuję Koledze za namiary na priv.
Szukałem okazyjnie w różnych miejscach, jednak kilka godzin poświęciłem w okolicy Nowego Kościoła i stamtąd przykładowe znaleziska na zdjęciach. Jako kompletny laik w temacie jestem usatysfakcjonowany. Naznosiłem tego całkiem sporo :) . Wkopałem się w eksploatowanym wyrobisku na około 2 metry, ale ten materiał był już wielokrotnie przerzucony przede mą. Bardzo proszę o wszelką identyfikację. Podejrzewam agaty, rozmaity kwarc (w tym ametyst), piroluzyt, kalcyt, ale to całkiem amatorsko, no i co jest co? Jeśli będziecie mieć, Koledzy chęć, by identyfikować, to wrzucę tego dużo więcej w lepszej jakości.
Pozdrawiam!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL