Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 20:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 09:35 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5066
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
prostozsadu napisał(a):
Odpowiednio wysoki podatek i zaostrzenie przepisów (oraz bezwzględne ich egzekwowanie), dotyczących przetrzymywania psów, skutecznie rozwiązał by problem psi.
Czego sobie i Wam życzę.

Nierealne, tam gdzie psy sa naprawde problemem i zagrozeniem czyli na wsi, nie placi sie z tytułu ich posiadania zadnego podatku, bo są wykorzystwane w dzialanosci rolniczej, a zakaz trzymania ich na uwięzi jeszcze tylko pogorszył sytuacje.
Od czasu mojej ostaniej aktywnosci w tym watku, moje poglady w tej materii znaczaco ewoluowały i obecnie uwazam ze tylko 7,62x25 ma odpowiednie pierdykniecie i potrafi skutecznie zatrzymac atakujacego bulteriera czy inna paskude :666 a rewolwer CP jest dobry do straszenia wron :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 13:34 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:34
Posty: 189
Nie tylko na wsi psy są problemem.

Nie brakuje kretynów wypuszczających niebezpieczne pupile samopas i w miastach.

Że o obsranych trawnikach , chodnikach i piaskownicach nie wspomnę...

Wojujący psiarze , piszący w tym wątku bardzo emocjonalnie w obronie pupili , czy aby o psim gównie pamiętają?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 17:48 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Argo napisał(a):
prostozsadu napisał(a):
Orewolwer CP jest dobry do straszenia wron :lol:


Sprawdzałeś, czy tylko zakładasz?
Myślę że kilka tabletek z CP 0,44 cala skutecznie wyleczy każdego kundla w sytuacji dla nas krytycznej.
Nie mniej w instrukcji pewnych służb mundurowych jak ubić swołocz jest wyraźnie napisane - kilka strzałów z bliskiej odległości w środek masy ciała. Jeśli zachodzi możliwość to unieruchomić swoim ciężarem osobnika i z przyłożenia kilka strzałów z boku w klatkę piersiową.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 17:57 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 6 maja 2016, 22:57
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie.
@Sowa74 idealnie przedstawiłeś rozwiązanie problemu z agresywnymi psami. Znajdź jeszcze sposób na rozwiązanie problemu z "ekologami". W moich stronach nazywani są "ekoterrorystami".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 18:15 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5066
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Sowa74 napisał(a):

Sprawdzałeś, czy tylko zakładasz?.

ujme to tak ...obserwacja uczestniczaca :666
Sowa74 napisał(a):
Myślę że kilka tabletek z CP 0,44 cala skutecznie wyleczy każdego kundla w sytuacji dla nas krytycznej.

zapytam Cie Twoimi slowami
Cytuj:
Sprawdzałeś, czy tylko zakładasz?
:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 20:19 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3189
Lokalizacja: Dolny Śląsk
A ja mam takie założenie sprawdzające Wasze odmienne opinie, że jedna kulka 44 starczyła by na 2 pupilów i właściciela, jeśli by się korzystnie ustawili :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 20:22 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5066
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
...znaczy triplet :666 .....ciekawa koncepcja, ale biorac pod uwage ze kulka CP jest ołowiana, ergo przy uderzeniu nastepuje jej destrukcja - polemizowałbym :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 20:34 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Argo napisał(a):
Sowa74 napisał(a):

Sprawdzałeś, czy tylko zakładasz?.

ujme to tak ...obserwacja uczestniczaca :666
Sowa74 napisał(a):
Myślę że kilka tabletek z CP 0,44 cala skutecznie wyleczy każdego kundla w sytuacji dla nas krytycznej.

zapytam Cie Twoimi slowami
Cytuj:
Sprawdzałeś, czy tylko zakładasz?
:lol:


Ze słyszenia od tego co kundle ubijał z dubeltówki służbowej kiedyś na wsi .
Jak ktoś miał chorego psa, czy wściekłego to przyprowadzali do niego. Na małe śrut, na większe loftki.
Ale to były dawne dzieje, lata 70te.
Co do skuteczności strzałów z CP 0,44 cala to z własnego doświadczenia ze strzelnicy - one dziurawią 2-3cm deski równie skutecznie co pociski z Glocka czy CZ 9mm. W celności na 25metrów i sile obalającej nie widzę różnicy, a jak masz CP z 8 calową lufą to nawet lepiej celuje się niż ze współczesnej broni. Współczesna broń jednak jest o 100 lat nowocześniejsza, pól kilo lżejsza i o wiele poręczniejsza do codziennego noszenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 20:42 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Ryjec napisał(a):
A ja mam takie założenie sprawdzające Wasze odmienne opinie, że jedna kulka 44 starczyła by na 2 pupilów i właściciela, jeśli by się korzystnie ustawili :h


CP 44 to nie sztucer. Ołowiany pocisk w kontakcie z celem grzybkuje (spłąszcza się) i oddaje całą swoją energię kinetyczną czyli właściwości obalające ma lepsze niż pocisk pełnopłaszczowy.
Aby przebił psa na wylot to wątpię. To nie mauser czy kałasznikow, a replika broni służącej w dawnych czasach do obrony osobistej oficerów i różnej maści kowbojów.
W Polsce przed wojną listnosze i dżentelmeni do obrony przed kundlami nosili rewolwery zwane Bulldogami ewentualnie podobnymi. Kaliber miały mały, ogólnie były małe, ale wystarczające.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 20:53 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5066
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Nie bede zagłębiać sie w balistyke bo nie czas po temu i miejsce ale na szybko przecietna breneka np typu W8 ma i wieksza prędkosc wylotową ( grubo ponad 300 metrow na sekunde w porównaniu do 180-220 metrow na sekunde w rewolwerach CP ) i jest zauwazalnie ciezsza niz kula kalibru 44 ( o 36 nie wspominajac) co przekłada sie na moc obalajaca, poza tym kule lane z czystego ołowiu sa zdecydowanie bardziej podatne na odksztalcenia przy uderzeniu, czy nawet calkowita destrukcję niz wykonywane metoda tłoczenia oraz ze twardszych stopow olowiu pociski typu breneka.
Strzelałem kulami z rewolweru CP do roznych celow i ogolnie mowiac bylem rozczarowany efektami, deski drewniane penetrowały tak sobie a stara obudowa z serwera byla dla kuli 36 przeszkodą nie do pokonania, nawet z bliskich dystansów - nastepowala calkowita destrukcja kuli w momencie uderzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 21:25 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Argo, 36 nie ma porównania do 44, tak samo jak 44 do breneki. Breneka służy do ubicia sporego zwierza jak odyniec , zaś 36 lub 44 do obrony na bliskim dystansie przed istotą zwaną homo sapiens.
Jeszcze 100 lat temu ludzie skutecznie zabijali się na dzikim zachodzie nawet z marnej 36stki. Oczywiście w starciu ze sporym psem pewnie trzeba by posłać mu ze trzy tabletki 44 na receptę i jeszcze poprawić kolbą po głowie. Z takiej samej 44 ale z długiej broni kolega ustrzelił z ambony z 50 metrów 80kg dzika ale z długiego Deerhuntera ( ten pocisk z długiej broni ma już z 800 dżuli). Co prawda drugi w razie czego miał poprawić ze sztucera, ale nie było potrzeby. Oczywiście jakby trafił nie tam gdzie trzeba to warchlak po prostu by sobie uciekł bez większej szkody na zdrowiu. Dlatego w psa należy oddać jak pisałem kilak strzałów w klatkę piersiową. Oczywiście w świetle prawa w Polsce polowanie z CP jest nielegalne, ale było to w celach że tak powiem testowych.
Przy obecnym prawie w naszym kraju pozostaje nam dać się zagryźć albo zmykać na drzewo bo nawet jak obronisz się to zlinczują cię kynolodzy i ekoterroryści , ale jak mawiał mój znajomy - lepiej żeby 10 cie sądziło niż 4 niosło.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 22:03 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 12 listopada 2008, 08:11
Posty: 1673
Lokalizacja: Lubelskie.
Panowie, wróćmy do meritum tematu, o broni i ja lubię popisać,ale nie o tym traktuje wątek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:29 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 21:56
Posty: 69
Lokalizacja: Warthbrücken
Tutaj mam fotorelacje z napadnięcia mnie i kolegi przez psa :ups: Także panowie szok był jak takie bydle zaszło od tyłu ale zacząłem wołać po imieniu i trafiłem MAX i bydle zaczęło się łasić a za kilka chwil wytoczył się z pobliskich krzaków właściciel miła rozmowa i wszystko skończyło się dobrze :1 Przede wszystkim psa nie należy się bać i trzeba zachować spokój i 99% akcji kończy się spokojnym rozstaniem.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: sobota, 5 maja 2018, 06:38 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 marca 2007, 13:35
Posty: 99
Pusta puszka po RedBull lub podobnym świństwie, do której wrzucamy kilkanaście monet i zaklejamy otwór taśmą.
Dźwięk jaki powstaje przy potrząśnięciu puszką, ewentualnie przy rzuceniu nią w atakującego psa, jest dla niego na tyle nieprzyjemny i zaskakujący, że skutecznie go odstrasza.
Ten patent jest stosowany przez wielu treserów psów - zarówno do odstraszania obcych psów, jak i do przywołania do porządku trenowanego psa.
Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ataki bezpańskich psów - przeciwdziałanie
PostNapisane: sobota, 5 maja 2018, 15:23 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2016, 23:30
Posty: 40
nowy0071 napisał(a):
Pusta puszka po RedBull lub podobnym świństwie, do której wrzucamy kilkanaście monet i zaklejamy otwór taśmą.
Dźwięk jaki powstaje przy potrząśnięciu puszką, ewentualnie przy rzuceniu nią w atakującego psa, jest dla niego na tyle nieprzyjemny i zaskakujący, że skutecznie go odstrasza.
Ten patent jest stosowany przez wielu treserów psów - zarówno do odstraszania obcych psów, jak i do przywołania do porządku trenowanego psa.
Polecam.



No co ty zwykła puszka lub jak kolega wyżej pisał spokój i opanowanie w starciu z hordami krwiożerczych pitbuli, dobermanów i owczarków?
Na takie ewentualności najlepsze są granaty przeciwpiechotne.

A tak serio jak czytam większość postów w tym wątku to się zastanawiam gdzie wy mieszkacie?

Jestem ze wsi i psy biegają tu po podwórzach a często i po całej wiosce czy okolicznych polach.

Jeśli biegają samopas to oczywiście naganne ale jak czytam o strzelaniu do psa bo uciekł właścicielowi i sobie biega po polu to krew mnie zalewa.

W 99 % spotkań z takim psim szwędaczem kończy się na obwąchaniu i głaskaniu a w 1% zazwyczaj wystarczy kamień, patyk.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: toska i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL