Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 02:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 19:34 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
fishowiec napisał(a):
Czy nie beda dodatkowe trudnosci bo "przeciez mozesz sie zapisac i zostac przeszkolonym.." albo czy jak juz "straszyl" prezes PZE, ze beda negocjowac jakies ulatwienia, kompromisy i porozumienia chociazby z Lasami pPanstwowymi tylko dla swoich z PZE a nie dla "fishowcow" (i tego jestem nimal pewien) co rowna sie oczywiscie wywieraniem presji aby tylko wybrana grupa byla traktowana ulgowo przez administracje panstwowa...


Owszem, co do Lasów Państwowych to już trwają takie negocjacje - wkleiłem link do sprawozdania PZE, gdzie to jest wyjaśnione. Jeżeli przeczytasz to sprawozdanie to zauważysz, dlaczego te negocjacje nie dotyczą niestety wszystkich poszukiwaczy. Chociaż osobiście mam nadzieję, że to tylko przyczółek i z czasem zarząd LP się przekona, że można bez obaw dawać takie zezwolenia wszystkim poszukiwaczom - szczerze tego życzę wszystkim niezrzeszonym.

Swoją drogą czytając coraz bardziej zgryźliwe posty kolegów, przypomina mi się dowcip, który słyszałem jeszcze w latach 70'. Otóż przeprowadzano wizytację w różnych oddziałach piekła - robił to zapewne piekielny beton. Przy wszystkich kotłach dyżurowały diabły, żeby wpychać z powrotem do smoły tych, którzy chociaż trochę się wychylą. Ale przy jednym kotle zauważono coś karygodnego - otóż nikt tam nie pilnował skazanych na cierpienie. Wołają lokalnego nadzorcę, a ten tłumaczy: "Tam nie trzeba pilnować, tam są sami Polacy". "No i co z tego, że Polacy?" - pyta szef. "No wie szef, jak tylko któryś z nich się wychyli trochę ze smoły, pozostali zaraz go ściągają z powrotem, żeby nie miał lepiej niż oni".
Ten dowcip pięknie ilustruje jedną z naszych narodowych cech - zawiść. Nie wkurza nas tak bardzo to, że mamy wszyscy źle, jak to, że niektórzy (sasiąd, kolega z pracy, kolega z patykiem) mogą mieć lepiej od nas. Niestety, jeżeli PZE wynegocjuje cokolwiek gdziekolwiek tylko dla swoich członków, zacznie się tutaj prawdziwy krzyk. Jesteśmy w Polsce :ups: .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 19:39 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Napisałem w trybie warunkowym, i dalej mam nadzieje że tak będzie, a to z z tymi stowarzyszeniami to tylko skutek pewnego zamieszania na początku działania PZE i w końcu to wyprostują :D

No właśnie drucik jak tylko ktoś się wychyli, i nie chce do żadnego stowarzyszenia to wróg....


Ostatnio edytowano sobota, 21 lipca 2018, 19:44 przez stan12, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 19:44 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Mnie nurtuje głównie jak będzie wyglądać w praktyce na polu konfrontacja - poszukiwacz niezrzeszony vs poszukiwacz zrzeszony w PZE!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 19:46 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Drucik , Ty tak się nie rozpędzaj.
W kwestii Lasów Państwowych powinniście Aśce spore podziękowania złożyć .
Tak , tak - tej naszej Aśce po której tak jeździcie ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 19:49 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
boniek napisał(a):
Mnie nurtuje głównie jak będzie wyglądać w praktyce na polu konfrontacja - poszukiwacz niezrzeszony vs poszukiwacz zrzeszony w PZE!


Wszystko zależy od przewagi :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 19:59 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Olek - to już było oszczerstwo, gdzie ja jeździłem po Aśce? Jacy wy? Chcesz tu na siłę wszystkich dzielić na członków PZE i pozostałych?

Stan - żaden wróg, jak dla mnie Jacek logicznie wytłumaczył, dlaczego na razie walczą w LP o pozwolenia tylko dla tych z egzaminem. Jeżeli to się zmieni na egzamin zdalny, to będzie i dla ciebie i dla mnie łatwiej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 20:03 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Ok. - przepraszam ... to nie było do Ciebie ale mogłeś tak to odebrać. Moja wina.
Reszta bez zmian.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 20:12 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 21:45 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3284
Lokalizacja: Alta Ecclesia
Olek_65 napisał(a):
boniek napisał(a):
Mnie nurtuje głównie jak będzie wyglądać w praktyce na polu konfrontacja - poszukiwacz niezrzeszony vs poszukiwacz zrzeszony w PZE!


Wszystko zależy od przewagi :666

Tak jak mówi Olek. Będzie zależeć od tego kto ma lepiej naostrzony szpadel. Bo to wszystko idzie w kierunku my i oni. Takie niestety odnoszę wrażenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:06 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Obecnie człowiek rozgląda się lękliwie na swoim polu, a co mówić jak dojdą szwadrony sygnalistów z PZE, znające miejscówki poszukiwaczy... zapewne będą zdarzać się
zastraszenia, donosy itp.... (obym się mylił, obym).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:23 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Drucik napisał(a):

Stan - żaden wróg, jak dla mnie Jacek logicznie wytłumaczył, dlaczego na razie walczą w LP o pozwolenia tylko dla tych z egzaminem. Jeżeli to się zmieni na egzamin zdalny, to będzie i dla ciebie i dla mnie łatwiej.

Drucik a możesz dokładniej wytłumaczyć o co chodzi z tymi LP ? Po pierwsze o jakim egzaminie mówisz? Po drugie zacytuj proszę dlaczego niezrzeszeni nie będą mogli chodzić po lasach. Nie bardzo zrozumiałam temat a chcę być na bieżąco. :) Toby się niektórzy zdziwili...z tymi lasami


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:32 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Z wątku Pół roku PZE który wkleiłaś:

Cytuj:
Sukcesy w rozmowach z Lasami Państwowymi:
Jesteśmy również po rozmowach z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych, gdzie udało nam się wspólnie z Lasami pracować nad zapisami nowego zarządzenia Dyrektora Lasów Państwowych dotyczącego zasad wydawania zgód na poszukiwania na terenach będących w zarządzie GDLP.
Jak wiecie w ostatnim czasie pojawiały się ze strony nadleśnictw praktycznie same odmowy lub zgody wydawane były warunkowo. Nowe zarządzenie ma zmienić praktykę wydawania zgód na bardziej przyjazną poszukiwaczom. Taką zmianę podejścia Lasów Państwowych do poszukiwaczy udało się wynegocjować poprzez zaproponowanie przez PZE stworzenia programu szkoleniowego.
W tym celu wspólnie z GDLP opracowujemy zasady dobrego zachowania w lesie, co będzie stanowiło element obowiązkowych szkoleń dla członków PZE. Z takich materiałów będą korzystać też leśnicy wydając zgody na poszukiwania.


Czyli podstawą negocjacji było stworzenie programu szkoleniowego, a ten program będzie obowiązkowy dla członków PZE. Nie jest tu napisane, że pozostali nie będą mogli skorzystać z takiego szkolenia bez wstępowania do PZE, ale na początek jest mowa tylko o członkach PZE. W sumie chyba nic nie przeszkadza, żeby było szkolenie dla wszystkich chętnych, ale to tylko moje gdybanie.
Oraz błędnie użyłem słowa egzamin, powinno być szkolenie.

P.S. Całość dotyczy oczywiście tylko tych, którzy chcą chodzić po lesie z zezwoleniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:38 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Drucik - nasza sympatyczna koleżanka Asia chciała Ci odpowiedzieć na Twoje sugestie dotyczące pozwoleń w Lasach Państwowych .
Chyba to troszkę inaczej jest .

Niestety nie może ... Prosiła byś temat rozwinął , merytorycznie bo Ona wiele dla nas zrobiła i zna temat.
Dostała zakaz wypowiadania się w powyższym wątku .

Staje się to ''nową , świecką tradycją '' tego Forum.

PS - po edytowaniu - Aśkę raczyli odblokować ... CUDA :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:50 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Olek - tym razem już nie rozumiem, ale to może mieć związek z pewnym sympatycznym płynem, bo sobota. Może po kolei:

1. Obecnie osoby starające się o pozwolenie na szukanie na terenach LP prawie zawsze dostają odmowy (osobiście potwierdzam).
2. PZE próbuje przekonać zarząd LP do wydawania osobistych (nie stowarzyszeniom) pozwoleń, a jako jedyny argument, który mają, wymienili obietnicę przeszkolenia poszukiwaczy w jakichś tam sprawach.
3. To przeszkolenie ma być częścią obowiązkowego szkolenia dla wszystkich członków PZE.

Teraz mój nieautoryzowany komentarz. Jeżeli ktoś chciałby pochodzić z papierkiem po lasach, a nie chce wstępować do PZE, to na razie nic nie wiadomo, jak prędko będzie taka możliwość. Oczywiście każdy rozsądny poszukiwacz życzy takiej możliwości każdemu innemu poszukiwaczowi, ale nie w tym rzecz. Każdy może chodzić po lasach tak, jak dotychczas, czyli bez papierka. Osobiście bym wolał, żeby LP w razie braku legitymacji PZE wymagały przejścia szkolenia w ich siedzibach, nawet odpłatnie - powinno to zadowolić osoby niechętne stowarzyszeniom. Ale to moje gdybanie.

Coś pominąłem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 23:31 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Nie Drucik - nie o to mi chodziło. Asia chciała Ci odpisać - ale nie mogła
Pewnie wyładowania atmosferyczne albo niski stan wód gruntowych ...
Filek się z tym niedawno zmagał.
Zapytaj . Nie bój się - Ona Cię nie zeżre ... chyba ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL